Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS w Gdańsku

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 10/18/2021
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS w Gdańsku

Drugi tydzień października przyniósł nam kolejne sukcesy na arenie międzynarodowej. Karolina Miller wywalczyła brąz podczas Pucharu Europy w Dubrowniku, a żeglarze Paweł Kołodziński i Łukasz Przybytek wraz z drużyną Wilków Morskich zajęli 3. miejsce na zawodach SSL Gold Cup Test Event. Czas na sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS:

JUDO

Karolina Miller zajęła 3. miejsce w Pucharze Europy w Dubrowniku. Judoczka, startująca w kategorii do 70 kg, jest podopieczną trenera prof. Radosława Laskowskiego. Na zawodach w Chorwacji zaprezentowali się również Jakub Biedrzycki i Bartosz Szaniawski. W kategorii wagowej do 66 kg Jakub Biedrzycki zajął 15. miejsce, a Bartosz Szaniawski w kategorii do 81 kg był 27.

W przyszły weekend naszych judoków czeka start na Pucharze Świata w Hiszpanii.

Gratulujemy!

 

LEKKOATLETYKA

Karolina Urban była gościem siódmego odcinka „Uzależnionych od sportu” na łamach naszych mediów. Srebrna medalistka Mistrzostw Polski z tego sezonu opowiedziała o początkach swojej kariery oraz o celach do zrealizowania w kolejnych sezonach.

 

SZERMIERKA

Floreciści z KS AZS AWFiS w Gdańsku wzięli udział w II Pucharze Polski Juniorów w Poznaniu. W czołowej ósemce znalazło się pięciu florecistów z gdańskiego Klubu. Zwyciężył Mateusz Kwiatkowski, którego trenerem jest Radosław Glonek. Tuż poza podium uplasowali się pozostali gdańszczanie. Piąty był Adam Jakubowski (trener Radosław Glonek), szóste miejsce ex aquo zajęli Adam Podralski (trener Andrzej Witkowski) oraz Piotr Kaśków (trener Łukasz Szymański), a ósmy był Szymon Mlicki (trenerzy Łukasz Szymański i Andrzej Witkowski).

W Poznaniu rywalizowały również juniorki. Świetnie spisała się Ewa Zacharewicz, która jest podopieczną Konrada Pietrusiaka i Krzysztofa Walki. Florecistka KS AZS AWFiS w Gdańsku zajęła 5. miejsce.

Gratulujemy!

 

TENIS STOŁOWY

Dwa zwycięstwa w miniony weekend odnieśli tenisiści KS AZS AWFiS w Gdańsku. W piątkowy wieczór pokonali Morliny Ostróda 3:1, a w niedzielę wygrali z KS Dojlidy Białystok 3:0. Dzięki dwóm zwycięstwom nasi tenisiści awansowali na 3. miejsce w tabeli rozgrywek z 17. punktami na koncie.

Obie drużyny pierwszoligowe niestety nie zdołały przywieźć punktów z meczów wyjazdowych. Druga drużyna przegrała z rezerwami Energi Manekina Toruń 3:7, a trzeci zespół przegrał tym samym stosunkiem punktowym z Darz Borem Karnieszewice.

Nadal niepokonani są trzecioligowcy, którzy tym razem okazali się lepsi od Głuszkiewicz-Fotowoltaika MTS Kwidzyn 7:3.

 

ŻEGLARSTWO

Żeglarze KS AZS AWFiS w Gdańsku w minionym tygodniu zdobyli Drużynowe Mistrzostwo Polski w klasie optimist. Drużyna w składzie Ewa Lewandowska (kapitan), Emilia Paszek, Filip Marjański i Maurycy Kosmowski zostawiła w pokonanym polu CHKŻ Chojnice oraz YKP Gdynia. Trenerem zespołu jest Adam Paszek.

W SSL Gold Cup Test Event reprezentacja Polski, startująca pod nazwą Wilków Morskich wywalczyła 3. lokatę. Sternikiem polskiej łodzi był Łukasz Przybytek, a trymerem żagli przednich Paweł Kołodziński, czyli olimpijczycy z naszego Klubu.

Gratulujemy!

 

SPRAWY ORGANIZACYJNE

W minionym tygodniu odbyło się spotkanie Prezesa KS AZS AWFiS w Gdańsku Leszka Blanika i  Dyrektora Klubu Macieja Szafrana z Dyrektorem Gdańskiego Ośrodka Sportu Leszkiem Paszkowskim. Na spotkaniu ustalono zakres dalszej współpracy pomiędzy Klubem a GOS-em.

Kilka dni temu miało miejsce spotkanie komitetu organizacyjnego konferencji naukowej „Akademicka Działalność Podstawą Sukcesów Sportowców AZS”. Konferencja odbędzie się na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku i uświetni obchody 100-lecia Akademickiego Związku Sportowego w Gdańsku.

Klub Sportowy AZS AWFiS w Gdańsku złożył aplikację do AZS w ramach nowego programu „Od kanapowca do sportowca”.

Rozszerzamy współpracę pomiędzy Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu a Klubem nad obszarami strategicznymi. Osoby odpowiedzialne za współpracę w poszczególnych obszarach zostały ogłoszone i zatwierdzone przez rektora AWFiS prof. Pawła Cięszczyka.

Ruszyła akcja naborowa do KS AZS AWFiS w Gdańsku. Od tego tygodnia do pakietu startowego dołączają atrakcyjne promocje od naszych partnerów, czyli Kreska Mąki, Surf Burger, Top Gun Grill Bar, Pierogarnia Mandu, Ziaja Polska i Bar Sonia AWFiS. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i dołączenia do Klubu!

Odbyło się pierwsze spotkanie klubowego zespołu ds. statutowych, który został powołany na początku października.

Na Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczo-Wyborczym Polskiego Związku Gimnastycznego Prezes KS AZS AWFiS w Gdańsku Leszek Blanik został wybrany na nowego prezesa PZG. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Opracował Krzysztof Gostomczyk