Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 20 maja 2024
Powrót

Dominik Buksak z kwalifikacją olimpijską, a wioślarki jeszcze walczą! Z tygodnia na tydzień poznajemy kolejnych reprezentantów Klubu w polskiej kadrze olimpijskiej. Trzymamy kciuki za zbudowanie dobrej formy i walkę o medale. Na dobre rozpoczął się sezon lekkoatletyczny. Pierwsze starty mają za sobą m.in. dyskobolka Karolina Urban i sprinterka Aleksandra Piotrowska. W Pucharze Europy juniorów powalczyli judocy, a w Akademickich Mistrzostwach Polski tenisistki stołowe i siatkarki. W Szanghaju wystąpili szermierze KS AZS AWFiS Gdańsk. Tymczasem na 9. miejscu sezon ligowy zakończyli tenisiści stołowi BALTA AZS AWFiS Gdańsk. Teraz czas na zasłużony odpoczynek i niebawem wkrótce zobaczymy ich przy stole.

Zapraszamy na sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk!

BOBSLEJE

W najbliższym tygodniu rozpocznie się zgrupowanie przygotowawcze do sezonu zimowego Kadry Narodowej w bobslejach. Zawodniczki i zawodnicy będą budować formę w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie. Trzymamy kciuki za udany obóz!

JUDO

W Maladze odbyły się zawody Pucharu Europy juniorów w judo. Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk reprezentowali Jakub Kuczyński i Nazar Tsukanov. Kuczyński wygrał jedną walkę z judoką z Hiszpanii, ale w kolejnej uległ reprezentantowi Niemiec. Tsukanov niestety przegrał pierwsze starcie z zawodnikiem z Argentyny.

LEKKOATLETYKA

Na mityngu w Jerozolimie zaprezentowały się Karolina Urban i Martyna Dobrowolska. Podopieczne Aleksandry Walczak uplasowały się odpowiednio na 3. i 6. miejscu w konkursie rzutu dyskiem. W Warszawie Alicja Winiarz uzyskała 43,39 m i zajęła 3. miejsce. Brawo!

Starty w tym sezonie rozpoczęła Aleksandra Piotrowska. Podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego uplasowała się na 9. miejscu w biegu na 100 metrów. Czas 11.65s to najlepsze otwarcie sezonu dla Aleksandry w karierze. Piotrowska trenuje pod okiem Macieja Ratajczaka. Trzymamy kciuki za udany rok!

W zawodach z cyklu Monika Pyrek Cup wystąpiły tyczkarki z grupy trenera Edwarda Szymczaka. Zwycięstwo w kategorii U-18 odniosła Laura Tyszko. W bardzo trudnych warunkach skoczyła 3,80m, co stanowi osiągnięcie (z 15-centymetrową nawiązką) minimum na Mistrzostwa Europy Juniorek. Swoje kategorie wygrały również Olimpia Słabek i Lidia Melzacka. Gratulacje!

SPORT POWSZECHNY

Akademickie Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym przeszły do historii. W klasyfikacji generalnej gdańskich zawodów reprezentantki Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu uplasowały się na 11. miejscu. Było to najwyższe miejsce spośród Uczelni Wychowania Fizycznego. Gratulacje!

W ubiegłym tygodniu odbyły się również finałowe zawody w siatkówce kobiet. Drużyna z AWFiS Gdańsk uplasowała się na miejscach 13-16. Brawo!

SZERMIERKA

W Grand Prix Szanghaju wystąpili florecistki i floreciści Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Najlepiej spośród naszych klubowiczów spisał się Michał Siess, który był 52., natomiast wśród kobiet najlepsza była Amelia Olszewska, plasując się na 76. lokacie. Gratulujemy!

TENIS STOŁOWY

W ostatnim meczu Lotto Superligi zawodnicy BALTA AZS AWFiS Gdańsk przegrali 0:3 z ZKS Palmiarnią Zielona Góra. Ostatecznie nasi tenisiści stołowi uplasowali się na 9. miejscu na zakończenie Lotto Superligi 2023/2024. Gratulujemy!

WIOŚLARSTWO

Anna Potrzuska i Anna Khlibenko walczą w Lucernie o kwalifikację olimpijską. W biegu o rozstawienie czwórka bez sterniczki (z Potrzuską w składzie) zajęła 3. miejsce, a czwórka podwójna (z Khlibenko w składzie) była 6. Finałowy wyścig odbędzie się we wtorek. Do Igrzysk zakwalifikują się po dwie osady z każdej kategorii. Trzymamy kciuki!

Celina Bulińska i Weronika Szarmach zakwalifikowały się do Kadry Polski na Mistrzostwa Europy juniorów. Trenerem juniorek jest Patryk Pszczółkowski. Gratulacje!

ŻEGLARSTWO

Dominik Buksak został zarekomendowany przez Zespół Polskiego Związku Żeglarskiego ds. Przygotowań Olimpijskich Paryż 2024 jako reprezentanta Polski na Igrzyska Olimpijskie w załodze klasy 49er z Szymonem Wierzbickim (OŚ AZS Poznań). W praktyce oznacza to nominację olimpijską. Gratulujemy i trzymamy kciuki za walkę o medal IO we Francji!

SPRAWY ORGANIZACYJNE

We wtorek dyrektor Bartosz Gajek spotkał się z zastępcą dyrektora Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Maciejem Kowalczukiem. Celem była inspekcja obiektów AWFiS pod kątem utworzenia nowej sekcji sportowej w Klubie Sportowym AZS AWFiS Gdańsk.

W czwartek odbyło się spotkanie dyrektora Bartosza Gajka z trenerami sekcji lekkoatletycznej Mirosławem Piątkiem, Edwardem Szymczakiem i Ryszardem Kańskim ws. reorganizacji stadionu lekkoatletycznego.

Wiceprezes Maciej Szafran oraz Katarzyna Niemotko spotkali się z opiekunem projektu z ramienia Narodowego Instytutu Wolności. Celem było omówienie realizacji grantu.

W piątek odbyło się zebranie Prezydium Klubu z Prezesem Leszkiem Blanikiem i Wiceprezesem Maciejem Szafranem na czele. Rozmowy dotyczyły projektu NIW, a także ACSS i KRS.

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!