Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 27 maja 2024
Powrót

Znakomity występ sportowców Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski we floretach. Przedstawiciele sekcji szermierczej przywieźli do Gdańska aż 5 medali! Dobre wyniki na Akademickich Mistrzostwach Polski zanotowali lekkoatleci. Piłkarze nożni i ręczni zakwalifikowali się do finałów AMP. Za nami również Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w gimnastyce sportowej i lekkoatletyce. Na arenie międzynarodowej reprezentowali Polskę judocy oraz wioślarki. Zapraszamy na sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk!

GIMNASTYKA

Na Hali Leszka Blanika w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego. 13 medali zdobyły gimnastyczki i gimnastycy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Cztery medale wywalczyli zawodnicy z roczników 2013-2014. Srebrne krążki zawisły na szyjach Wojciecha Kadamusa, Aleksa Hulbója i Liliany Szlendak, a trzecie miejsce zajął Maks Hulbój.

W klasyfikacji Pierwszego Kroku Gimnastycznego w roczniku 2015 całe podium zajęli nasi gimnastycy. Zwyciężył Mykola Martynyuk, drugi był Mikołaj Olszewski, a trzeci Matvii Kurchin. W rywalizacji o rok młodszych brąz zdobył Mykyta Meshcherin.

Świetnie spisały się dziewczęta w strefie B. W rocznikach 2010-2011 gimnastyczki Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk zajęły całe podium w kolejności: Julia Olszewska, Maria Łopuchin, Ida Pieczonka, natomiast w rocznikach 2013-2014 druga była Yelyzaveta Kurchina, a trzecia Wiktoria Rychlik.

Na gratulacje zasłużyli wszyscy uczestnicy oraz ich trenerzy: Kamil Hulbój, Aneta Jaskólska, Kamil Przybyszewski, Dawid Węglarz, Inha Dvoiezerska-Netreba, Michał Klimowicz, Volodymyr Lototskyi, Kamil Radomski, Marzanna Sosińska i Weronika Woźniak.

JUDO

W Kownie judocy walczyli w ramach Pucharu Europy Juniorów. Nazar Tsukanov wygrał jedną walkę z rywalem z Litwy, a następnie uległ judoce z Ukrainy. Jakub Kuczyński przegrał pierwszą walkę z reprezentantem Ukrainy.

LEKKOATLETYKA

Kilka medali wywalczyli lekkoatleci i lekkoatletki Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Białymstoku. Złoto w rzucie dyskiem wygrała Karolina Urban. W tym samym konkursie trzecia wśród klubowiczów była debiutująca na tej imprezie Alicja Winiarz. Obie trenują pod okiem Aleksandry Walczak. W Białymstoku na drugim stopniu podium stanął Tobiasz Butra, zawodnik trenera Ryszarda Kańskiego. Na podium sztafety 4×400 wraz z koleżankami z UG stanęła Aleksandra Belowska, trenująca z Anną Sękowską-Rolbiecką. Aleksandra dobrze zaprezentowała się także w biegu na 200 m, gdzie pobiła rekord życiowy. Gratulacje!

W Słupsku odbyły się zawody o Mistrzostwo Okręgu Pomorskiego. Złoty medal w skoku w dal do lat 18 zdobyła Natalia Świątkowska. Zawodniczka trenera Wojciecha Prokopa pobiła również rekord życiowy w biegu na 100 m. W tym samym mityngu świetnie poradziły sobie zawodniczki Anny Sękowskiej-Rolbieckiej. Weronika Janeczek wygrała rywalizacje na 100 m oraz na 80 m ppł. Marianna Bizon była najlepsza na 1500 m. Martyna Kaczkowska wygrała bieg na 100 i 200 m w kategorii U-20, a Malina Wyszkowska w biegu na 200 m była druga. Maria Dadci zdobyła srebro w biegu na 400 m kategorii U-18, a Aleksandra Kopyłek była trzecia w biegu na 200 m i czwarta w biegu na 100 m, bijąc rekord życiowy. Brawo!

