Sportowe podsumowanie KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 01 lipca 2024
Powrót

Lekkoatleci w Bydgoszczy wywalczyli 3 medale Mistrzostw Polski seniorów. Złoto zdobył Maciej Megier, a brąz Karolina Urban i sztafeta 4×100 kobiet. Swoją formę w trakcie przygotowań do sezonu zimowego sprawdzili bobsleiści. Podczas Energa Cup trzykrotnie pojawiali się na podium zawodów. W Mistrzostwach Europy we florecie na 4. miejscu uplasowali się reprezentanci Polski. Czołowe miejsca podczas Kieler Woche wywalczyli żeglarze. Ewa Lewandowska wygrała, a Tytus Butowski zajął 2. miejsce. Za nami kolejny sezon Akademickich Mistrzostw Polski. W klasyfikacji medalowej AWFiS Gdańsk uplasował się na 8. lokacie. Zapraszamy na sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk!

BOBSLEJE

W Cetniewie odbyły się zawody w rozpychaniu Energa Cup. Zawodnicy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk oczywiście uplasowali się w ścisłej czołówce klasyfikacji. Zwycięstwo w kategorii monobob odniósł Bartosz Sienkiewicz, a w dwójkach Sienkiewicz z Sewerynem Sosną. Druga lokata w skeletonie przypadła Vladyslavowi Polyvachowi. Gratulacje!

LEKKOATLETYKA

Za nami 100. Mistrzostwa Polski seniorów w lekkiej atletyce. Sportowcy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wywalczyli trzy medale. Najlepiej spisał się Maciej Megier, który wygrał bieg na 3000 metrów z przeszkodami, a tym samym obronił tytuł Mistrza Polski seniorów. Na trzecim miejscu uplasowała się dyskobolka Karolina Urban. Tę samą lokatę wywalczyły sprinterki ze sztafety 4×100 – Aleksandra Piotrowska, Kamila Stempkowska, Aleksandra Belowska i Kamila Sobczyk. Gratulujemy!

Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk uplasował się na 9. miejscu w klasyfikacji punktowej. Brawo!

SPORT POWSZECHNY

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku zakończyła sezon Akademickich Mistrzostw Polski. W klasyfikacji medalowej nasi studenci wywalczyli 8. miejsce, zdobywając 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe medale. W klasyfikacji punktowej zajęli 21. lokatę. Brawo!

SZERMIERKA

W turnieju drużynowym Mistrzostw Europy seniorów reprezentacja Polski pod wodzą Radosława Glonka uplasowała się na 4. miejscu. W meczu o brąz zmierzyli się z Włochami, z którymi powalczą również o wejście do strefy medalowej podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. W barwach biało-czerwonych wystąpił Michał Siess. Brawo!

WIOŚLARSTWO

Gościem 16. odcinka podcastu naGRYFani był Andrzej Petrykowski – trener sekcji wioślarskiej. Zapraszamy na nasze kanały na YouTube i Spotify w celu zapoznania się z tajnikami wioślarstwa.

ŻEGLARSTWO

W minionym tygodniu odbyły się regaty Kieler Woche. W klasie 29er najlepsza okazała się załoga Ewy Lewandowskiej, której załogantem jest Krzysztof Królik (ChKŻ Chojnice). W rywalizacji klasy 49er drugie miejsce rzutem na taśmę wywalczyli Tytus Butowski i Borys Podumis. Załoga Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wygrała wyścig medalowy, co poprawiło ich pozycję w klasyfikacji końcowej. Tuż za podium regaty Pucharu Europy zakończył Kacper Paszek z Igą Wielczyk (SSW MOS Iława). Brawo!

Rozpoczęły się regaty o Mistrzostwo Europy w klasie Optimist. We włoskiej Carrarze rywalizują młodzi sportowcy trenujący pod okiem Adama Paszka – Emilia Paszek, Blanka Sójkowska, Jan Marjański i Maurycy Kosmowski. Trzymamy kciuki!

SPRAWY ORGANIZACYJNE

W biurze Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk odbyło się spotkanie dyrektora Bartosza Gajka i redaktora Krzysztofa Gostomczyka ze zwyciężczyniami Gdańskiego Gryfa Miesiąca – pływaczkami Melissą Orum, Dominiką Molendą i Joanną Czok.

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!