Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 08 maja 2023
Powrót

Sześć medali studentów Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Akademickich Mistrzostwach Polski! Znakomicie poradzili sobie karatecy oraz trójboiści. Dobrą formę na początku sezonu prezentują dyskobolki, a tenisiści stołowi utrzymali się w pierwszej lidze. Przed nami mistrzostwa Europy w iQFoilu – trzymamy kciuki za Radosława Furmańskiego. Zapraszamy na cotygodniowe podsumowanie sportowych wydarzeń w Klubie Sportowym AZS AWFiS Gdańsk!

LEKKOATLETYKA

Znakomite rozpoczęcie sezonu Martyny Dobrowolskiej! Dyskobolka, która trenuje pod okiem Aleksandry Walczak, już w pierwszy weekend startowy osiągnęła minimum na Mistrzostwa Europy do lat 23 i pobiła rekord życiowy (52.37 m). Dobry rezultat na mityngu w Gdańsku osiągnęła także Karolina Urban (56.99 m). Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

SPORT POWSZECHNY

Studentki i studenci Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku startowali w Akademickich Mistrzostwach Polski. W tym tygodniu wywalczyli aż 6 medali!

Najlepsze rezultaty osiągnęli karateczki! Drużynowo w kumite zawodniczki AWFiS Gdańsk wywalczyły złoto. Indywidualnie zwycięstwo w kategorii 55 kg odniosła Zuzanna Bernaciak, a na drugim stopniu podium stanęły Sandra Rancan (kat. 61 kg) i Sandra Lieske (kat. 68 kg). Brawo!

W Łodzi odbyły się finały AMPów w aerobiku sportowym. W trójkach na czwartym miejscu zmagania zakończyły Julia Chochół, Julia Górka i Adrianna Sypka, a indywidualnie Julia Chochół była ósma. Gratulujemy!

Za nami również finały Akademickich Mistrzostw Polski w trójboju siłowym! Najlepsze rezultaty osiągnęli Victoria Daniels i Kornel Zych! Daniels była trzecia w kategorii 84 kg, a Zych wywalczył drugie miejsce w kategorii 59 kg.

W półfinale AMP w miniony weekend rywalizowali koszykarki i koszykarze. Obie drużyny AWFiS Gdańsk uplasowały się na 13. miejscu, które nie jest premiowane awansem do zawodów finałowych.

SZERMIERKA

Floreciści Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wystartowali w zawodach Pucharu Świata w Acapulco. Najlepiej zaprezentował się Michał Siess, który wraz z drużyną zajął 7. miejsce, a indywidualnie był 66. Godna wyróżnienia jest również walka Michała z reprezentantem Wielkiej Brytanii o wejście do czołowej ósemki, którą nasz klubowicz wygrał aż 20:13. Trenerem Siessa oraz reprezentacji Polski jest Radosław Glonek.

TENIS STOŁOWY

Zwycięstwo 8:2 drugiej drużyny KS AZS AWFiS BALTA Gdańsk nad rywalami z Ostródy przypieczętowało utrzymanie naszych tenisistów stołowych w I lidze tenisa stołowego!

Świetny występ naszych tenisistów stołowych na Młodzieżowych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego, które były również eliminacjami do Młodzieżowych Mistrzostw Polski. W turnieju indywidualnym triumfował Adam Dudzicz, na drugim stopniu podium stanął Mikołaj Olejnik, natomiast na trzecim Hubert Wajda. W turnieju drużynowym wspomniana wcześniej trójka wygrała cały turniej i awansowała na Mistrzostwa Polski. Trenerem jest wiceprezes naszego Klubu Bartosz Gajek.

ŻEGLARSTWO

Już od 8 maja startują w Grecji mistrzostwa Europy w klasie iQFoil. Na starcie zawodnik Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Radosław Furmański. Trzymam kciuki za dobre regaty!

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Niewiele zabrakło, aby Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk otrzymał wsparcie z Narodowego Instytutu Wolności na rozwój instytucjonalny Klubu. Otrzymaliśmy bardzo wysoką ocenę 97,5 na 100 punktów, co plasuje nas na 9 miejscu pod kreską na blisko 1500 podmiotów. Nie tylko w sporcie zajmujemy czasami 4 miejsca…

– Niezwykle żałuję, gdyż bardzo niewiele dzieliło nas od załatwienia wielkiej sprawy dla naszego klubu, co jeszcze bardziej dopinguje mnie do dalszej pracy. Cieszy natomiast fakt, że konsekwentnie zbliżamy się do postawionych celów, co zaprocentuje za rok – skomentował Maciej Szafran, dyrektor Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk.

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!