Sportowe podsumowanie KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 24 czerwca 2024
Powrót

Michał Siess wraz z reprezentacją Polski znalazł się tuż za podium Mistrzostw Europy we florecie. Polacy uplasowali się na czwartym miejscu, a Michał indywidualnie zajął miejsce pod koniec drugiej dziesiątki. Dobre rezultaty po raz kolejny zanotowali lekkoatleci, którzy przygotowują się do przyszłotygodniowych Mistrzostw Polski seniorów. W Mistrzostwach Europy wystąpiła Marta Pluta, która w nowej dyscyplinie – wioślarstwie morskim – wywalczyła ósme miejsce. Brązowe medale AMP zdobyli piłkarze AWFiS. Świetne wyniki na Kieler Woche odnoszą żeglarze Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Bobsleiści zapraszają na pojedynek, który odbędzie się w przyszły weekend w Cetniewie, a pływaczki triumfowały w kolejnej edycji Gdańskiego Gryfa Miesiąca. Zapraszamy na sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk!

BOBSLEJE

Trwają przygotowania bobsleistów i skeletonistów do sezonu zimowego. Po treningach we własnym zakresie przyszedł czas na kolejny obóz, który zakończy się zawodami Energa Cup. To otwarte zawody dla każdego, który chciałby spróbować przygody z tym sportem. Zawody w rozpychaniu odbędą się w Cetniewie. Zapraszamy do spróbowania swoich sił!

JUDO

Jakub Kuczyński i Nazar Tsukanov udali się na zgrupowanie do Japonii. Podczas dwutygodniowego pobytu w Kraju Kwitnącej Wiśni postarają się podszkolić technikę i poprawić umiejętności judo. Trzymamy kciuki!

LEKKOATLETYKA

W Brnie odbył się mecz międzypaństwowy U-20. Na starcie stanęło troje reprezentantów Polski z Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Aleksandra Szulska wywalczyła 2. miejsce w biegu na 3000 metrów, Tobiasz Butra był 6. w skoku w dal, a Alicja Winiarz zajęła 7. miejsce w rzucie dyskiem. Drużyna żeńska wygrała mecz, a mężczyźni zajęli drugie miejsce. Gratulujemy zawodnikom oraz trenerom Aleksandrze Walczak, Ryszardowi Kańskiemu i Krzysztofowi Szałachowi!

Dobre starty zanotowały również tyczkarki. Zawodniczki trenujące pod okiem Edwarda Szymczaka wystąpiły w mityngu we Włocławku, który trwał prawie dziewięć godzin! Laura Tyszko wygrała rywalizację U-18, a Lidia Melzacka (z rekordem życiowym) uplasowała się na drugim miejscu w kategorii U-14. Brawo!

PŁYWANIE

Medalowa sztafeta pływacka – Milena Woźnica, Joanna Czok, Melissa Orum i Dominika Molenda – zostały laureatkami 22. edycji Gdańskiego Gryfa Miesiąca. Partnerem plebiscytu są Top Gun Grill Bar, Fizjo Park – centrum aktywnej fizjoterapii, Ziaja Polska, Exclusive Sport – dystrybutor marki JOMA SPORT Polska, Decathlon Trójmiasto i SurfBurger!

SPORT POWSZECHNY

Dobry wynik w Akademickich Mistrzostwach Polski zanotowali piłkarze AWFiS Gdańsk. W rozgrywkach trawiastych nasi studenci wywalczyli 7. miejsce w finale AMP. Taki rezultat pozwolił na zdobycie brązowych medali w kategorii uczelni wychowania fizycznego! Gratulacje dla zawodników oraz trenera Bartosza Dolańskiego.

W Akademickich Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej wystąpiły dwa duety AWFiS Gdańsk. Jakub Witkowski i Jakub Klimik uplasowali się na miejscach 17-24, a Szymon Zalewski i Dawid Kular byli 25-31. W klasyfikacji drużynowej AWFiS Gdańsk zajął 7. miejsce. Brawo!

