Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 13 maja 2024
Powrót

Bardzo dobre miejsca w Mistrzostwach Europy wywalczyli żeglarze KS AZS AWFiS Gdańsk. Wszystkie załogi klasy 49er uplasowały się w czołowej trzydziestce, a dwie walczyły w wyścigu medalowym, plasując się w klasyfikacji końcowej na szóstym i siódmym miejscu! Wkrótce ogłoszenie imiennej nominacji olimpijskiej w tej klasie. Dobre rezultaty na otwarcie sezonu zanotowali lekkoatleci KS AZS AWFiS Gdańsk. Na mityngu w Gdańsku padło sporo rekordów życiowych. Złote medale z Belgii przywiozły do Polski Rozalia Linowska i Gabriela Stefaniak. Wioślarki wygrały międzynarodowe regaty w czwórkach podwójnych. Złoto zdobyła również młoda pływaczka Marta Kiseleva. Zawodniczka odniosła triumf na zawodach w Gdyni.

Zapraszamy na sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk!

LEKKOATLETYKA

W Gdańsku odbył się mityng lekkoatletyczny, w którym obiecujące wyniki uzyskali nasze zawodniczki i zawodnicy. Julia Sobczyk (trener Ryszard Kański) skoczyła 170 cm wzwyż, a Natalia Dampc uzyskała 146 cm, co jest jej rekordem życiowym. Spośród podopiecznych Anny Sękowskiej-Rolbieckiej najlepiej spisali się Weronika Janeczek (1. miejsce 80 m ppł, 2. miejsce 100 m), Lena Sosler (1. miejsce 300 m, RŻ 80 m ppł) i Artur Żmudzki (rekordy życiowe na 100 i 300 m). W kategorii do lat 14 rekordy życiowe poprawili Hanna Wąsowska na 100 m oraz Kacper Krawczykiewicz w skoku w dal.

Świetnie spisały się także zawodniczki skaczące w dal. Kinga Burczyc (kat. U-16, trener Maciej Ratajczak) uzyskała 5,35 m, a Natalia Świątkowska (kat. U-18, trener Wojciech Prokop) skoczyła 5,30 m. Brawo!

Znakomite wyniki osiągnęły klubowe sztafety. W biegu na 4×100 U-16 zwyciężyła sztafeta Pankau, Burczyc, Sosler, Janeczek. Na tym samym dystansie w kategorii do lat 23 sztafeta męska i żeńska osiągnęły rezultaty w granicach medali MP. Sztafeta kobiet w składzie Belowska, Sobczyk, Stempkowska, Piotrowska pobiegła w czasie 46.76 s, a mężczyźni w składzie Stojanowski, Łowicki, Opuszewicz, Samulewicz w czasie 42.05 s. Gratulacje!

Agata Kołakowska prowadziła bieg na mityngu Diamentowej Ligi w Dosze. Zawodniczka Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wystąpiła w roli pacemakera.

PŁYWANIE

Marta Kiseleva wywalczyła złoty medal w zawodach Bałtyckie Nadzieje Olimpijskie w Gdyni. Pływaczka Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wygrała rywalizację na 50 metrów stylem klasycznym. Brawo!

SPORT POWSZECHNY

W poniedziałek ruszają Akademickie Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym w Gdańsku. Trzymamy kciuki za dobre rezultaty naszych studentów!

SZERMIERKA

W finale Akademickich Mistrzostw Polski w szermierce wystąpili floreciści Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. W turnieju indywidualnym zwyciężył Adam Podralski (reprezentując GuMED Gdańsk), a drugi był Piotr Borowiec (PG Gdańsk). Gratulujemy!

TENIS STOŁOWY

Wojciech Kowalski na podium 9. Grand Prix Weteranów! Tenisista Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk zajął miejsca 3-4. Na miejscach 17-24 sklasyfikowano zawodnika i sponsora Klubu Michaela Lauritsena. Brawo!

WIOŚLARSTWO

Złoty medal regat międzynarodowych w belgijskim Gent wywalczyły Gabriela Stefaniak i Rozalia Linowska z Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Tej sztuki dokonały w czwórce podwójnej wraz z Zofią Śmigielską (Posnania Poznań) i Barbarą Stępień (AZS AWF Kraków). Brawo!

W najbliższym tygodniu o kwalifikację olimpijską powalczy czwórka podwójna z Anną Khlibenko i czwórka bez sterniczki z Anną Potrzuską. Trzymamy kciuki za udane regaty w Lucernie i awans na IO!

ŻEGLARSTWO

Za nami Mistrzostwa Europy w klasie 49er. W czołowej dziesiątce uplasowały się dwie załogi związane z Klubem Sportowym AZS AWFiS Gdańsk. Szóstą lokatę wywalczyli Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki, a o jedno oczko niżej uplasowała się załoga Dominik Buksak/Szymon Wierzbicki (AZS OŚ Poznań). W drugiej dziesiątce znaleźli się Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch, a w trzeciej Tytus Butowski i Borys Podumis oraz Patryk Kosmalski i Tomasz Lewandowski. Brawo!

W Charzykowach odbyły się regaty eliminacyjne do Mistrzostw Świata i Europy. Zawodniczki Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Marta i Klara Piotrowskie uplasowały się na drugim, a Alicja Kurpiewska i Hanna Głębicka na trzecim miejscu w kategorii kobiet klasy 420. Kolejne zawody odbędą się w dniach 21-23 maja w Krynicy Morskiej.

Julianna Ponto zwyciężyła w regatach o Mistrzostwo Pomorza w klasie ILCA 4. Gratulacje!

SPRAWY ORGANIZACYJNE

We wtorek odbyło się spotkanie JE Rektora AWFiS prof. Pawła Cięszczyka z Dyrektorem Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Bartoszem Gajkiem w sprawie organizacji jubileuszu 55-lecia uczelni. Wydarzenie odbędzie się w tym roku kalendarzowym. Więcej szczegółów wkrótce.

W środę Dyrektor Bartosz Gajek spotkał się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego z Zastępcą Dyrektora Departamentu Sportu UMWP Maciejem Kowalczukiem.

W czwartek w Biurze Klubu miało miejsce spotkanie Dyrektora Bartosza Gajka z Dominiką Hoang. Rozmowy dotyczyły dalszej współpracy w kwestiach administracyjnych Klubu.

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!