Sportowe podsumowanie KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 08 lipca 2024
Powrót

Złote medale Akademickich Mistrzostw Świata w wioślarstwie oraz Mistrzostw Europy w żeglarskiej klasie 29er to najlepsze wyniki z ostatnich dni w Klubie Sportowym AZS AWFiS Gdańsk. W holenderskim Rotterdamie podczas AMŚ złoto wywalczyła Anna Potrzuska, a srebrne medale zdobyły Rozalia Linowska i Gabriela Stefaniak. W gdyńskich regatach o Mistrzostwo Europy triumfowała Ewa Lewandowska. Dobre wyniki na Mistrzostwach Polski do lat 18 zanotowali lekkoatleci. Godnymi uwagi są również starty naszych klubowiczów w Mistrzostwach Europy klasy Optimist oraz regatach Nord Cup. Zapraszamy na sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk!

LEKKOATLETYKA

Nataniel Szwedka i Natalka Świątkowska zakwalifikowali się do ścisłych finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli Mistrzostw Polski do lat 18, zajmując tam 7. miejsca. Nataniel poprawił swój rekord życiowy o prawie 1 sekundę. Julia Żylla z powodu kontuzji skupiła się tylko na rywalizacji na 200 m, gdzie zajęła 14. miejsce. Aleksandra Kopyłek poprawiła po raz kolejny swój rekord życiowy. Trenerami lekkoatletów są Maciej Ratajczak, Wojciech Prokop i Anna Sękowska-Rolbiecka. Gratulacje!

WIOŚLARSTWO

Anna Potrzuska wywalczyła złoty medal w Akademickich Mistrzostwach Świata. Wioślarka Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wygrała wraz z koleżankami rywalizację w czwórkach bez sterniczki. Na drugim miejscu w czwórkach podwójnych mieszanych uplasowały się Rozalia Linowska i Gabriela Stefaniak. Blisko medalu była również Anna Khlibenko, która w dwójce podwójnej z Barbarą Jęchorek prowadziła od startu, jednak na finiszu wyprzedziły je 3 osady i zakończyły poza podium. Brawo!

ŻEGLARSTWO

W Gdyni zakończyły się Mistrzostwa Europy w klasie 29er. Znakomity sukces wywalczyła Ewa Lewandowska w załodze z Krzysztofem Królikiem (ChKŻ Chojnice). W klasyfikacji mieszanej prowadzili od startu regat, natomiast ostatecznie zwyciężyli w klasyfikacji mieszanej oraz generalnej! Gratulujemy!

We włoskiej Carrarze odbyły się Mistrzostwa Europy w klasie Optimist. Najlepiej z naszych klubowiczów spisała się Blanka Sójkowska, która zajęła 23. miejsce. Pozostali żeglarze wywalczyli: 29. miejsce Jan Marjański, 32. Emilia Paszek i 70. Maurycy Kosmowski. Gratulacje!

W Gdańsku rozegrano regaty Nord Cup. Na podium w klasie Optimist stanęli Gabriel Kowalik (2. miejsce wśród chłopców) oraz Ida Kocięda (3. wśród dziewczyn). W klasie ILCA4 drugie miejsce wśród kobiet zajęła Julianna Ponto. Brawo!

SPRAWY ORGANIZACYJNE

W środę dyrektor Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Bartosz Gajek spotkał się z dyrektorem Pomorskiej Federacji Sportu Bartoszem Krawczyńskim. Celem rozmowy było omówienie dalszej współpracy międzyinstytucjonalnej.

W biurze Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk miało miejsce spotkanie w sprawie rozwijania nowych aktywności w zakresie sekcji sportu powszechnego.

W piątek odbyło się nieoficjalne spotkanie Zarządu Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Celem był podział środków pozyskanych m.in. z programu ACSS.

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!