Zmarł Tomasz Tomiak

Autor: azs-admin | 8/21/2020
Powrót
Zmarł Tomasz Tomiak

Z ogromnym smutkiem i niedowierzaniem zawiadamiamy, że 21 sierpnia 2020 roku zmarł wieloletni członek KS AZS AWFiS, Prezes i wiceprezes Zarządu, a prywatnie nasz serdeczny przyjaciel Tomasz Tomiak.

Dla całego świata sportu, a w szczególności dla ukochanego przez niego wioślarstwa, jest to nieodżałowana strata i luka, której nikt nie będzie w stanie wypełnić z równym zaangażowaniem i pasją.

 

TOMIAK TOMASZ

Data ur.: 17 września 1967, Nowy Tomyśl

Klub: PTW Płock, AZS-AWF Gdańsk

Trener: Piotr Władyniak, Bohdan Karwowski, Witold Sroga

 

Nauczyciel akademicki, profesor AWFiS pełniący funkcję Dziekana Wydziału Kultury Fizycznej. Wioślarz klubów PTW Płock( 1983-88 ) i AZS Gdańsk, dwukrotny medalista mistrzostw świata  ( 1991 Wiedeń czwórka ze sternikiem brąz i 1993 Roudnice –Racice czwórka bez sternika- brąz), członek osady czwórki ze sternikiem, która wywalczyła brązowy medal podczas IO w Barcelonie (1992).

 

Zwycięzca prestiżowych regat w Lucernie 1992 w czwórkach ze sternikiem.

18 krotny mistrz Polski w konkurencjach ( dwójek, czwórki podwójnej, czwórki bez sternika i ósemki) Startował w w różnych osadach , ale największe sukcesy odnosił w czwórce ze i bez sternika).

Mistrz Sportu (1992), odznaczony brązowym medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe.

Po zakończeniu zawodowej kariery nie rozstaje się z wioślarstwem będąc działaczem sportowym – były członek Zarządu PZTW oraz OZTW województwa pomorskiego.

Jego wieloletni trener Witold Sroga wypowiadał się o nim:

„Swoją wyobraźnią , fantazją i zapałem w dążeniu do wielkiego celu potrafił zarazić chłopaków w łódce , którą stworzyliśmy wspólnie. Był jej dobrym duchem”

Miejmy nadzieję, że Tomek wciąż będzie dobrym duchem sekcji.