Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS w Gdańsku

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 11/1/2021
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS w Gdańsku

Dzisiaj i jutro wspominamy osoby bliskie, których nie ma już z nami. W sporcie jest to okres, kiedy dzieje się nieco mniej. W minionym tygodniu swoje spotkanie rozegrali tenisiści stołowi, a ostatnie szlify przed Mistrzostwami Świata w Omanie zbierali żeglarze z olimpijskiej klasy 49er. Pojawiło się też sporo materiałów w mediach, w których pojawiają się wzmianki o KS AZS AWFiS w Gdańsku.

Czas na sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS:

GIMNASTYKA

W miniony weekend odbył się wewnętrzny sprawdzian kontrolny, który miał wyłonić reprezentantki KS AZS AWFiS w Gdańsku na Drużynowy Puchar Polski w gimnastyce sportowej kobiet w klasie młodzieżowej. Do drużyny zakwalifikowały się: Maja Minkiewicz (2012), Julia Olszewska (2011), Martyna Dias (2012), Maria Łopuchin (2011), Helena Godlewska (2011). Pierwszą rezerwową została Liliana Netter (2011). Zawody Drużynowego Pucharu Polski odbędą się w dniach 19-20 listopada.

Trzymamy kciuki!

 

TENIS STOŁOWY

Tenisiści stołowi KS AZS AWFiS Balta Gdańsk przegrali z drużyną Energa Manekin Toruń 1:3. Mecz odbył się na hali w Gdańsku. Punkt dla gdańszczan zdobył Wang Zeng Yi, który 3:0 pokonał Konrad Kulpę.

W tabeli rozgrywek Lotto Superligi AZS AWFiS Balta Gdańsk zajmuje 4. miejsce z 17. punktami na koncie.  Kolejne spotkanie ligowe naszych tenisistów stołowych zaplanowano na 10 grudnia.

 

ŻEGLARSTWO

Wiktor Weselak zwyciężył w regatach o Super Puchar Arki w klasie Open Skiff U-15. Wiktor rywalizował z zawodnikami o rok starszymi. Na tych samych zawodach w kategorii U-13 startował Franciszek Kamola, który wywalczył 5. miejsce. Gratulujemy!

Zawodnicy klasy 49er Łukasz Przybytek, Paweł Kołodziński, Dominik Buksak, Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch wkrótce wystartują na Mistrzostwach Świata w Omanie. Reprezentanci klubu AZS AWFiS w Gdańsku zakończyli cykl krajowych przygotowań i przenoszą się do kraju z Półwyspu Arabskiego.

Pierwsze regaty mistrzowskie zaplanowano na 16 listopada. Trzymamy kciuki za naszych żeglarzy!

 

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Trwają zapisy na zajęcia realizowane w ramach programu „Od kanapowca do sportowca”, który realizujemy przy wsparciu AZS, które otrzymało środki na ten cel z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Realizacja programu potrwa do końca roku kalendarzowego.

W AZS News pojawił się obszerny materiał nt. Gali Sportu Akademickiego, podczas której uhonorowano m.in. medalistów olimpijskich z KS AZS AWFiS w Gdańsku. W materiale znalazła się również wypowiedź prezesa KS AZS AWFiS Leszka Blanika. Zapraszamy do oglądania: https://fb.watch/8-QIM9d0JQ/

Trwają zapisy do zajęć w ramach programu Multi-Talent. To program realizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W ramach tego projektu odbywać się będą zajęcia sportowe dla wszystkich chętnych. Formularz z zapisami oraz szczegółowe informacje są dostępne na stronie programu https://multi-talent.pl/

W najnowszym numerze Panoramy AWFiS pojawiły się artykuły dotyczące KS AZS AWFiS Gdańsk. W czasopiśmie uczelnianym znalazł się wywiad z prezesem KS AZS AWFiS Gdańsk Leszkiem Blanikiem, który w ubiegłym miesiącu został nowym prezesem Polskiego Związku Gimnastycznego, a także artykuł opisujący działanie naszego programu „Uzależnieni od sportu”, w którym zawarto wypowiedzi dyrektora KS AZS AWFiS Gdańsk Macieja Szafrana oraz koordynatorów projektu Piotra Sawickiego i Dominika Dudy. Zapraszamy do czytania: https://www.facebook.com/AWFiSGD/posts/4599012986853454

W minionym tygodniu premierę miały dwa filmy w ramach współpracy z dosportnow.com. Przedstawione zostały dwie sekcje naszego klubu – judo oraz żeglarstwo. Aby obejrzeć filmy, wystarczy wejść w link: https://www.facebook.com/dosportnow/videos/440885420735573, https://www.facebook.com/dosportnow/videos/405376717733167