Autor: Krzysztof Gostomczyk | 8/16/2021
Powrót

Kolejny tydzień wakacyjny za nami. Przedstawiamy Państwu podsumowanie tygodnia w Klubie Sportowym AZS AWFiS Gdańsk.

• GIMNASTYKA

Grupa zawodników wraz z kadrą trenerską udała się na obóz do Czernichowa w Beskidzie Żywieckim. Podczas pobytu na południu Polski zawodnicy i trenerzy nie tylko trenowali i zwiedzali, ale również realizowali program “Profis – Sport bez uzależnień”, który jest ważnym elementem edukacyjnym. Te działania w klubie realizujemy pod hasłem Uzależnieni od Sportu.

•  JUDO

Jakub Kuczyński otrzymał powołanie na Mistrzostwa Europy Kadetów. Zawody odbędą się w dniach 17-19.08. w stolicy Łotwy – Rydze. Trzymamy kciuki za dobry występ naszego reprezentanta na arenie międzynarodowej!

•  LEKKOATLETYKA

Na 2. Mityngu im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Wałczu zaprezentowało się trzech lekkoatletów z KS AZS AWFiS Gdańsk.

Lucyna Łoś zajęła 3. miejsce w biegu na 200 m z czasem 25.73.

Maciej Megier wywalczył 2. miejsce w biegu na 2000 m z przeszkodami z czasem 6:11.91.

Mateusz Kortas ustanowił nowy rekord życiowy (2:02.02) na 800 m i uplasował się na 3. miejscu.

Gratulujemy świetnych wyników!

• SZERMIERKA

Zakończyło się zgrupowanie reprezentacji Polski juniorów w Cetniewie. Pod okiem trenerów Tomasza Ciepłego i Przemysława Fogta trenowali m.in. nasi klubowicze Adam Podralski, Piotr Kaśków, Adam Jakubowski i Mateusz Kwiatkowski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

•  WIOŚLARSTWO

Trwa seria mistrzowskich sukcesów naszych wioślarzy!

W Poznaniu rozegrano Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, z których kadra KS AZS AWFiS Gdańsk wróciła z trzema medalami.

Złoto wywalczyła czwórka bez sterniczki w składzie Izabela Pawlak, Anna Potrzuska, Aleksandra Demczuk, Marta Pluta.

Srebrny medal zdobyła dwójka bez sterniczki w składzie Izabela Pawlak, Anna Potrzuska.

Brązowe medale wywalczyli Bartosz Bartkowski i Szymon Tomiak w dwójce podwójnej.

Brawo wioślarze! Życzymy dalszych sukcesów!

• ŻEGLARSTWO

W Pucku odbyły się żeglarskie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych.

Reprezentanci KS AZS AWFiS Gdańsk – Sekcja Żeglarska wywalczyli aż 3 medale! Złoto zdobyli Ewa Lewandowska (Optimist) oraz Hieronim Hendler (Optimist Silver Fleet). Brązowy medal wywalczył Filip Marjański (Optimist Gold Fleet).

Były to pierwsze triumfy naszego klubu na żeglarskich MP juniorów młodszych. Gratulujemy i dziękujemy za świetne wyniki!