Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 29 kwietnia 2024
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Świetne wyniki w ubiegłym tygodniu zanotowali studenci AWFiS, żeglarze klasy 49er, a także florecista Adam Podralski. Medale z Mistrzostw Polski przywieźli pływacy. Na Mistrzostwach Europy seniorek wystąpiły dwie nasze klubowiczki. Bardzo niewiele zabrakło żeglarzowi klasy ILCA 7 do kwalifikacji olimpijskiej. Sezon na otwartym stadionie rozpoczynają lekkoatleci. Na początek wyniki z rzutni oraz chodu. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zaprezentowali się judocy. Znakomity sezon ma za sobą szpadzista-weteran Mariusz Krzemiński. Zapraszamy na sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk!

JUDO

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży wystąpiło 4 judoków Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Najlepiej spisała się Martyna Rumszewicz, która wywalczyła 7. miejsce w kategorii 44 kg. Poza czołową ósemką zmagania zakończyli Pola Drywa, Zoja Galewicz i Krzysztof Krot.

LEKKOATLETYKA

W ubiegły weekend odbyły się pierwsze letnie zawody lekkoatletyczne dla naszych klubowiczów. Dyskobole wzięli udział w mityngu otwarcia sezonu w Poznaniu. Na trzecim miejscu zawody zakończył Mateusz Gibaszek, który wyprzedził Jakuba Giedrewicza. Na wyróżnienie zasługuje również Piotr Wilkowski, który zajął 5. miejsce i pobił rekord życiowy. Gratulacje!

Oktawian Zmarlak wywalczył 2. miejsce na międzynarodowych zawodach chodziarzy w Litwie. Oktawian trenuje pod okiem Ryszarda Kańskiego.

Grupa treningowa Anny Sękowskiej-Rolbieckiej przebywa na zgrupowaniu przedsezonowym w Zakopanem. Trzymamy kciuki za owocne treningi!

PŁYWANIE

Pływacy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wystąpili na Mistrzostwach Polski w Lublinie. Gdańszczanie zdobyli dwa brązowe medale. Trzecie miejsce wywalczyła sztafeta 4x200m kobiet w kategorii młodzieżowej, natomiast w kategorii seniorów na tej samej lokacie uplasował się Łukasz Solak w rywalizacji na 50 m w stylu klasycznym. Gratulacje!

SPORT POWSZECHNY

Tenisistki stołowe z Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu zajęły drugie miejsce w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski i pewnie awansowały do zawodów finałowych!

Podobny sukces odniosły siatkarki, które zajęły 3. miejsce, ale również otrzymały kwalifikację do finału.

W ubiegłym tygodniu odbyły się również Akademickie Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym. Reprezentanci gdańskiej uczelni zajęli 11. miejsce. Brawo!

SZERMIERKA

Adam Podralski okazał się najlepszy podczas zawodów o Puchar Polski Seniorów w Warszawie. Podopieczny trenera Andrzeja Witkowskiego wygrał finałową potyczkę 15:14 z Maciejem Bemem z AZS AWF Poznań. Na piątym miejscu zmagania zakończył Bartosz Goc. Wśród kobiet najlepszą z naszych klubowiczek była Amelia Olszewska, która zajęła 8. miejsce. Gratulacje!

Mariusz Krzemiński wygrał swoją kategorię w Pucharze Europy weteranów w szpadzie. Zawodnik Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk po raz trzeci z rzędu otrzymał nagrodę Fencer of the Year dla najlepszych szermierzy w Europie. Brawo!

TENIS STOŁOWY

Zawodnicy czwartej drużyny BALTA AZS AWFiS Gdańsk zwyciężyli 6:4 w spotkaniu II ligi tenisa stołowego z KTS Maximus Broker Toruń. W meczu wystąpił także trener Bartosz Gajek, który jest dyrektorem Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Gratulacje!

WIOŚLARSTWO

Anna Potrzuska i Anna Khlibenko wystąpiły w Mistrzostwach Europy seniorów w Szeged. Wioślarki Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wzięły udział w rywalizacjach czwórek.

Czwórka bez sterniczki z Anią Potrzuską w składzie uplasowała się na 5. miejscu w finale A, a czwórka podwójna z Anią Khlibenko wywalczyła 3. miejsce w finale B, co oznacza 9. lokatę w klasyfikacji ogólnej. Gratulujemy!

ŻEGLARSTWO

Zakończyły się Regaty Ostatniej Szansy we francuskim Hyeres. Żeglarze walczyli w nich o ostatnie miejsca kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Wśród rywalizujących o awans na IO byli Michał Krasodomski i Kacper Paszek. Lepiej spisał się Krasodomski, który w klasie ILCA 7 zajął 4. miejsce. Niestety tylko 3 „laserowców” kwalifikuje się na IO z tych regat. Tym samym Polska jest pierwszym krajem na liście rezerwowych. O kwalifikację walczyli również Kacper Paszek i Iga Wielczyk (MOS SSW Iława). W klasie 470 załoga ze sternikiem z naszego Klubu uplasowała się w klasyfikacji końcowej na 17. miejscu.

Równolegle w Hyeres rozegrano zawody Pucharu Świata dla krajów już zakwalifikowanych na IO. W klasie 49er wystąpili żeglarze Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Na drugim miejscu zawody zakończył Dominik Buksak w załodze z Szymonem Wierzbickim (OŚ AZS Poznań), a w czołowej ósemce zmieścili się również Mikołaj Staniul/Jakub Sztorch oraz Łukasz Przybytek/Jacek Piasecki. Gratulujemy!

SPRAWY ORGANIZACYJNE

We wtorek Dyrektor Bartosz Gajek wystąpił TVP3 Gdańsk. Rozmowy dotyczyły sekcji tenisa stołowego i obecnej sytuacji ligowej w Lotto Superlidze.

Również we wtorek w siedzibie Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk odbyło się spotkanie w temacie uruchomienia nowej sekcji Klubu. Więcej szczegółów przekażemy wkrótce.

W kolejnych dniach miały miejsce spotkania dotyczące obchodów 55-lecia Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Brał w nich udział dyrektor Bartosz Gajek.

W czwartek odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborczego AZS OŚ Gdańsk. W Zebraniu wzięli udział Delegaci Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk na czele z wiceprezesem Maciejem Szafranem oraz dyrektorem Bartoszem Gajkiem. Najważniejszym postanowieniem WZS-W jest powołanie na kolejną kadencję Prezesa AZS OŚ Gdańsk prof. Krzysztofa Wilde. Gratulujemy!

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!

#azs #awfis #azsawfis #ksazsawfisgdansk #uzaleznieniodsportu

Partnerami Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk są:

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, AZS Akademicki Związek Sportowy, AZS Gdańsk, BALTAsa.com, Bistro Przewaga Gdańsk AWF, Decathlon Trójmiasto, GIWK, Grupa GPEC, JOMA Sport Polska, Klub Rotary Gdynia, Kreska Mąki, Liceum Columbus, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Gdańsk, MKS Gala, Pomorskie, Pomorska Federacja Sportu, Port Gdańsk, Rada Samorządu Studentów AWFiS, Surf Burger, Top Gun Grill Bar, Ziaja Polska