Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 06 maja 2024
Powrót

Początek sezonu lekkoatletycznego obfitował w atrakcyjne wyniki lekkoatletów Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Świetne zawody mają za sobą trójboistki i trójboiści Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Z Akademickich Mistrzostw Polski przywieźli 6 medali indywidualnych i brąz w klasyfikacji generalnej kobiet! Dobre wyniki w międzynarodowych regatach wioślarskich zanotowali juniorzy. Przed nami Mistrzostwa Europy klasy 49er w żeglarstwie, gdzie wystartuje aż pięć załóg związanych z Klubem Sportowym AZS AWFiS Gdańsk. Start po drugiej stronie globu mają za sobą floreciści.

Zapraszamy na sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk!

LEKKOATLETYKA

W Słupsku odbył się Mityng Otwarcia Sezonu Lekkoatletycznego. Świetnie spisały się lekkoatletki Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Kinga Burczyc triumfowała w skoku w dal (5,17 m) oraz ustanowiła rekord życiowy w biegu na 100 m (12.97s). Powrót po kontuzji w dobrym stylu zanotowała również Kamila Stempkowska, która ukończyła rywalizację na 100 metrów z czasem 12.22s. Obie zawodniczki trenują z Maciejem Ratajczakiem. Brawo!

Na tych samych zawodach w rzucie dyskiem znakomicie spisała się zawodniczka z grupy Aleksandry Walczak – Alicja Winiarz. Młoda dyskobolka poprawiła swój rekord życiowy o 5 metrów, rzucając 45,72 m. Gratulacje!

W Krakowie podopieczna Ryszarda Kańskiego Julia Sobczyk uzyskała 165 cm w skoku wzwyż, natomiast w Spale Tobiasz Butra świetnie wypadł na sprawdzianie podczas zgrupowania Kadry Narodowej. W najlepszej próbie uzyskał 7.63m w skoku w dal. Brawo!

SPORT POWSZECHNY

Znakomity występ studentów AWFiS na Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym. W klasyfikacji drużynowej kobiet open trójboistki naszej uczelni wywalczyły trzecie miejsce! Indywidualnie złote medale zdobyli Kornel Zych (kat. 59 kg) oraz Zuzanna Marczak (kat. 52 kg). Na drugiej lokacie uplasowali się Adrian Kasprzycki (kat. +120 kg) oraz Michalina Głąb (kat. +84 kg), a trzecia była Victoria Daniels (kat. 84 kg). Dorobek medalowy naszej drużyny uzupełnił również Mikołaj Jęsiak, który zajął 2. miejsce w klasyfikacji Uczelni Wychowania Fizycznego w kat. 74 kg. Trenerką sekcji jest Justyna Labun. Brawo!

W półfinale AMP rywalizowały koszykarki AWFiS Gdańsk. Niestety zawodniczki uplasowały się na 10. miejscu, a premiowane awansem było dziewięć najlepszych ekip.

SZERMIERKA

W Hongkongu odbyły się zawody Pucharu Świata we florecie. Na Dalekim Wschodzie zaprezentowali się Michał Siess i Adam Jakubowski. Nieco lepiej spisał się młodszy z szermierzy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Adam Jakubowski, który wywalczył 53. miejsce. Michał Siess był 83.  W drużynie wystąpił Siess, a reprezentacja Polski zajęła 12. lokatę.

TENIS STOŁOWY

W rozgrywkach II Ligi kolejne zwycięstwo odniosła czwarta drużyna BALTA AZS AWFiS Gdańsk. Tym razem pokonali rezerwy Energa Manekin Toruń 8:2. Gratulacje!

WIOŚLARSTWO

Wioślarze i wioślarki Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wystąpili w międzynarodowych regatach juniorskich w Monachium. Tymon Konopka wygrał rywalizację drugiego dnia w dwójkach podwójnych, a Weronika Szarmach i Celina Bulińska uplasowały się na 5. miejscu rywalizacji w czwórkach bez sterniczki. Gratulacje!

ŻEGLARSTWO

W tym tygodniu ruszają regaty o Mistrzostwo Europy klasy 49er. To kolejne zawody, które pomogą selekcjonerowi wybrać załogę, która będzie reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Na starcie aż pięć załóg z Klubu AZS AWFiS Gdańsk – Przybytek/Piasecki, Staniul/Sztorch, Buksak/Wierzbicki, Butowski/Podumis i Kosmalski/Lewandowski. Trzymamy kciuki za dobre zawody!

SPRAWY ORGANIZACYJNE

W poniedziałek odbyło się spotkanie pomiędzy Kierownikiem Działu Obiektów AWFiS Sławomirem Szczygielskim i Dyrektorem Bartoszem Gajkiem ws. nowopowstającej sekcji klubowej. W rozmowach brał udział również Łukasz Ciosek.

We wtorek Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk podpisał ostatnie umowy o współpracy z Miastem Gdańsk.

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!