Otwarte zajęcia Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 16 listopada 2022
Powrót
Otwarte zajęcia Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk

Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk organizuje szereg otwartych zajęć sportowych, (dedykowanych w sposób szczególny studentom i pracownikom AWFiS), w których można podnieść swoje sportowe umiejętności, ale co najważniejsze zadbać o swoją aktywność ruchową. Ważnym elementem jest również współpraca Klubu z Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, dlatego też zajęcia realizowane są na kampusie AWFiS lub w jego okolicach.

Studenci oraz pracownicy Uczelni są mile widziani, co ułatwiają dedykowane pracownikom godziny aktywności. Zajęcia są darmowe i mają zachęcać do członkostwa w KS AZS AWFiS Gdańsk. Wolnych miejsc jest jeszcze dużo, choć listy są ograniczone!

Bazując na kilku programach, których jesteśmy operatorem, przygotowaliśmy ofertę otwartych zajęć sportowych dla wszystkich chętnych, aby zwiększyć aktywność społeczeństwa. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie pozyskane środki z Miasta Gdańsk („Profis-Sport bez uzależnień” ) i Akademickiego Związku Sportowego: „Od kanapowca do sportowca” oraz „Akademickie Centra Gier Rakietowych”, których jesteśmy lokalnym realizatorem. Chcemy również wyjść naprzeciw oczekiwaniom studentów i pracowników Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, która jest naszym najbliższym partnerem. Liczymy, że takie zajęcia ugruntują naszą współpracę i będą doskonałą płaszczyzną do rozwoju w kolejnych, wspólnych inicjatywach – powiedział dyrektor Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Maciej Szafran.

 

PŁYWANIE

Zajęcia z programu „Od kanapowca do sportowca” już się rozpoczęły, ale w każdej chwili można do nich dołączyć. Pierwszych piętnastu zgłoszonych uczestników ma darmową możliwość uprawiania pływania rekreacyjnego lub sportowego pod okiem trenerów sekcji pływackiej Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Treningi odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 18:00. Zgłoszenia oraz wszelkie informacje szczegółowe można otrzymać za pomocą wiadomości mailowej, kierowanej pod adres: plywanie@azsawfis.pl.

 

TENIS STOŁOWY

Aby wziąć udział w treningach tenisa stołowego, realizowanych w ramach programu „Akademickie Centra Gier Rakietowych”, należy skontaktować się z trenerem Bartoszem Gajkiem pod adresem mailowym tenis_stolowy@azsawfis.pl lub zadzwonić pod nr 662 444 272. Zajęcia z tenisa stołowego będą odbywać się w każdy wtorek (18:45-20:00) oraz każdy czwartek (15:15-16:30).

Na hali tenisowej w budynku administracji AWFiS realizowane są również otwarte treningi
w ramach programu „Od kanapowca do sportowca”. Te zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy od godziny 19:00. Zapisy odbywają się również drogą mailową pod adresem: tenis_stolowy@azsawfis.pl

Dodatkową atrakcją dla osób biorących udział w zajęciach będzie możliwość spotkania się z tenisistami stołowymi Klubu Sportowego AZS AWFiS BALTA Gdańsk, którzy w ostatnich dwóch sezonach wywalczyli brązowy medal Mistrzostw Polski w rozgrywkach Lotto Superligi.

 

SPORT POWSZECHNY

Otwarte zajęcia są również realizowane w sekcji sportu powszechnego Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Treningi siatkarskie poprowadzi Wojciech Grzyb, wicemistrz świata z 2006 roku. Zajęcia będą realizowane w poniedziałki o godzinie 20:00 na Hali XII (wyjątkiem czwartki przypadające na 10 listopada i 22 grudnia).

Można wziąć udział także w otwartych zajęciach z koszykówki. Pierwsze treningi odbędą się 10 listopada oraz 24 listopada. W grudniu na uczestników czeka jeszcze sześć spotkań. Początek treningów zaplanowano na godzinę 17.30 na Hali XI. Dodatkowo 8 grudnia przewidziano trening siłowy na siłowni w sali IX AWFiS, który odbędzie się również o godzinie 17.30.

Zgłoszenia na otwarte zajęcia ze sportu powszechnego odbywać się będą na 30 minut przed każdym treningiem. Jeśli ktoś chce wziąć udział to po prostu zapraszamy do wcześniejszego przyjścia na halę i zgłoszenia się bezpośrednio do prowadzącego.

W dniach 20-21 listopada br. odbędzie się turniej tenisa ziemnego. Liczba uczestników jest ograniczona, a zapisy dostępne za pomocą formularza Google. Link do zgłoszeń

 

LEKKOATLETYKA

Otwarte zajęcia w ramach programu „Od Kanapowca do Sportowca” będą realizowane także w sekcji lekkoatletycznej.

Zajęcia terenowe w pobliżu AWFiS będą się odbywać w piątki o godz. 15:15, a w soboty o 9:30 na gdańskich Pieckach – Migowie przy ul. Stanisława Lema 2 rozpocznie działalność rekreacyjna  grupa biegowa Top Gun AZS AWFiS Gdańsk. Zgłoszenia prosimy przesyłać pod adres mailowy: lekkoatletyka@azsawfis.pl

– Drodzy pracownicy, a przede wszystkim Wy, szanowni studenci. Chciałbym Was zaprosić do wspólnej inicjatywy AWFiS i naszego Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk o nazwie „Od kanapowca do sportowca”. Wśród nas kanapowców jest raczej mało, ale to nie oznacza, że nie powinniśmy się ruszać i korzystać z każdej formy aktywności sportowej. Zapraszam na zajęcia m.in. z tenisa stołowego, pływania i lekkiej atletyki. Pojawiło się wiele fajnych możliwości. Mam nadzieję, że wszyscy na tym skorzystają. Zajęcia są w pełni darmowe i prowadzone przez profesjonalnych trenerów. Każdy ze studentów i pracowników AWFiS znajdzie coś dla siebie. – powiedział rektor AWFiS prof. Paweł Cięszczyk.

Darmowe zajęcia, spędzanie czasu w gronie swoich przyjaciół na hali sportowej, a do tego konsultacja z trenerami najlepszych polskich sportowców – brzmi jak plan na wspaniałą końcówkę jesieni! Zapraszamy do zgłoszeń i na zajęcia. Czekamy na Was na terenie obiektów sportowych AWFiS!

Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk