Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 17 czerwca 2024
Powrót

Świetny tydzień za lekkoatletami Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Sporo obiecujących rezultatów osiągnęli reprezentanci naszego klubu w mityngach w całej Polsce. W Gdańsku odbyły się dwie imprezy sportowe, które przyniosły rywalizację gimnastyczek sportowych oraz młodych adeptów tenisa stołowego. W zawodach Pucharu Świata w wioślarstwie zaprezentowały się cztery zawodniczki naszego klubu. W najbliższym tygodniu zapraszamy na plażę w Gdańsku Brzeźnie, gdzie odbędą się Mistrzostwa Europy w wioślarstwie morskim z udziałem Marty Pluty. Impreza podobnej rangi odbędzie się w szwajcarskiej Bazylei, gdzie o medale powalczą floreciści, w tym Michał Siess. Zapraszamy na sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk!

GIMNASTYKA

Akademia Leszka Blanika była organizatorem zawodów gimnastycznych Gym Challenge, które odbyły się w Hali Leszka Blanika w Gdańsku po raz pierwszy w formie wyczynowej. W kategorii młodzieżowej wystąpiło pięć gimnastyczek Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk: Liliana Szlendak, Zofia Markiewicz, Pola Łaguna, Maria Kozłowska, Sofiia Mudrak. Wszystkie zawodniczki uplasowały się w trzeciej dziesiątce. Gratulujemy zawodniczkom, trenerom oraz organizatorom!

W niedzielę w Hali Leszka Blanika odbyła się lekcja pokazowa najmłodszych zawodniczek Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Dziękujemy za udział i zaangażowanie wszystkim obecnym!

LEKKOATLETYKA

W Łodzi odbył się finał Czwartków Lekkoatletycznych. Podopieczna Anny Sękowskiej-Rolbieckiej Hanna Wąsowska zaprezentowała się w finale biegu na 60 metrów i zajęła 8. miejsce. Gratulacje!

W Gdańsku miała miejsce 52. Memoriał Józefa Żylewicza. Wydarzeniem dnia był udział w biegach sztafetowych aż 5 drużyn, reprezentujących Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk. Wśród kobiet najlepsza w biegu na 4×100 była sztafeta Belowska, Sobczyk, Stempkowska, Piotrowska, a wśród mężczyzn triumfowali Stojanowski, Łowicki, Opuszewicz, Samulewicz.

Poza sztafetami nasi lekkoatleci świetnie zaprezentowali się indywidualnie. Zwycięstwo w biegu na 100 m odniosła Aleksandra Piotrowska, która wyprzedziła Kamilę Stempkowską, a czwarta była Kamila Sobczyk. W rywalizacji kulomiotek wygrała Karolina Urban, która była również druga w rzucie dyskiem. Na podium stanęli również Damian Opuszewicz i Michał Łowicki. Opuszewicz był drugi na 200 m, bijąc rekord życiowy, a także trzeci na 100 m. Łowicki wywalczył drugie miejsce w biegu na 400 m. Tuż za podium w biegu na 400 m znalazła się Aleksandra Belowska, a w konkursie rzutu dyskiem Mateusz Gibaszek. Gratulacje!

Na mityngu w Olsztynie dwie podopieczne trenerki Anny Sękowskiej-Rolbieckiej poprawiły swoje rekordy życiowe. Julia Żylla dokonała tej sztuki na 200 m, a Aleksandra Kopyłek na 100 m.

W Sopocie odbył się Memoriał Janusza Sidły. Lena Sosler wygrała bieg młodzieżowy na 300 m i była trzecia na 100 m, a Weronika Janeczek była trzecia na 300 m. Agata Kołakowska wzorcowo poprowadziła bieg na 800 m, występując w roli pacemakera. Julia Sobczyk wywalczyła 5. miejsce w skoku wzwyż.

Trzy zwycięstwa w cyklu Monika Pyrek Tour! Laura Tyszko wygrała kategorię U-18, Lidzia Melzacka U-14 i Olimpia Słabek U-16. Brawo!

