Sportowe podsumowanie tygodnia w KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 13 września 2021
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia w KS AZS AWFiS Gdańsk

Za nami kolejny tydzień emocji na sportowych arenach. Sportowcy KS AZS AWFiS w Gdańsku wywalczyli medale na zawodach międzynarodowych oraz krajowych. Czas na sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS:

 

GIMNASTYKA

Zawodniczka KS AZS AWFiS Gdańsk Marysia Rowińska uplasowała się na 5. miejscu w wieloboju gimnastycznym podczas międzynarodowego turnieju w Trnavie na Słowacji. Marysia jest tegoroczną medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Był to debiut reprezentacyjny naszej gimnastyczki, która na co dzień trenuje pod okiem Adama Kierzkowskiego i Gabrieli Sasnal.

W klasyfikacji drużynowej turnieju w Trnavie wraz z Oliwią Sembą z AZS AWF Wrocław uplasowały się na 3. miejscu. To najlepszy wynik reprezentantów Polski w tej kategorii wiekowej.

 

JUDO

KS AZS AWFiS w Gdańsku był jednym z organizatorów treningu, który poprowadził Robert Krawczyk. Spotkanie z medalistą Mistrzostw Świata i Europy oraz multimedalistą Mistrzostw Polski było częścią obozu szkoleniowego, odbywającego się na terenie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W zajęciach wzięli udział judocy oraz trenerzy naszego klubu.

 

LEKKOATLETYKA

W Lekkoatletycznym Mityngu Gwiazd w Rumii wystąpili lekkoatleci KS AZS AWFiS Gdańsk. W biegu na 100 m kobiet najlepsza była Monika Farasiewicz. Na tym samym dystansie wśród mężczyzn triumfował Hubert Kozelan.

Z medalistkami imprez międzynarodowych zmierzyły się Olga Pietrzak i Agata Kołakowska na dystansie 300 m. Wygrała Małgorzata Hołub-Kowalik (AZS UMCS Lublin) przed Kornelią Lesiewicz (AZS AWF Gorzów), a walkę o trzecie miejsce wygrała Olga Pietrzak ze swoim najlepszym w tym sezonie czasie na tym dystansie (39.55 s).

Reprezentantów naszego klubu mieliśmy również okazję oglądać w konkursach rzutu oszczepem. Rywalizację mężczyzn wygrał olimpijczyk z Tokio Cyprian Mrzygłód, a w konkursie kobiet najlepsza była Marta Kąkol.

Dwa medale zdobyli lekkoatleci KS AZS AWFiS w Gdańsku podczas Makroregionalnych Mistrzostw Młodzików w Gdańsku. Był to jeden z ostatnich akcentów sezonu lekkoatletycznego 2021.

Mistrzynią makroregionu w biegu na 600 m została Martyna Kaczkowska. Nasza lekkoatletka dotarła do mety w czasie nowego rekordu życiowego 1:39.26. Co ciekawe Kaczkowska biegła w drugim biegu, który był wolniejszy, w wyniku czego sama musiała sobie dyktować tempo, aby wyprzedzić czasowo rywalki z biegu pierwszego.

Brązowy medal w rzucie dyskiem wywalczyła Alicja Winiarz. 15-latka rzuciła dyskiem na odległość 33,21 m. Blisko medalu był również Adrian Trojak. Na dystansie 300 m Trojak zajął 4. miejsce, a do pozycji medalowej zabrakło mu zaledwie 0,07 sekundy.

W niedzielne popołudnie nasi klubowicze startowali także w Memoriale Michała Barty w Kołobrzegu. Świetnie spisał się Piotr Formaniewicz, który wygrał rywalizację w skoku w dal oraz zajął 3. miejsce w biegu na 100 m. Na tym samym dystansie druga w zawodach kobiet była Lucyna Łoś.

Dobry start w Kołobrzegu zanotował Cyprian Mrzygłód. Oszczepnik uzyskał w niedzielnym konkursie 79.79 m i wygrał zawody. Na najniższym stopniu podium w rywalizacji oszczepniczek znalazła się Natalia Mądrzejewska.

 

TENIS STOŁOWY

Na dobre rozpoczęły się zmagania ligowe naszych tenisistów stołowych. W rozgrywkach Lotto Superligi KS AZS AWFiS Gdańsk uległ zarówno drużynie KS Dekorglass Działdowo, jak i Orliczowi Suchedniów. W tabeli gdańszczanie spadli na 8. miejsce.

Od dwóch porażek rozpoczęli sezon pierwszoligowy zawodnicy drużyny rezerw KS AZS AWFiS Gdańsk. Porażki w Karnieszewicach i Gorzowie Wielkopolskim nie były jednak niespodzianką.

W trzeciej lidze odbyły się derby Gdańska. AZS AWFiS III Gdańsk wygrał z GKTS II Gdańsk 6:4.

Tenisiści gdańskiego AZS AWFiS odnieśli również sukcesy w turniejach indywidualnych. Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny wygrał Adam Dudzicz, a w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Krajowej Administracji Sądowej triumfowała Aleksandra Rzeszutek.

 

WIOŚLARSTWO

W Mistrzostwach województwa kujawsko-pomorskiego wioślarze KS AZS AWFiS Gdańsk zdobyli cztery złote i dwa srebrne medale. Zwycięstwa odnieśli Hubert Guzy, Sylwester Serafin, Filip Dobrzeniecki i Jan Gertchen (czwórka), Hubert Guzy i Sylwester Serafin (dwójka), Anna Khlibenko (jedynka) oraz Anna Khlibenko i Aleksandra Warachewicz (dwójka). Drugie miejsca wywalczyli Andżelika Szwonka i Jakub Majewski w jedynkach.

Nie milkną echa sukcesu Izabeli Pawlak i Anny Potrzuskiej na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Kruszwicy. Rozmowa z trenerem Michałem Rychlickim znalazła się w artykule na portalu Trojmiasto.pl, a wioślarki naszego klubu pojawiły się w czwartkowym cyklu „Uzależnieni od sportu” na naszych mediach. Program profilaktyki poprzez sport realizujemy dzięki współpracy z Miastem Gdańsk.

 

ŻEGLARSTWO

Reprezentantka KS AZS AWFiS Gdańsk Ewa Lewandowska wraz z Julią Żmudzińską wywalczyły medale podczas Mistrzostw Klas Nieolimpijskich w Gdańsku. W rywalizacji w klasie 420 załoga Ewy zdobyła mistrzostwo w klasyfikacji juniorek młodszych. W klasyfikacji juniorskiej młode żeglarki były drugie, a w klasyfikacji generalnej wywalczyły trzecie miejsce. Gratulujemy!

Na zakończenie wakacji w Giżycku odbyły się Mistrzostwa Polski grupy B w klasie Optimist. Brązowy medal w kategorii chłopców wywalczył Staszek Wróblewski. Tuż za podium zmagania zakończyła Blanka Sójkowska, która w kategorii dziewcząt uplasowała się na czwartej lokacie.

 

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Ostatni tydzień minął pod znakiem rozmów Prezesa Leszka Blanika i Dyrektora Macieja Szafrana dotyczących partnerstwa biznesowego z naszym Klubem. O szczegółach poinformujemy wkrótce.