Tydzień szermierczy w KS AZS AWFiS – szermierze rzucają wyzwanie śmieciom!

Autor: azs-admin | 4/22/2021
Powrót
Tydzień szermierczy w KS AZS AWFiS – szermierze rzucają wyzwanie śmieciom!

W Klubie Sportowym AZS AWFiS trwa akcja „#duzyklubduzyzasieg” – przedsięwzięcie, które ma na celu aktywizację wszystkich sekcji Klubu oraz wspólne budowanie zasięgu w mediach społecznościowych. Co tydzień nastaje w klubie tydzień danej sekcji, a zarazem dyscypliny sportowej. Według ustalonej uprzednio kolejności nadszedł czas na sekcję szermierczą i tydzień szermierczy (szósty tydzień w ramach akcji). Czym będzie się on wyróżniał? Między innymi akcją porządkowania lasów oliwskich, którą Klub organizuje we współpracy z uczelnią.

Szermierze rzucają wyzwanie śmieciom!

„Jako pomysłodawca wspólnego spaceru, połączonego ze sprzątaniem lasów pod hasłem „Szermierze rzucają wyzwanie śmieciom!” chciałbym zwrócić uwagę na to, że jako sportowcy zwracamy nie tylko uwagę na doskonalenie się w danej dyscyplinie  i wynik, ale również na proces wychowawczy, gdyż tym co wpływa na mistrzostwo sportowe lub drogę do niego nie jest jedynie pot przelany na treningu, ale również charakter. Ponadto  i pomimo tytułów, czujemy się częścią społeczności lokalnej, której leży na sercu jak najlepszy stan naszej okolicy. Powalczmy razem o nasze wspólne dobro. Las sam się nie obroni, ale my możemy mu pomóc!”  mówi Łukasz Szymański – trener, kierownik sekcji szermierczej oraz członek zarządu KS AZS AWFiS.

Akcja sprzątania lasów odbędzie się w czwartek 22 kwietnia b.r.

Miejsce zbiórki to wejście główne do Gdańskiej AWFiS przy ul. Kazimierza Górskiego 1, zbiórka o godz. 17.00, skąd po chwili wyruszymy do lasu, wejściem zlokalizowanym obok biblioteki głównej AWFiS, a zarazem naprzeciwko hali gimnastycznej  im. Leszka Blanika.

Sam Mistrz Olimpijski i Prezes KS AZS AWFiS Zaprasza na akcję!

„Podziwiam szermierzy nie tylko za to, że są utalentowani ale również za to, że są bardzo szlachetni. Bardzo podoba mi się pomysł naszej sekcji szermierczej i zapraszam do wspólnej akcji wszystkich chętnych mieszkańców Gdańska, studentów i pracowników uczelni, ale przede wszystkim klubowiczów. Do zobaczenia!” zachęca Leszek Blanik – prezes KS AZS AWFiS, Mistrz Olimpijski w gimnastyce sportowej.

 Sportowcy i działacze sportowi to świetni organizatorzy.

„Sportowcy i działacze sportowi, to doskonali organizatorzy – Łukasz Szymański zadbał o najdrobniejsze szczegóły takie, jak np. wywóz zebranych nieczystości przez nadleśnictwo, ale również worki do nieczystości oraz rękawiczki jednorazowe.” mówi Maciej Szafran. „Cała akcja #duzyklubduzyzasieg, jak i jej poszczególne akcenty mają służyć aktywizacji i integracji środowiska sportowego. Jestem naprawdę zadowolony z faktu, iż w naszym klubie tyle się dzieje i to nie tylko pod kątem sportowym. Oczywiście jesteśmy zorientowani przede wszystkim na sport, ale nie przeszkadza nam to w realizacji innych celów – społecznych. Mamy mnóstwo energii i poczucie misji, a to prawdziwa mieszkanka wybuchowa! Już niebawem kolejne akcje m.in. program „Uzależnieni od sportu”,  ale nie wszystko na raz…  – dodaje z przekonaniem dyrektor KS AZS AWFIS.

Na akcję zapraszają władze AWFiS w Gdańsku

„Cieszę się, że wspólne akcje KS AZS AWFiS i naszej uczelni aktywizują mieszkańców Gdańska zachęcając ich do aktywności fizycznej w naszym oliwskim lesie, o który wszyscy powinniśmy dbać.” – mówi Rektor AWFiS w Gdańsku, dr hab. Paweł Cięszczyk, prof. AWFiS