Na wojewódzkim mityngu w Redzie świetnie spisali się najmłodsi członkowie sekcji lekkoatletycznej. Natalia Dampc zajęła trzecie miejsce w skoku wzwyż, Klara Kowalski była trzecia w rywalizacji na 60 m oraz skoku w dal, a Maksymilian Dąbski był drugi w skoku w dal.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom świetnych rezultatów, a także trenerom i zawsze wspierającym rodzicom!

SPORT POWSZECHNY

Za nami dwa kolejne finały Akademickich Mistrzostw Polski. W koszykówce 3×3 na 13. lokacie zawody zakończyli koszykarze AWFiS Gdańsk, natomiast w turnieju kobiet nasze studentki uplasowały się na 27. miejscu.

W finale Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku reprezentował Jan Sobieraj. W klasyfikacji końcowej uplasował się na 14. miejscu.

SZERMIERKA

We wtorek rozpoczynają się Mistrzostwa Europy seniorów w szermierce. Indywidualny turniej florecistów odbędzie się pierwszego dnia imprezy. Turniej drużynowy mężczyzn zaplanowano na piątek. Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk będzie reprezentował Michał Siess. Trzymamy kciuki!

TENIS STOŁOWY

Na hali tenisa stołowego w Gdańsku odbył się Turniej „Dzieci Andrzejowi Grubbie”. W zawodach dla najmłodszych wzięło udział ponad 70 uczestników. Brawo!

WIOŚLARSTWO

W dwóch polskich osadach podczas Pucharu Świata w Poznaniu wystąpiły reprezentantki Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Czwórka podwójna z Rozalią Linowską, Anną Khlibenko i Gabrielą Stefaniak w składzie zajęła 4. miejsce, a czwórka bez sterniczki z Anną Potrzuską w składzie uplasowała się na 7. lokacie. Brawo!

Od czwartku do niedzieli na gdańskim Brzeźnie będą się odbywać Mistrzostwa Europy w wioślarstwie morskim. W konkurencji endurance w dwójce mieszanej wystartuje Marta Pluta. Wioślarka KS AZS AWFiS Gdańsk pojawi się na starcie w czwartek i piątek po godzinie 14. Zapraszamy do wspierania i przyjścia na plażę w pobliżu Molo w Brzeźnie.

ŻEGLARSTWO

Trzy załogi klasy l’Equipe z Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk zakończyły eliminacje i zakwalifikowały się do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W regatach o Puchar Lata, które odbyły się w ten weekend w Olsztynie, zakwalifikowali się Pola Bobrowska i Lena Melon (2. miejsce) oraz Mikołaj Reszka-Rybczyński i Alicja Straczyńska (7. miejsce). Wcześniej w Memoriale Krzysztofa Zawalskiego w Górkach Zachodnich kwalifikację uzyskali Piotr Malec i Mikołaj Toda, zajmując 2. miejsce w regatach. Gratulacje!

W klasie Optimist odbyły się regaty o Puchar Trzech Ryb w Giżycku. Najwyżej spośród chłopców sklasyfikowany został Gabriel Kowalik (2. miejsce w chłopakach), a wśród dziewcząt Emilia Paszek (4. miejsce w dziewczynkach). Gratulujemy!

Brązowy medal w regatach o Otwarte Mistrzostwo Małopolski i Krakowskiego OZŻ zdobyła Julianna Ponto. Żeglarka KS AZS AWFiS Gdańsk wywalczyła trzecie miejsce w klasie ILCA 6.

SPRAWY ORGANIZACYJNE

We wtorek odbyło się spotkanie wewnętrzne, w którym udział wzięli m.in. Wiceprezes Maciej Szafran i Dyrektor Bartosz Gajek. Rozmowy dotyczyły wdrażania projektu PROOfesjonaliści, który zostanie zrealizowany przy finansowaniu Narodowego Instytutu Wolności.

Odbyło się spotkanie robocze kierowników sekcji oraz członków zarządu Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Tematem spotkania był podział środków w ramach programu ACSS.

Na zaproszenie Sekretarza Generalnego AZS Dariusza Piekuta Wiceprezes Maciej Szafran wziął udział w obradach Akademii Rozwoju Sportu AZS w poniedziałek i wtorek. Celem było zrewidowanie i omówienie nowych kierunków rozwoju AZS.

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!