Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS w Gdańsku

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 11/15/2021
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS w Gdańsku

Występy na arenie międzynarodowej zawodników sekcji bobslejowej oraz gimnastycznej, a także zwycięstwo Tomasza Tomaszuka w wojewódzkim turnieju tenisa stołowego to tylko część rezultatów z minionego tygodnia. Czas na sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS:

BOBSLEJE

Bobleiści KS AZS AWFiS w Gdańsku rozpoczęli sezon zawodami Pucharu Europy w Lillehammer. W dwójce bobslejowej lepiej spisał się duet Radosław Sobczyk/Bartosz Sienkiewicz, którzy zajęli 17. i 19. miejsca. Druga załoga z naszego klubu Aleksy Boroń i Kacper Jastrzębski dwukrotnie uplasowali się na 21. lokacie.

 

GIMNASTYKA

Maria Rowińska wystartowała w Memoriale Jana Gajdosa w czeskim Brnie. W pierwszym dniu zawodniczka trenująca pod okiem Adama Kierzkowskiego i Gabrieli Sasnal zdobyła 42 pkt, natomiast w finale wystąpiła w duecie z chłopcem, reprezentującym kadrę czeską i zajęli 5. miejsce w kategorii mix.

Gratulujemy!

 

TENIS STOŁOWY

Tomasz Tomaszuk wygrał Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny w Gdańsku. Tenisista z naszej superligowej drużyny, której trenerem jest Bartosz Gajek, nie miał sobie równych w niedzielnych zmaganiach. Gratulujemy!

Zwycięstwo trzeciej drużyny w rozgrywkach I Ligi. Po słabszym okresie gry udało się wygrać w spotkaniu wyjazdowym z rezerwami Energi Manekina Toruń. Niestety w czwartek nasze drużyny odniosły dwie porażki w I lidze. Drugi zespół przegrał z OSSM Gdańsk, a trzeci z rezerwami Dekorglassu Działdowo.

W programie „Cały ten sport” na kanale TVP3 Gdańsk gościli kierownik sekcji tenisa stołowego Bartosz Gajek oraz czołowy zawodnik i trener Wang Zeng Yi. Opowiadali m.in. o szkoleniu młodzieży oraz celach na ten sezon. Link do odcinka z naszymi Klubowiczami: https://gdansk.tvp.pl/24701863/caly-ten-sport

 

WIOŚLARSTWO

Podopieczni trenera Andrzeja Petrykowskiego Jakub Majewski i Zofia Rzepka byli gośćmi w jedenastym odcinku cyklu „Uzależnieni od sportu”. Brązowi medaliści MP opowiedzieli m.in. ile godzin w tygodniu muszą trenować oraz czy sternik musi umieć wiosłować. W rozmowie wspomnieli również o niezwykle istotnej roli, którą odgrywają szkolenia z programu „Profis – Sport bez uzależnień”.

 

ŻEGLARSTWO

Kapituła Nagrody Pomorskiego Związku Żeglarskiego nominowała najlepszych żeglarzy do nagrody „Kryształowych Żagli”. W czterech kategoriach mogą zostać nagrodzeni nasi Klubowicze: załoga Mikołaj Staniul/Jakub Sztorch w kategorii Pomorski Żeglarz Roku 2021, Ewa Lewandowska w kategorii Pomorska Żeglarka Roku 2021, Adam Paszek w kategorii Pomorski Żeglarski Trener Roku 2021 oraz sekcja żeglarska KS AZS AWFiS w Gdańsku w kategorii Pomorski Żeglarski Klub Roku 2021. Wręczenie nagród odbędzie się podczas gali 27 listopada w Kościerzynie. Obecność na tym wydarzeniu potwierdził Dyrektor KS AZS AWFiS w Gdańsku Maciej Szafran.

 

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Trwają zapisy do KS AZS AWFiS w Gdańsku na rok akademicki 2021/2022. Nadal można dołączyć do Klubu i odebrać atrakcyjny pakiet startowy z benefitami od naszych Partnerów. Zapraszamy do Nas!

Zajęcia z programu „Od kanapowca do sportowca” już się rozpoczęły. Można się jeszcze dopisać do listy uczestników. Wystarczy dołączyć do naszego Klubu, wypełnić formularz i wybrać jedną z czterech dyscyplin: tenis stołowy, gimnastyka, lekkoatletyka i wioślarstwo. Link do formularza z zapisami: https://forms.gle/4EAN4t757QBD18wTA

Zajęcia sportowe w ramach programu Multi-Talent trwają. Warto dołączyć i stać się jednym z naszych Klubowiczów. Projekt Multi-Talent jest realizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie programu https://multi-talent.pl/