SZERMIERKA

Michał Siess wystąpił w Mistrzostwach Europy seniorów we florecie. W szwajcarskiej Bazylei florecista Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wziął udział w turnieju drużynowym oraz indywidualnym. Reprezentacja Polski po wyeliminowaniu Brytyjczyków dotarła do półfinału, jednak tym razem nie udało się zdobyć medalu. W walce o finał biało-czerwoni przegrali z późniejszymi złotymi medalistami – Francuzami, a w meczu o brąz ulegli Włochom.

W zmaganiach indywidualnych Michał Siess radził sobie bardzo dobrze. Najpierw wygrał pięć walk w eliminacjach, by następnie przegrać w 1/32 finału z Izraelczykiem Razem Gorenem 12:15. Ostatecznie Siess uplasował się na 19. miejscu i był drugim z Polaków w klasyfikacji końcowej.

TENIS STOŁOWY

Sekcja tenisa stołowego zakończyła sezon ligowy spotkaniem integracyjnym z wyścigiem gokartowym. Najlepszy okazał się Maksymilian Alot. Życzymy dobrego odpoczynku!

Michael Lauritsen przygotowuje się do Mistrzostw Świata weteranów, które odbędą się już wkrótce w Rzymie. Trzymamy kciuki!

WIOŚLARSTWO

W gdańskim Brzeźnie odbyły się Mistrzostwa Europy w wioślarstwie morskim. W wyścigu endurance dwójek mieszanych wystąpiła Marta Pluta, która stworzyła osadę z Piotrem Bagniakiem (AZS Szczecin). Ostatecznie po emocjonującym i pełnym komplikacji wyścigu finałowym polska osada zajęła 8. miejsce. Gratulujemy!

Dwójka mieszana była wspierana z trybun przez przedstawicieli Klubu na czele z Dyrektorem Bartoszem Gajkiem.

Tymon Konopka zajął 2. miejsce w jedynce juniorów oraz w dwójce juniorów podczas Centralnych Kontrolnych Regat w Kruszwicy. Dobra dyspozycja oznacza zakwalifikowanie się do kadry Polski juniorów na regaty Coupe de la Jeunesse, które odbędą się w sierpniu w czeskich Rajcicach. Brawo!

ŻEGLARSTWO

Trwają regaty Kieler Woche. W klasie 29er na prowadzeniu są Ewa Lewandowska i Krzysztof Królik (ChKŻ Chojnice). Na trzecim miejscu po fazie kwalifikacyjnej plasują się Tytus Butowski i Borys Podumis (UKS Navigo Sopot) w klasie 49er. Siódmą lokatę w klasie 470 zajmują Kacper Paszek i Iga Wielczyk (SSW Iława). Trzymamy kciuki za drugą część regat!

W Sarnówku niedaleko Iławy odbyły się Mistrzostwa Polski Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 13. Brązowy medal wśród chłopców zdobył Jerzy Rułka, a piąta wśród dziewczyn była Kalina Sójkowska. Gratulacje!

W regatach Nord Cup w klasie l’Equipe załoga Mikołaj Reszka-Rybczyński i Alicja Strączyńska zajęła 3. miejsce. O 3 oczka niżej sklasyfikowani zostali Pola Bobrowska i Lena Melon. Brawo!

SPRAWY ORGANIZACYJNE

W Warszawie odbył się 30. Zjazd AZS, podczas którego Prezesem Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego na kolejne cztery lata ponownie został prof. Alojzy Nowak.  Delegację Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk stanowili Wiceprezes Maciej Szafran, Dyrektor Bartosz Gajek oraz Członek Zarządu Dominik Duda.

Trwają przygotowania do ostatniego spotkania projektowego DigiSail, które odbędzie się w lipcu w Polsce.

Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk złożył wszystkie niezbędne dokumenty, które są potrzebne do podpisania umowy na realizację projektu z Narodowym Instytutem Wolności.

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!