Rusza Letnia Uniwersjada!

Troje lekkoatletów, dwoje wioślarzy i dwoje florecistów wystąpi na Letniej Uniwersjadzie 2025 w Zagłębiu Ruhry. Pierwsze emocje dla naszych klubowiczów już 18 lipca!
W środę 16 lipca odbyła się ceremonia otwarcia Letniej Uniwersjady w Zagłębiu Ruhry. Akademicka Reprezentacja Polski liczy aż 228 sportowców, w tym 7 z Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk.
Spośród klubowych sportowców jako pierwsza zaprezentuje się florecistka Amelia Olszewska. W piątek 18 lipca o godzinie 11:15 rozpocznie się turniej indywidualny kobiet. Olszewska trafiła do czwartej grupy, w której zmierzy się z reprezentantkami Stanów Zjednoczonych, Łotwy, Włoch, Indii, Japonii i Słowacji. Zmagania florecistek potrwają do wieczora.
Mateusz Kwiatkowski wystąpi w turnieju indywidualnym florecistów w sobotę 19 lipca. Początek zaplanowano na godzinę 9:00. Losowanie grup odbędzie się w piątek.
Szermierze powalczą także w turniejach drużynowych. 21 lipca na hali w Essen zaprezentują się florecistki, a 22 lipca floreciści.
W poniedziałek 21 lipca zmagania w Uniwersjadzie rozpoczną lekkoatleci. Jako pierwsza z naszej klubowej reprezentacji wystąpi Julia Koralewska w biegu na 10000 m. Finał rozpocznie się o godzinie 21:10. Na kolejne występy lekkoatletów poczekamy aż do soboty 26 lipca. Wówczas w Bochum zaprezentują się Szymon Skalski (bieg na 5000 m) i wracająca z Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Bergen Aleksandra Piotrowska (sztafeta 4×100). Finał Skalskiego zaplanowano na 10:20, a pierwszy bieg sztafetowy na 19:00.
Drugi weekend imprezy to również rywalizacja wioślarska. Na torze regatowym w Duisburgu wystąpią Anna Potrzuska i Szymon Tomiak. Potrzuska weźmie udział w dwójce bez sterniczki, a Tomiak w ósemce.
Wszystkie informacje znajdą Państwo na stronie Akademickiej Reprezentacji Polski: pasja.azs.pl oraz na oficjalnej stronie zawodów: rhineruhr2025.com
fot. Paweł Skraba / pasja.azs.pl