Martyna Szaniawska w podcaście naGRYFani!

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 23 sierpnia 2023
Powrót
Martyna Szaniawska w podcaście naGRYFani!

Judoczka Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Martyna Szaniawska była czwartym gościem Krzysztofa Gostomczyka w podcaście naGRYFani. 

W rozmowie Szaniawska poinformowała o ciekawym sposobie na zbieranie głosów w plebiscycie Gdański Gryf Miesiąca, który jako pierwsza wygrała po raz drugi!

– Myślę, że było warto. Walka była bardzo zacięta. Tak jak za pierwszym razem nie zawiodłam się na nagrodach, tak teraz jest ich o wiele, wiele więcej. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy mi pomogli i zagłosowali. Pozdrawiam też moich znajomych z kierunku, którzy stworzyli specjalny kod QR i zdobywali dla mnie głosy na uczelni – mówi Martyna.

Celem podróżniczym wszystkich judoków jest Japonia. Kiedy Martyna będzie w Kraju Kwitnącej Wiśni?

– Nic mi o tym nie wiadomo, ale to chyba pytanie do mojego trenera. Przekierowujemy! Z tą Japonią to jest tak, że każdy chce tam jechać, ale wyjazd nie zrobi ze mnie mistrza. Gdyby tak było to mielibyśmy wielu medalistów MŚ i IO nawet w wieku juniorskim. Judo w Japonii wygląda inaczej, ale nie jest to wyznacznik wynikowy.

W rozmowie pojawiły się także najważniejsze zasady judo, rywalizacja oraz kategorie wagowe. Dodatkowo Martyna określiła swoje dalsze plany zawodnicze, które są również związane z Igrzyskami Olimpijskimi.

Cały odcinek dostępny na naszych profilach na: