W bardzo dobrych humorach zakończyliśmy rozgrywane w Lublinie w dniach 29-30.06.2019 Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Zawodnicy Sekcji LA KS AZS AWFIS zdobyli 6 medali. Na najwyższym stopniu podium stanęli Karolina Urban i Cyprian Mrzygłód.

Karolina i Cyprian zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, pewnie wygrywając swoje konkurencje. Karolina z wynikiem 54.22 stanęła na najwyższym stopniu podium w rzucie dyskiem, natomiast Cyprian z wynikiem 80.79 zdeklasował rywali w rzucie oszczepem. Oboje potwierdzili minima na Mistrzostwa Europy Młodzieży, które odbędą się w Gavle w dniach 11-14.07.2019. Srebrne medale zdobyli Aleksandra Ostrowska (50.80 SB) w rzucie oszczepem oraz Karolina Urban (14.56 SB) w pchnięciu kulą. Na najniższym stopniu podium stanęli: Agata Kołakowska z rezultatem 59.36 PB (400 mppł) oraz Piotr Mańczuk z wynikiem 14.76 SB (3-skok). Z dobrej strony zaprezentowała się także Olga Pietrzak, która zajęła 7 miejsce w biegu na 100 m i 5 miejsce w biegu na 200 m z nowym rekordem sezonu 24.30.

KS AZS AWFIS Gdańsk zajął ostatecznie 6 miejsce w klasyfikacji medalowej i 5 miejsce w klasyfikacji punktowej (178 punktów). Gratulacje!!!!

Pełne wyniki:

W dniach 3-5.07.2019 w Raciborzu odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów. Trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów.