SPORTOWE PODSUMOWANIE TYGODNIA W KS AZS AWFIS GDAŃSK

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 23 sierpnia 2021
Powrót
SPORTOWE PODSUMOWANIE TYGODNIA W KS AZS AWFIS GDAŃSK

W minionym tygodniu sportowcy z naszego klubu startowali w zawodach międzynarodowych oraz ogólnopolskich. Oto podsumowanie ich rezultatów.

JUDO

Jakub Kuczyński wystartował w Mistrzostwach Europy Kadetów na Łotwie. Reprezentant KS AZS AWFiS Gdańsk przegrał swoją walkę z Włochem Ciro di Lucą. Nasz judoka został sklasyfikowany na 30. miejscu w zawodach. Dla Kuby był to pierwszy start w mistrzostwach kontynentu.

Brawo za walkę!

LEKKOATLETYKA

Grupa lekkoatletów z KS AZS AWFiS Gdańsk wystąpiła w Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym w Chojnicach. Reprezentantki naszego klubu wygrały konkurs dyskobolek. Pierwsze miejsce zajęła Karolina Urban, a druga była Alicja Gajewska. W konkursie rzutu dyskiem do lat 16 druga była Alicja Winiarz.

Dobre wyniki zanotowali również biegacze. Życiówki w Chojnicach ustanowili Emanuel Szwedka (300 m) oraz Julia Byzdra (100 m).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

TENIS STOŁOWY

Nowym zawodnikiem pierwszoligowej drużyny tenisistów został Wang Zeng Yi. To olimpijczyk z Londynu i Rio de Janeiro. Popularny „Wandżi” urodził się w Chinach, ale od kilkunastu lat reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej. Wang Zeng Yi przeszedł do naszego klubu z drużyny Dojlidy Białystok. W składzie ligowym KS AZS AWFiS Gdańsk znaleźli się również Szymon Malicki i Tomasz Tomaszuk.

Pierwszy mecz ligowy zaplanowano na początek września. Na własnej hali nasi tenisiści podejmować będą Olimpię-Unię Grudziądz.

WIOŚLARSTWO

Hubert Guzy i Sylwester Serafin wystartowali w Regatach Nadziei Olimpijskich w czeskim Trebonie. Podczas swojego międzynarodowego debiutu wraz z kolegami z AZS UMK Toruń zajęli 5. miejsce w czwórce bez sternika.

W weekend na torze wioślarskim w Trebonie zaprezentowali się również Hubert Guzy i Sylwester Serafin, ale dołączył do nich również Dawid Ziółkowski, startujący w dwójce bez sternika z Kacprem Twarowskim z Bydgoskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Czwórka bez sternika zajęła 2. miejsce, a dwójka była 4.

Gratulujemy dobrych wyników!

Opracował Krzysztof Gostomczyk