Puchar Świata w Poznaniu – brązowy medal Jankowskiego, Mateusz Biskup Piąty.

Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk) i Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica) zdobyli w Pucharze Świata w Poznaniu brązowy medal w dwójkach podwójnych wagi lekkiej 6.15,90. Wygrała Francja 6.12,40 przed Irlandią 6.15,33.

Francuzi odnieśli pewne zwycięstwo. Pierre Houin i Jeremie Azou szybko uciekli swoim rywalom. Pozostałe osady płynęły równo. Jako pierwsi z rywalizacji odpadli Japończycy i Niemcy. Irlandia, Polska i Chiny walczyły o dwa miejsca na podium.

– Walka była bardzo zacięta. Często w tej konkurencji z telebimu dowiaduję się, które zajęliśmy miejsce. Dzisiaj Francuzi byli trochę poza zasięgiem. Od drugiej do szóstej lokaty stawka jest wyrównana. Często o miejscu decyduje dyspozycja dnia – mówił po biegu Jerzy Kowalski.

Osada Jankowski-Kowalski powstała po ostatnich igrzyskach olimpijskich. W Rio de Janeiro Miłosz Jankowski pływał z Arturem Mikołajczewskim, który w Poznaniu w pięknym stylu sięgnął po zwycięstwo.

Czwórka podwójna mężczyzn w składzie Dariusz Radosz, Wiktor Chabel, Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk) finiszowali na piątej pozycji. Wygrali Brytyjczycy przed Holendrami i Norwegami.

Archiwa