Rewelacyjny sukces KS AZS AWFiS Gdańsk w klasyfikacji sportu dzieci i młodzieży!

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 03 stycznia 2024
Powrót
Rewelacyjny sukces KS AZS AWFiS Gdańsk w klasyfikacji sportu dzieci i młodzieży!

W rankingu sportu dzieci i młodzieży za 2023 rok Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk zajął 3. miejsce! Po raz pierwszy od lat plasuje się na podium, poprawiając swój wynik z poprzedniego roku o trzy miejsca!

Co roku KS AZS AWFiS Gdańsk utrzymuje lub pnie się w klasyfikacji sportu dzieci i młodzieży. Dobre wyniki zauważa Ministerstwo Sportu i Turystyki, które wspomaga Klub w wielu działaniach oraz przesyła listy gratulacyjne wraz z nagrodami finansowymi z przeznaczeniem na sprzęt sportowy.

– Świetny wynik w klasyfikacji SSM to zasługa całego Klubu. Każda sekcja, każdy trener, każdy zawodnik dołożył cegiełkę do końcowego, rocznego rezultatu. My rokrocznie osiągamy kolejne cele. Jestem dumny z Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk, ale teraz kierujemy głowy na rok olimpijski i tam wypatrujemy dobrych momentów – powiedział Prezes Leszek Blanik.

Na wynik w klasyfikacji SSM składają się wyniki z głównych imprez (zwykle Mistrzostwa Polski) dla 4 grup wiekowych: młodzik, junior młodszy, junior, młodzieżowiec. Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk był najlepszy w Polsce w kategorii juniorów młodszych.

– Nie ukrywam, że jednym z moich celów jako dyrektora był progres sportowy i wspinanie się w klasyfikacji SSM. Przez ostatnie trzy lata bardzo się rozwijaliśmy pod wieloma względami i konsekwentnie zbliżaliśmy się do podium klasyfikacji sportu dzieci i młodzieży. Wreszcie, wspólnymi wysiłkami nam się to udało! Poza dumą z naszego Klubu i podziękowaniem dla wszystkich, którzy się do tego rezultatu przyczynili, chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że polski sport stoi AZS-em, co cieszy mnie zarówno lokalnie, jak i centralnie! – dodał obecny wiceprezes, a jeszcze do niedawna dyrektor Klubu – Maciej Szafran.

Gratulujemy sportowcom, trenerom i działaczom każdej sekcji, bo to wy dołożyliście cegiełkę do znakomitego wyniku. Jest to efekt ogromnej pracy, za co Wam dziękujemy! Niewymierne wsparcie przekazują nam również rodzice oraz opiekunowie zawodniczek i zawodników, którzy wspierają zarówno swoje dzieci, jak i cały proces szkolenia w naszym klubie. Wszyscy dołożyli się do tego wyniku, dlatego wszystkim należą się wielkie gratulacje i podziękowania.

Pierwsze miejsce wywalczyli reprezentanci AZS AWF Warszawa, a drugie AZS AWF Poznań. Jak widać rodzina AZS trzyma się mocno! Pozdrawiamy i gratulujemy!