Sportowe podsumowanie tygodnia w KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 06 września 2021
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia w KS AZS AWFiS Gdańsk

W minionym tygodniu nasi sportowcy odnieśli spore sukcesy. Reprezentanci KS AZS AWFiS Gdańsk zdobywali medale podczas zawodów międzynarodowych oraz krajowych. Czas na sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk:

 

JUDO

Jakub Biedrzycki i Bartosz Szaniawski zostali młodzieżowymi Mistrzami Polski w judo! Podopieczni Radosława Laskowskiego i Łukasza Kuczyńskiego swoje sukcesy osiągnęli podczas zawodów w Gdyni. Kuba zwyciężył w kategorii -66 kg i tym samym obronił tytuł wywalczony przed rokiem w Józefowie, natomiast Bartek triumfował w kategorii -81 kg.

Gratulujemy judokom oraz trenerom i witamy w gronie Mistrzów Polski z naszego klubu!

 

LEKKOATLETYKA

W minionym tygodniu lekkoatleci z KS AZS AWFiS Gdańsk wystartowali w trzech mityngach. Najlepiej spisał się Cyprian Mrzygłód, który rzucił oszczepem ponad 80. Najlepszy rezultat w tym sezonie nasz olimpijczyk z Tokio uzyskał podczas 24. Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły. 23-latek rzucił 80,43 cm. Kilka dni później podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej w Chorzowie nasz oszczepnik zajął 5. miejsce (79.93).

W Sopocie wystartowali również inni lekkoatleci z naszego klubu. Rekord życiowy na 200 m pobił Piotr Formaniewicz (22.06), a Karolina Bołdysz, Marta Kąkol (rzut oszczepem) oraz Julia Zaleska (300 m U14) uplasowały się na podium swoich konkurencji.

Karolina Bołdysz i Natalia Mądrzejewska wystartowały 1. Memoriale Zbigniewa Ludwichowskiego w Olsztynie. Reprezentantki KS AZS AWFiS uplasowały się odpowiednio na 3. i 4. miejscu.

 

SZERMIERKA

Nasi szermierze w minionym tygodniu przeprowadzili kolejne szkolenia w ramach programu Pro-Fis. Wszyscy zgodnie potwierdzają, że osiągnięcie sukcesu w karierze sportowej jest możliwe jedynie poprzez szeroki rozwój osobisty i wytrwałość w dążeniu do celu. Takie tematy były poruszane podczas kwadransów profilaktycznych w sekcji szermierki. Program profilaktyki poprzez sport realizujemy dzięki współpracy z Miastem Gdańsk.

Tomasz Gorczyca z UKS Atena Gdańsk świetnie otworzył sezon. Młody szermierz wygrał I Puchar Polski Kadetów. Gratulujemy!

Szermierze z KS AZS AWFiS Gdańsk uświetnili również swoją obecnością wydarzenie #TydzieńZdrowia w sklepie Decathlon Przymorze. Dzieci i młodzież mogli dzięki naszym przedstawicielom zapoznać się z podstawami tej dyscypliny olimpijskiej.

 

TENIS STOŁOWY

Za nami bardzo aktywny weekend w sekcji tenisa stołowego. W piątkowy wieczór AZS AWFiS zainaugurował rozgrywki LOTTO Superligi. W pierwszym meczu sezonu gdańszczanie wygrali 3:2 z Olimpią/Unią Grudziądz.

W sobotę w całej Polsce odbywał się Narodowy Dzień Tenisa Stołowego. Podczas wydarzeń w naszym klubie można było m.in. zagrać z tenisistami naszego klubu oraz wziąć udział w darmowych lekcjach tenisa stołowego pod okiem najlepszych specjalistów. Jednym z elementów wydarzenia był również udział przedstawicieli sekcji tenisa stołowego podczas wydarzenia #TydzieńZdrowia w sklepie Decathlon Przymorze.

Niedziela stała pod znakiem turniejów. W 1. Grand Prix Polski weteranów w kategorii 40-49 lat zwycięstwo odniósł Artur Daniel, a trzeci był Wojciech Kowalski. Na koniec weekendowych emocji pierwsza drużyna AZS AWFiS Gdańsk wygrała 3:1 w wyjazdowym pojedynku z Pogonią Lębork. Po dwóch kolejkach nasi tenisiści stołowi plasują się na 3. miejscu w tabeli.

 

WIOŚLARSTWO

Bartosz Bartkowski, Izabela Pawlak oraz Anna Potrzuska reprezentowali Polskę na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Kruszwicy. Gdańscy wioślarze zaprezentowali znakomitą formę!

Izabela Pawlak i Anna Potrzuska w czwórce z Zuzanną Lesner i Weroniką Kaźmierczak wywalczyły srebrne medale!

Ułamku sekundy zabrakło do drugiego medalu polskiej osady z udziałem wioślarza KS AZS AWFiS Gdańsk. Czwórka Bartosza Bartkowskiego dopłynęła do mety jako czwarta, tuż za reprezentantami Włoch.

Gratulujemy świetnych wyników!

Sekcja wioślarska była również obecna podczas akcji #TydzieńZdrowia w sklepie Decathlon Przymorze.

 

ŻEGLARSTWO

Tytus Butowski w załodze z Łukaszem Machowskim zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów w klasie 49er! W regatach, które odbywały się na jeziorze Lipno w Czechach załoga, w której pływa Tytus musiała uznać wyższość drugiej osady z Polski oraz Norwegów. To drugi medal Butowskiego w międzynarodowych zawodach w tym roku. W lipcu jego osada zdobyła złoto podczas MŚ juniorów w Gdyni.

 

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Nowym partnerem KS AZS AWFiS Gdańsk została Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna. Współpraca będzie obejmować głównie wsparcie sekcji sportów wodnych – wioślarskiej i żeglarskiej.

Klub nawiązał współpracę ze sklepem Decathlon Przymorze. W sobotę trzy sekcje KS AZS AWFiS Gdańsk brały udział w akcji #TydzieńZdrowia. Współpraca ma charakter progresywny.

Prezes KS AZS AWFiS Gdańsk Leszek Blanik wziął udział w akcji #BijemyRekordWGdansku. W wyzwaniu należy nagrać krótki film zachęcający do uczestniczenia w meczu eliminacji do Mistrzostw Świata kobiet w piłce nożnej pomiędzy Polską a Belgią, który odbędzie się na Polsat Plus Arenie w Gdańsku. Wśród nominowanych są prof. Paweł Cięszczyk – rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku oraz KS AZS AWFiS Gdańsk – sekcja szermiercza i AZS AWFiS Gdańsk Wioślarstwo.

Delegacja klubu odbyła spotkanie z nauczycielami i trenerami ze szkoły podstawowej na Suchaninie. Z inicjatywy kierownika sekcji gimnastyki Piotra Sawickiego oraz wicedyrektora szkoły i członka komisji rewizyjnej naszego klubu Kamila Hulboja dyrektor Maciej Szafran wziął udział w rozmowach nt. celów strategicznych sekcji gimnastycznej KS AZS AWFiS Gdańsk. Szczególny nacisk podczas rozmów położono na szkolenie dzieci.

KS AZS AWFiS Gdańsk przyjął rezygnację Pana Jakuba Zakrzewskiego z funkcji kierownika sekcji bobslejowej w klubie. Dziękujemy bardzo za współpracę. Szczegóły nt. przyszłości tej sekcji w KS AZS AWFiS przekażemy wkrótce.

 

Opracował Krzysztof Gostomczyk