SPORTOWE PODSUMOWANIE TYGODNIA W KS AZS AWFIS

Autor: Dominika Ossowska | 8/2/2021
Powrót
SPORTOWE PODSUMOWANIE TYGODNIA W KS AZS AWFIS

Przenosimy nasze sportowe podsumowanie tygodnia z fanpage’a również na stronę internetową oraz newsletter medialny.

ŻEGLARSTWO

👉 Piotr Myszka otarł się o pozycję medalową i finalnie zajął 6 m-ce na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w żeglarstwie deskowym (windsurfingu), w klasie RS:X. Czego nie napiszemy, to będzie za mało… Jesteś wielkim sportowcem i wspaniałym człowiekiem – dałeś z siebie wszystko, dziękujemy Piotr!

👉Aleksandra Melzacka (YKP Gdynia) i Kinga Łoboda (KS AZS AWFiS w Gdańsku) Melzacka&Loboda FXteam zajęły 15 m-ce w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w klasie 49er FX. W udanym debiucie, załoga pokazała, że stać ją nawet na to, aby wygrywać wyścigi regat olimpijskich. Dziękujemy Wam i gratulujemy!

👉 Do finałowego, medalowego wyścigu Igrzysk Olimpijskich w Tokio (finalnie przełożonego na jutro) zakwalifikowała się załoga Łukasza Przybytka i Pawła Kołodzińskiego (49er Team Przybytek & Kołodziński). W ubiegłym tygodniu również Panom udało się wygrać wyścigi na trasie regat Olimpijskich – wielkie brawa !

👉 6 m-ce na Mistrzostwach Europy Juniorów klasy 470 mix we Włoszech, wywalczyli Kacper Paszek (KS AZS AWFiS) i Oliwia Laskowska (CHKŻ)

Za wszystkie sukcesy sekcji pragniemy również podziękować Cezariusz Piórczyk, kierownikowi sekcji żeglarskiej i członkowi Zarządu KS AZS AWFiS, który uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, jako trener Zofii Klepackiej.

👆 Naszych olimpijczyków, którzy już wrócili do kraju powitał w Warszawie na lotnisku Dyrektor Biura Miasta Gdańska ds. Sportu – Adam Korol, któremu wielce dziękujemy za wsparcie, doping i pełne zaangażowanie!

 

WIOŚLARSTWO

Aż trzy medale wioślarskich Młodzieżowych Mistrzostw Polski wywalczyły nasze reprezentantki i reprezentanci 

🥇🥇🥇🥇 Czwórka KB w składzie: Izabela Pawlak, Anan Potrzuska, Aleksandra Demczuk, Marta Pluta wywalczyła złoty medal!

🥈🥈 Dwójka bez sterniczki w składzie Izabela Pawlak, Anna Potrzuska stanęły na drugim stopniu podium!

🥉🥉Brązowy medal wywalczyła dwójka podwójna mężczyzn w składzie Bartosz Bartkowski oraz Szymon Tomiak!

 

LEKKOATLETYKA

🥇 Maria Bartel wygrała Mistrzostwa Polski U18 w skoku o tycze!

Zapraszamy do dalszego kibicowania reprezentantom i działaczom KS AZS AWFiS w Gdańsku!