Zapowiedź zawodów landkite w Gdańsku “Surf to Fly Gdańsk Landkite Cup 2019”

Autor: azsawfis | 10/8/2019
Powrót
Zapowiedź zawodów landkite w Gdańsku “Surf to Fly Gdańsk Landkite Cup 2019”

Jeśli pogoda dopisze, już w najbliższy weekend 12-13.10.2019 w Gdańsku na Wyspie Sobieszewskiej odbędą się zawody w landkitingu “Surf to Fly Gdańsk Landkite Cup 2019” – finał niezwykłego cyklu zawodów łączącego w sobie wszystkie odmiany kporuszania sięz latawcem “Surf to Fly Kiteboarding Cup 2019”.

Pierwsze zawody cyklu w snowkitingu Surf to Fly Giżycko Snowkite Challenge 2019 miały miejsce w Giżycku 2-ego lutego. Kolejne zawody w kitesurfingu Surf to Fly Summer Cup 2019 zostały rozegrane 29.06.2019 w Chałupach.

Tym razem zawodnicy będą mieli okazję spórbować swoich sił w lądowej odmianie kiteboardingu: buggykitingu: poruszając się  z latawcem na wózku (kite buggy) lub na mountainboardzie (większej deskorolce).

Zawodom będzie towarzyszył zlot pasjonatów landkitingu, testy latawców firmy Ozone przeznaczonych do landkitingu oraz testy wózków kite buggy i mountainboardów. Osoby, które uprawiają kitesurfing, będą miały okazję bezpłatnie pierwszy raz w życiu spróbować landkitingu.

Landkiting to fantastyczna lądowa odmiana kiteboardingu, doskonała, by w pełnym komforcie cieplnym poruszać się z latawcem przez całą jesień i wiosnę. Wystarczy trochę wolnej w miarę równej przestrzeni. Bardzo dobre miejsce do uprawiania tego sportu znajduje sie na Wyspie Sobieszewskiej, gdzie zostanie rozegrany event.

Termin: 12-13.10.2019. Rezerwowe daty: 19-20.10, 26-27.10.

Informacja o terminie rozegrania zawodów Surf to Fly Gdańsk Landkite Cup 2019 zostanie potwierdzona na stronie zawodów surftoflycup.com oraz na fb zawodów https://www.facebook.com/surftoflycup/ w czwartek 10.10.2019 do godz. 20.00:

 

Program zawodów:

Pierszy dzień zawodów:

9.00 do 10.30. – rejestracja zawodników  w biurze zawodów (niebieski Transporter)

Pinezka: https://maps.app.goo.gl/RWKeiQ1NdGbiX8H49

10.30 – oficjalne otwarcie zawodów i skippers meeting  (uczestnictwo obowiązkowe), biuro zawodów

11.00.  – pierwszy możliwy start

 

  • Program może ulec zmianie pod wpływem zmian pogodowych.

 

Wszystkich uczestników zawodów obowiązują kaski ochronne. Zalecamy również używanie ochraniaczy na łokcie i kolana.

Wpisowe: (płatne przy rejestracji w biurze zawodów) 50 zł

W ramach udziału w zawodach będzie możliwość również darmowych testów latawców Ozone oraz trzech wózków kite buggy , w tym jednego firmy Peter Lynn oraz dwóch mountainboardów firmy Kheo.

Każdy uczestnik eventu bierze udział w losowaniu dwóch lotów motolotnią od motolotnie.mazury.info.pl

 

 

W ramach zawodów zostaną rozegrane 2 konkurencje:

  1. Racing – wyścigi po wyznaczonej trasie (2 trasy: pod wiatr/z wiatrem oraz w półwietrze)

Klasyfikacja będzie przeprowadzona w dwóch kategoriach:

Buggykiting

Kite landboarding

 

  1. Hang time – konkurs skoków

Klasyfikacja open

 

Głównym organizatorem i pomysłodawcą zawodów jest szkoła kiteboardingu Surf to Fly surftofly.com, https://www.facebook.com/surftofly) – jedyna polska szkoła organizująca zawody we wszystkich odmianach kiteboardingu.

 

Zapraszamy do licznego udziału wszystkich landkiterów a kitesurferów do spróbowania fantastycznej lądowej odmiany kiteboardingu!

 

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mejlowy:

Dyrektor zawodów:

Grzegorz Kucieński

663034820

info@surftofly.com