SPORT POWSZECHNY

Maj to miesiąc studenta! Poza AMPami w lekkoatletyce odbyły się też inne imprezy mistrzowskie dla studentów. W półfinale AMP w piłce nożnej mężczyzn zawodnicy Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku zajęli czołowe miejsce, które oznacza awans do finału.

W półfinale AMP w tenisa ziemnego studenci AWFiS uplasowali się na 6. miejscu.

W finale AMP w żeglarstwie drużyna AWFiS zajęła 13. miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Dobre wieści przyniósł również półfinał AMP w piłce ręcznej mężczyzn. Studenci AWFiS zajęli 3. miejsce i awansowali do finału. Gratulacje!

SZERMIERKA

Wysyp medali dla Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców! Floreciści wygrali turniej drużynowy, a florecistki zajęły trzecie miejsce. W turnieju indywidualnym srebrny medal wywalczył Adam Jakubowski, a brązowe Adam Podralski i Mateusz Kwiatkowski. Wśród kobiet najlepsza była Ewa Zacharewicz, która zakończyła rywalizację na siódmym miejscu. Gratulacje!

TENIS STOŁOWY

W ubiegłym tygodniu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. W grze drużynowej zawodnicy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk zajęli miejsca pod koniec drugiej dziesiątki. Na miejscach 17-24 w grze pojedynczej uplasowali się Maksymilian Alot i Hubert Wajda. W grze podwójnej na ćwierćfinale zmagania zakończyli Maksymilian Alot i Jakub Chmielowski, a o jedną rundę wcześniej Hubert Wajda i Mikołaj Olejnik. W grze mieszanej w 1/16 finału odpadli Maksymilian Alot z Klaudią Franaszczuk oraz Mikołaj Olejnik z Klaudią Kostyk. Gratulacje!

WIOŚLARSTWO

W Lucernie rozegrano kwalifikacje olimpijskie. W dwóch osadach znalazły się wioślarki Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk, niestety żadnej z nich nie udało się uzyskać kwalifikacji do Paryża. Anna Potrzuska z czwórką bez sterniczki zajęła czwarte miejsce, a Anna Khlibenko z czwórką podwójną była piąta. Na Igrzyska Olimpijskie kwalifikowały się po dwie osady z każdej konkurencji.

ŻEGLARSTWO

W Gdańsku odbył się X Memoriał Krzysztofa Zawalskiego. W Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS Gdańsk startowało ponad 70 osób. Regaty były dofinansowane przez Miasto Gdańsk, a honorowym patronatem objęła je Przewodnicząca Miasta Gdańsk Agnieszka Owczarczak.

W Krynicy Morskiej miał miejsce Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. Zwycięstwo wśród kobiet w klasie 420 odniosły Marta i Klara Piotrowskie. Na najwyższym stopniu podium w klasie 29er stanął Fabian Kocięda, który tworzy załogę ze sternikiem Igorem Kawałko (Opti Gdynia). Na drugim miejscu regaty zakończyli Ewa Lewandowska i Krzysztof Królik (ChKŻ Chojnice). W klasie 49er zwyciężyli Patryk Kosmalski (ChKŻ Chojnice) i Tomasz Lewandowski, a w klasie 470 na drugim miejscu uplasowali się Kacper Paszek i Iga Wielczyk (SSW MOS Iława). Brawo!

Na podium Pucharu YKP Gdynia w klasie Optimist znaleźli się Maurycy Kosmowski (1. miejsce) oraz Emilia Paszek (2. miejsce). Regaty były kwalifikacjami do Mistrzostw Europy, Mistrzostw Polski w Sprincie oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Pewni udziału w Mistrzostwach Polski w Sprincie są już Alicja Saj, Emilia Paszek, Blanka Sójkowska, Jan Marjański i Maurycy Kosmowski. Trenerami są Adam Paszek i Alan Kocięda. Brawo!

SPRAWY ORGANIZACYJNE

W poniedziałek odbyło się spotkanie, na którym podpisano umowę promocyjną na współorganizację AWFaliów z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

W piątek dyrektor Bartosz Gajek spotkał się z Prezesem Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Strzeleckiego Cezarym Staniszewskim. Było to spotkanie organizacyjne.

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!