SPORTOWE PODSUMOWANIE TYGODNIA W KS AZS AWFIS GDAŃSK

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 30 sierpnia 2021
Powrót
SPORTOWE PODSUMOWANIE TYGODNIA W KS AZS AWFIS GDAŃSK

Miniony tydzień przebiegł pod znakiem treningów, obozów oraz startów w turniejach międzynarodowych. Trenerzy przeprowadzili również prelekcje w ramach programu „Uzależnieni od sportu”. W tym tygodniu w formie kwadransu profilaktycznego poruszany był m.in. temat rywalizacji w sporcie.

Czas na sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS:

GIMNASTYKA

 

Trwa rekrutacja do Akademii Leszka Blanika, działającej przy KS AZS AWFiS w Gdańsku. To niepowtarzalna okazja na trenowanie różnych form gimnastyki pod okiem wyspecjalizowanych trenerów. Pierwsze zajęcia zaplanowano na 6 września.

 

LEKKOATLETYKA

 

Cyprian Mrzygłód zajął 2. miejsce w mityngu lekkoatletycznym w Budapeszcie. Oszczepnik gdańskiego AZS AWFiS w stolicy Węgier uzyskał rezultat 78.66. Do zwycięstwa zabrakło mu nieco ponad 2,5 metra.

 

SZERMIERKA

 

Gdańscy szermierze spędzili ostatnie dni na obozach kadry Polski. Seniorzy udali się do Szczyrku, a juniorzy do Polic. W beskidzkim kurorcie formę budowali Michał Siess, Mikołaj Rudnicki, Mateusz Kozak i Piotr Borowiec z trenerem Włodzimierzem Węcławkiem oraz Radosław Glonek i Marta Mech z trenerami Piotrem Kantorskim i Mateuszem Witkowskim. Na kadrze juniorów pojawiło się sześciu reprezentantów KS AZS AWFiS Gdańsk. Adam Podralski, Adam Jakubowski, Piotr Kaśków i Mateusz Kwiatkowski trenowali pod okiem Tomasza Ciepłego i Przemysława Fogta.

 

Michał Siess wystąpił w kolejnym odcinku cyklu „Sportowiec w drodze” realizowanym przez AZS oraz firmę Lotos.

 

TENIS STOŁOWY

 

W drużynie AZS AWFiS Gdańsk pojawił się kolejny nowy zawodnik. Barwy naszego zespołu będzie reprezentował w nowym sezonie Joseph Cope z Anglii. Młody tenisista do tej pory występował w kadrze młodzieżowej. Życzymy wielu sukcesów również w kategorii seniorskiej!

 

Na hali AZS AWFiS Gdańsk odbył się VI DIMAKT Cup. Po emocjonujących pojedynkach zwycięzcą zmagań został Andrew Baggaley, który reprezentował UP Trefl Zamość. Na podium stanęli również jego kolega klubowy Filip Szymański oraz Adrian Więcek z Polonii Bytom. Najlepszym z naszego klubu był Artur Daniel, który ukończył zawody tuż za czołową trójką.

 

Turniej na hali AZS AWFiS po raz kolejny okazał się strzałem w dziesiątkę. Kilka dni przed rozpoczęciem sezonu w Gdańsku pojawiła się plejada gwiazd. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie Kierownika Sekcji Tenisa Stołowego Bartosza Gajka – trenera i wiceprezesa KS AZS AWFiS Gdańsk oraz Michaela Lauritsena – zawodnika i prezesa firmy DIMAKT. Dziękujemy!

 

ŻEGLARSTWO

 

Żeglarze z KS AZS AWFiS Gdańsk Dominik Buksak, Kuba Sztorch, Paweł Kołodziński i Łukasz Przybytek przez kilka dni przebywali na zgrupowaniu przed SSL Gold Cup w Szwajcarii. Polscy kadrowicze mieli możliwość przetestować i przeanalizować różne warianty i pozycje na wodzie.

 

Zawody SSL Gold Cup odbędą się w szwajcarskim Neuchatel na przełomie maja i czerwca 2022 roku. Wystartuje w nich 48 osad żeglarskich z całego świata.

 

Opracował Krzysztof Gostomczyk