SPEKTRUM możliwości przed KS AZS AWFiS­­ Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 30 sierpnia 2023
Powrót
SPEKTRUM możliwości przed KS AZS AWFiS­­ Gdańsk

Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk bierze udział w programie SPEKTRUM, który jest dofinansowany z funduszy Agencji Rozwoju Pomorza. Projekt realizowany przez Klub obejmuje obszary: marketingu i komunikacji, doradztwa biznesowego oraz prawnego.

– To dla nas kolejna szansa, tym razem na rozwój instytucjonalny w obszarach, które w tym momencie są istotne i pozwolą domknąć czas transformacji organizacyjnej, którą przechodzi KS AZS AWFiS Gdańsk za prezesury Leszka Blanika. Dzięki wsparciu Agencji Rozwoju Pomorza możemy poprawić swoje metody pracy, co – mamy nadzieję – przyniesie wydatne korzyści sportowcom, trenerom, a także wszystkim członkom Klubu. Liczę na to, że dokończenie opracowania dokumentów fundamentalnych klubu, stworzenie profesjonalnej oferty sponsoringowej oraz określenie obecnego miejsca i kierunku rozwoju w kontekście biznesowym przyczyni się każdej sekcji i wszystkim członkom naszego Klubu – powiedział nt. projektu dyrektor Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Maciej Szafran.

Obszar organizacyjno-zarządczy to doradztwo biznesowe skupione na analizie modelu biznesowego, badaniu kultury organizacyjnej oraz ewidencji procesów. Wszystko po to, aby stworzyć strategię rozwoju Klubu. Wybrana w ramach programu Instytucja Otoczenia Biznesu (IOB) to Jacek Antczak Sales Team.

Obszar prawno-podatkowy, realizowany z IOB – Legal Ops Kancelarią Radcy Prawnego Macieja Puchalskiego obejmie przygotowanie aktualnych regulaminów Zarządu, Sekcji oraz Biura, które mają zostać wdrożone równolegle z aktualizacją statutu zgodnego z nowymi standardami AZS.

W obszarze marketingu skupiamy się na części analitycznej (strona internetowa, kanały mediów społecznościowych, kompetencje komunikacyjne, potencjał wizerunkowy) oraz doradczej w opracowaniu charakterystyki klubu, sekcji, wartości, celów, ale też określania grup docelowych, korzyści dla odbiorców, sponsorów i wpływu współpracy sponsoringowej na możliwości osiągania celów biznesowych potencjalnego sponsora. Wszystko po to, aby stworzyć aktualną i profesjonalną ofertę sponsoringową wraz z szeregiem wytycznych do jej stosowania. Wybranym IOB i doradcą marketingowym KS AZS AWFiS Gdańsk jest Krzysztof Król – właściciel agencji Ultrarelations.