Sportowe podsumowanie KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 15 lipca 2024
Powrót

Sześć medali i podium klasyfikacji medalowej dla lekkoatletów Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. W Lublinie znakomicie spisali się sprinterzy, którzy wywalczyli aż cztery z sześciu medali. Rekordy życiowe podczas zdobywania medali pobili Aleksandra Piotrowska, Aleksandra Belowska oraz Damian Opuszewicz. Dwa medale dorzucili również długodystansowcy – Maciej Megier i Julia Koralewska. Niewiele zabrakło do podium MP juniorów w wioślarstwie. Dwie osady żeńskie otarły się o czołową trójkę. Siódme miejsce w MŚ juniorów zajęła załoga żeglarska, której sternikiem jest Kacper Paszek.

Zapraszamy na sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk!

JUDO

Jakub Kuczyński, Nazar Tsukanov i trener Łukasz Kuczyński wrócili z obozu treningowe na Uniwersytecie Katsuura w Japonii. Mamy nadzieję, że ciężki trening przyniesie oczekiwane rezultaty w sezonie startowym.

LEKKOATLETYKA

Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk na trzecim miejscu w klasyfikacji medalowej Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Lublinie. Podczas najważniejszych krajowych zawodów dla kategorii U-23 lekkoatleci naszego Klubu wywalczyli 6 medali. Złote krążki zdobyli Aleksandra Piotrowska (100 m), Maciej Megier (3000 m z przeszkodami) i  sztafeta żeńska 4×100 w składzie Aleksandra Belowska, Aleksandra Piotrowska, Kamila Sobczyk, Kamila Stempkowska. Na trzecich miejscach zmagania zakończyli Julia Koralewska (3000 m z przeszkodami), Damian Opuszewicz (100 m) i Aleksandra Belowska (400 m).

Gratulujemy zawodniczkom, zawodnikom oraz trenerom: Annie Sękowskiej-Rolbieckiej, Krzysztofowi Szałachowi, Maciejowi Ratajczakowi oraz Zbigniewowi Rolbieckiemu.

SZERMIERKA

Na Stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk odbyła się pierwsza część pożegnania gdańskich olimpijczyków. W gronie osób, którym wsparcie przekazali Prezydent Miasta Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz oraz dyrektor Biura Prezydent Miasta Gdańsk ds. Sportu Adam Korol byli florecista Michał Siess oraz trener Radosław Glonek. Podczas uroczystości obecnym był również Prezes Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Leszek Blanik.

WIOŚLARSTWO

Bez medalu dla Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk w ENEA Mistrzostwach Polski juniorów. Tuż za podium w dwójce bez sterniczki znalazły się Celina Bulińska i Weronika Szarmach. Czwartą lokatę wywalczyły również w czwórce podwójnej. Skład tej osady uzupełniły Maja Chojaczyk i Julia Szczawińska. Trenerem obu osad jest Patryk Pszczółkowski.

ŻEGLARSTWO

Kacper Paszek w załodze z Igą Wielczyk (SSW MOS Iława) zajęli 7. miejsce w Mistrzostwach Świata juniorów klasy 470. Po słabszym początku regat w drugiej części nadrobili straty i awansowali do wyścigu medalowego, w którym zajęli 4. miejsce. Gratulacje!

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Zmarł były prezes Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Zbigniew Mroczyński. Miał niespełna 93 lata. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 17 lipca. O godz. 12:30 zostanie odprawiona msza w Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Gdyni, a o 13:30 pogrzeb na cmentarzu Witomińskim.

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!