Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS w Gdańsku

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 11/8/2021
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS w Gdańsku

Kwalifikacja na Puchar Europy, srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski i sukcesy podczas międzynarodowego turnieju tenisa stołowego to osiągnięcia naszych sportowców w minionym tygodniu. Sporo dzieje się również w kwestiach organizacyjnych. Czas na sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS:

 

BOBSLEJE

Zawodnicy KS AZS AWFiS w Gdańsku Aleksy Boroń, Kacper Jastrzębski, Radosław Sobczyk i Bartosz Sienkiewicz rozpoczęli przygotowania do sezonu zimowego na olimpijskim torze w Lillehammer. Pod okiem trenera kadry Polski Olega Polyvacha wzięli udział w treningach i kwalifikacjach do Pucharu Europy w dwójkach męskich. Celem obozu przygotowawczego jest wybranie dwóch pilotów spośród uczestników zgrupowania. Oba boby uzyskały kwalifikacje do Pucharu Europy, który odbędzie się 11 listopada w Lillehammer.

 

GIMNASTYKA

Gimnastycy z KS AZS AWFiS Gdańsk wywalczyli drużynowe wicemistrzostwo Polski w klasie mistrzowskiej. Reprezentacja naszego Klubu w składzie Yehor Korniichuk, Paweł Kaśków, Piotr Lesiński, Filip Front wystartowała w Bydgoszczy pod okiem trenera Adriana Łopatyńskiego. Gratulujemy zdobycia srebrnych medali!

Maria Rowińska wystartowała w barwach reprezentacji Polski na zawodach Nadzieje Olimpijskie w Brnie. 13-letnia gimnastyczka rywalizowała z zawodniczkami o dwa lata starszymi. Kadra Polski została sklasyfikowana na 4. miejscu, a indywidualnie Marysia uplasowała się na 20. lokacie.

 

TENIS STOŁOWY

Tenisiści stołowi KS AZS AWFiS Balta Gdańsk wzięli udział w I Memoriale Zygmunta Sutkowskiego we Wrocławiu. W międzynarodowych zawodach na trzecim miejscu uplasował się zespół Mix Azja – Liga Polska, w którym wystąpił Wang Zeng Yi. Na czwartym miejscu zmagania zakończyła reprezentacja KS AZS AWFiS Gdańsk w składzie Jakub Krawczyk, Piotr Ferenc, Adam Dudzicz oraz Tomasz Tomaszuk. W klasyfikacji indywidualnej srebrny medal wywalczył Tomasz Tomaszuk. Gratulacje!

W rozgrywkach III Ligi dwa zwycięstwa odnieśli tenisiści czwartej drużyny KS AZS AWFiS w Gdańsku. Z drużyną Startu Wejherowo nasi tenisiści wygrali 8:2, a z rezerwami Remusa Kościerzyna 6:4. Trzecioligowcy nadal są niepokonani i pewnie prowadzą w tabeli III Ligi.

Sukcesy na arenie wojewódzkiej odnieśli młodzi tenisiści z naszego Klubu. Maks Alot zwyciężył, a Kamil Niewiadomski uplasował się na drugiej lokacie w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym. To duży sukces podopiecznych trenera Bartosza Gajka. Gratulujemy!

 

ŻEGLARSTWO

Paweł Kołodziński i Łukasz Przybytek wyruszyli do Omanu, gdzie w przyszłym tygodniu odbędą się Mistrzostwa Świata w klasie 49er. Żeglarze KS AZS AWFiS w Gdańsku dołączą do innych klubowiczów Dominika Buksaka, Kuby Sztorcha oraz Mikołaja Staniula, którzy wcześniej zameldowali się w bazie przed zawodami mistrzowskimi.

Na żaglowcu Baltic Beauty odbył się festyn realizowany ze środków z programu Profis – Sport bez uzależnień. W rejsie uczestniczyli olimpijczycy z Tokio Paweł Kołodziński, Łukasz Przybytek, Kinga Łoboda oraz Piotr Myszka. Podczas festynu odbyło się również podsumowanie sezonu żeglarskiego 2021.

 

SPRAWY ORGANIZACYJNE

W tym tygodniu ruszają zajęcia realizowane przez KS AZS AWFiS w Gdańsku w ramach programu „Od kanapowca do sportowca”, który realizujemy przy wsparciu AZS. Akademicki Związek Sportowy otrzymał środki na ten cel z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Realizacja programu potrwa do końca roku kalendarzowego. W naszym Klubie można wziąć udział w zajęciach z wioślarstwa, gimnastyki, lekkoatletyki oraz tenisa stołowego. Oferta jest skierowana dla nowych klubowiczów. Link do formularza z zapisami: https://forms.gle/4EAN4t757QBD18wTA

Nadal można dołączyć do Klubu Sportowego AZS AWFiS w Gdańsku i odebrać atrakcyjny pakiet startowy z benefitami od naszych Partnerów. W ostatnim tygodniu w siedzibie Klubu swój pakiet odebrał m. in. Adrian Zajkowski z sekcji sportu powszechnego.

W programie Newsy AWFiS w Gdańsku znalazło się podsumowanie październikowej konferencji naukowej, na której listy gratulacyjne otrzymali medaliści olimpijscy z KS AZS AWFiS w Gdańsku. Pojawił się również materiał o sukcesie Karoliny Miller na zawodach Pucharu Europy w Dubrowniku oraz zaproszenie do bycia Klubowiczem KS AZS AWFiS z wypowiedzią Dyrektora Klubu Macieja Szafrana. Link do materiału: https://www.facebook.com/AWFiSGD/videos/632244864615039/

Ruszyły zajęcia sportowe w ramach programu Multi-Talent. To projekt realizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie programu https://multi-talent.pl/

W 21. odcinku podcastu Cafe AZS Bartek Wasilewski porozmawiał z Prezesem KS AZS AWFiS w Gdańsku Leszkiem Blanikiem. Z rozmowy można dowiedzieć się m.in. o popularyzacji gimnastyki oraz o tym, jak zarażać sportem. Link do materiału: https://www.facebook.com/cafeazs/posts/864022154434195

W „Dzienniku Bałtyckim” ukazał się wywiad z Piotrem Myszką, olimpijczykiem z Tokio. Żeglarz KS AZS AWFiS w Gdańsku zapowiedział w nim podjęcie próby walki o start olimpijski w Paryżu w klasie iQFoil. Link do materiału: https://dziennikbaltycki.pl/piotr-myszka-zeglarz-azsu-awfisu-gdansk-musze-przybrac-na-masie-z-decyzja-o-nastepnych-igrzyskach-poczekam-do-2022-roku/ar/c2-15883409