Sekcja Pływanie

Sekcja Pływanie - Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk jest beneficjentem programu Profis - Sport bez uzależnień, finansowanego przez Miasto Gdańsk. W ramach tego programu odbywają się zajęcia profilaktyki uzależnień poprzez sport. Nie jest tajemnicą, że wszyscy jesteśmy Uzależnieni od sportu, a to najpiękniejszy i najzdrowszy nałóg. Zapraszamy do zapoznania się z naszym materiałem filmowym pływanie.
Powrót

Kierownik Sekcji

Paulina Kreft

Email

plywanie@azsawfis.pl

Telefon kontaktowy

694 013 931

Pływanie jest bardzo ważną i istotną umiejętnością życia każdego człowieka. Umiejętność pływania wiąże się z stosowaniem ćwiczeń w wodzie. Pływanie stanowi jedną z najpopularniejszych form rekreacji i aktywności ruchowej oraz sportu. Aktywność w środowisku wodnym wpływa doskonale nie tylko na ciało, lecz również na umysł. Pływanie wpływa na poprawę ogólnego stanu zdrowia, wzmacnia mięśnie i kondycję oraz tym samym wrasta wydolność. Także poprawia zwiększenie ruchomości aparatu stawowo - kostnego. Oferta naszej sekcji skierowana jest począwszy od najmłodszych dzieci pasjonatów pływania, chcących spróbować swoich sił na pływalni oraz do młodzieży i osób dorosłych, którzy chcą kontynuować swoją przygodę ze sportem i dążyć do mistrzostwa sportowego w wybranej przez siebie konkurencji pływackiej.

Naszymi celami są:

  • prawidłowy rozwój fizyczny dzieci, młodzieży i osób dorosłych
  • bezpieczne i aktywne spędzanie wolnego czasu
  • dawanie inspiracji i chęci do działania
  • udział w zawodach na poziomie międzyszkolnym, wojewódzkim i ogólnokrajowym
  • przygotowanie dzieci (fizycznie i mentalnie) do kolejnych kroków w karierze sportowca
  • skuteczne metody treningowe dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych
  • rozpowszechnienie pływania


Jako sekcja pływacka stosujemy skuteczne metody treningowe, do każdego zawodnika podchodzimy indywidualnie, a podczas treningów w wodzie panuje atmosfera przyjaźni. Swoją przygodę z pływaniem można zacząć od najmłodszych, począwszy od grupy początkującej. Następny krok to starty w zawodach i obozy pływackie. Idąc dalej liczne grono naszych zawodników wybiera studia AWFiS w Gdańsku gdzie można bardzo dobrze połączyć naukę z wyczynowym sportem.

Sekcja prowadzi zajęcia skierowane do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.