SPORTOWE PODSUMOWANIE TYGODNIA W KS AZS AWFIS

Autor: Dominika Ossowska | 8/9/2021
Powrót
SPORTOWE PODSUMOWANIE TYGODNIA W KS AZS AWFIS

Czas na sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS:
GIMNASTYKA
Sekcja gimnastyczna miała ogromną przyjemność brać udział w przygotowaniach do spektaklu “Awantura w Chioggi” reżyserii Pawła Aignera, odpowiadając m.in za przygotowanie fizyczne i akrobatyczne aktorów.
Przez 3 miesiące cała obsada aktorska przygotowywała wybrane ewolucje, podnoszenia oraz figury gimnastyczne pod okiem trenera Bartosz Czaja. Za pomoc fizjoterapeutyczną aktorów odpowiadał Piotr Sawicki, a całość nadzorował Mistrz Olimpijski z Pekinu i nasz Prezes Leszek Blanik.
 JUDO
👉 Karolina Miller wystąpiła w kolejnej odsłonie cyklu “Sportowiec w drodze” realizowanej przez AZS Akademicki Związek Sportowy
LEKKOATLETYKA
👉 Cyprian Mrzygłód zadebiutował na swoich pierwszych Igrzyskach Olimpijskich, reprezentując Polskę, miasto Gdańsk oraz nasz Klub
Cyprian ocenił się surowo:
“Niestety nie udało się awansować do finału z wynikiem 78.33 dało to 20 miejsce i myślę że zdobyte doświadczenie na tego typu imprezie przyniesie mi i wam w następnych latach wiele pozytywnych emocji. Dzięki wszystkim co wstali w nocy i oglądali mam nadzieję że nie zawiodłem aż tak, będzie lepiej na następnych”
My jesteśmy dumni i trzymamy mocno kciuki za dalszy rozwój kariery sportowej!
WIOŚLARSTWO
Trzy medale wioślarskich Mistrzostw Polski Seniorów wywalczyły reprezentantki i reprezentanci KS AZS AWFiS
🥈🥈 Konkurencja 2-KA. Izabela Pawlak, Anna Potrzuska stanęły na drugim stopniu podium!
🥈🥈🥈🥈 Konkurencja 4xKL. Aleksandra Demczuk, Marta Pluta, Andrzejewska Aleksandra, Wincełowicz Julia, wywalczyły srebrny medal!
🥉🥉🥉🥉 Konkurencja 4xMA. Adrian Górka, Szymon Tomiak, Jacek Sobczak, Dawid Górski, wywalczyli brązowy medal!
Gratulujemy Zawodniczkom, Zawodnikom, Rodzicom i Trenerom!
 ŻEGLARSTWO
🥈 Załoga w barwach KS AZS AWFiS zajęła drugie miejsce i wywalczyła srebrny medal trzeciej rundy Polska Liga Żeglarska w Szczecinie – Serdecznie gratulujemy!
👉 Prezes Leszek Blanik, Dyrektor Maciej Szafran, Kierownik Sekcji Żeglarskiej przywitali na lotnisku w Gdańsku wracających z Tokio 49er Team Przybytek & Kołodziński