Sportowe podsumowanie tygodnia w KS AZS AWFiS

Autor: Maciej Szafran | 7/19/2021
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia w KS AZS AWFiS

Przenosimy nasze sportowe podsumowanie tygodnia z fanpage’a również na stronę internetową oraz newsletter medialny.

ŻEGLARSTWO

Trwa passa historycznych sukcesów!

Mistrzostwa Świata w klasie 470 juniorów.

  • Kacper Paszek (KS AZS AWFiS) & Oliwia Laskowska (CHKŻ) zostali brązowymi medalista Mistrzostw Świata Juniorów U21 w klasie 470!

Mistrzostwa Polski w sprintach w klasie Optimist podczas Gdynia Sailing Days 2021

  • Ewa Lewandowska zajęła 1 m-ce a Emilka Paszek 2 m-ce na Mistrzostw Polski w sprintach w klasie Optimist w kategorii dziewcząt! Lidia Sochaj była 9ta.
  • Filip Mariański zajął 1 m-ce na Mistrzostw Polski w sprintach w klasie Optimist w kategorii chłopców! Maurycy Kosmowski był 5ty.
Załoga Piotr Jażdżewski & Adam Grycuk startujacy w klasie l’Equipe
zajęli 4 m-ce na regatach Lotos Nord Cup Gdańsk.
Podczas finałów Mistrzostw Polski w Sprincie w ramach Gdynia Sailing Days w.w. załoga zajęła 7 m-ce.

Podczas regat KINDER Joy of moving Pucharu Trenerów, do którego organizacji, jako współpracownik Polski Związek Żeglarski przyczynił się Dyrektor KS AZS AWFiS – Maciej Szafran, najmłodsi zawodnicy ścigający się w klasie Optimist (grupa B) zajęli następujące miejsca:

  • Stanisław Wróblewski zajął 8 m-ce wśród chłopców (10 złota grupa/ klasyfikacja generalna)
  • Blanka Sójkowska zajęła 7 m-ce wśród dziewcząt (22 złota grupa/ klasyfikacja generalna)
  • Kalina Sójkowska zajęła 12 m-ce wśród dziewcząt (32 złota grupa/ klasyfikacja generalna)
  • Olaf Nestorowicz zajął 24 m-ce wśród chłopców (38 złota grupa/ klasyfikacja generalna)

 

WIOŚLARSTWO

  • Jakub Majewski, Jasiek Klimaszewski, Remigiusz Stroyk Jakub Koss , Zofia Rzepka wywalczyli brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w czwórce ze sternikiem (sterniczką Zofią!)

 

4 miejsca zajęli:

  • Ola Warachewicz, Angelika Szwonka (dwójka bez sterniczki juniorek 2- KJ)
  • Jacek Sobczak Dawid Ziółkowski (dwójka bez sternika juniorów 2- MJ)

5 miejsca:

  • Jacek Sobczak, Dawid Ziółkowski Jakub Majewski Jasiek Klimaszewski (czwórka bez sternika juniorów 4- MJ)
  • Zofia Rzepka, Julia Wincełowicz (dwójka podwójna juniorek kategorii lekkiej 2xKJL)

6 miejsce

  • Roksana Grygiel, Roksana Gburek (dwójka bez sterniczki juniorek 2- KJ)

 

LEKKOATLETYKA

  • Olga Pietrzak uzyskała najlepszy wynik na 23 Zachodniopomorskim Wieczornym Mityngu Biegowym w Białogardzie z czasem 11,78 na 100m
  • 2 m-ce zajęła Lucyna Łoś z czasem 12:15.

 

Zapraszamy do dalszego kibicowania reprezentantom i działaczom KS AZS AWFiS w Gdańsku!