Sekcja Lekkoatletyka

Powrót

Kierownik Sekcji

Bartosza Gajek

Email

lekkoatletyka@azsawfis.pl

Telefon kontaktowy

662 444 272

Sekcja lekkiej atletyki AZS AWFiS Gdańsk

Oferta naszej sekcji skierowana jest począwszy od najmłodszych dzieci pasjonatów lekkiej atletyki, chcących spróbować swoich sił w starciu z królową sportu do młodzieży którzy chcą kontunuować swoją przygodę ze sportem i dążyć do mistrzostwa sportowego w wybranej przez siebie konkurencji.

Treningi dla dzieci to profesjonalnie przygotowane treningi odbywają się 3 razy w tygodniu. W ich trakcie dzieci w formie zabawowej zapoznają się z podstawowymi konkurencjami LA m.in. bieg sprinterski na 60m, skok w dal, bieg przez plotki czy rzut oszczepem.

Naszymi celami są:

 • prawidłowy rozwój fizyczny dzieci i młodzieży
 • bezpieczne i aktywne spędzanie wolnego czasu
 • dawanie inspiracji i chęci do działania
 • udział w zawodach na poziomie międzyszkolnym, wojewódzkim i ogólnokrajowym
 • przygotowanie dzieci (fizycznie i mentalnie) do kolejnych kroków w karierze sportowca
 • rozpowszechnienie lekkoatletyki

 • Treningi odbywają się w poniedziałki, środy w godzinach 17:00-18.30 oraz w soboty od 10.00 do 11.30. Treningi grup zaawansowanych odbywają się pod okiem trenerów z wieloletnim doświadczeniem, którzy współpracują z kadrą narodową młodzieżową oraz seniorską.

  Jako sekcja lekkiej atletyki specjalizujemy się w konkurencjach rzutowych: rzut oszczepem, pchnięciem kulom, rzut dyskiem. W konkurencjach biegowych również uzyskujemy bardzo dobre wyniki, począwszy od biegów krótkich do średnich. Nie obce są nam również wieloboje oraz skoki i trójskoki w dal. Współpracujemy również z Akademią tyczki gdzie od najmłodszych lat szkolimy przyszłych mistrzów.

  Swoją przygodę ze sportem można zacząć od najmłodszych, począwszy od grupy początkującej. Następny krok to szkoła sportowa ZSSiO w Gdańsku z którą współpracujemy na co dzień. Idąc dalej liczne grono naszych zawodników wybiera studia AWFiS w Gdańsku gdzie można bardzo dobrze połączyć naukę z wyczynowym sportem.

  Ze sportowym pozdrowieniem i do zobaczenia :)