Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 31 października 2022
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Medale Mistrzostw Polski wywalczyli gimnastycy teamu #uzaleznieniodsportu! Pięć wygranych w meczach ligowych zanotowali tenisistki i tenisiści stołowi. Nasza delegacja była obecna na konferencji żeglarskiej w Abu Dhabi, a w wielu dyscyplinach trwają przygotowania do zbliżających się zawodów krajowych i międzynarodowych. Zapraszamy do sportowego podsumowania Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk!

BOBSLEJE

Zawodnicy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Vlad Polyvach, Bartosz Sienkiewicz i Radosław Sobczyk są w trakcie ostatnich szlifów przed sezonem. Odbyli zgrupowania w Cetniewie i Siguldzie, a obecnie są w drodze na obóz w Lillehammer, który zakończy się zawodami Pucharu Europy. Trzymamy kciuki!

GIMNASTYKA

Bartek Chróścielewski wygrał rywalizację w skoku na zawodach „Mała Olimpiada”, które mają rangę Mistrzostw Polski Młodzików. W wieloboju podopieczny Dawida Węglarza zajął 8. miejsce, a na drążku był 5.  Gratulujemy!

Duży sukces odniosły także gimnastyczki Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. W Drużynowych Mistrzostwach Polski Maria Rowińska, Lena Kierzkowska i Dominika Kąkol wywalczyły brązowe medale. Indywidualnie Maria Rowińska zajęła 2. miejsce. Zawodniczki trenują pod okiem Adama Kierzkowskiego i Gabrieli Sasnal. Brawo!

JUDO

W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików. W zawodach wystartowali Krzysztof Krot, Hlib Korzh oraz Witold Sibiga. Żaden z zawodników nie wywalczył miejsca w czołowej ósemce.

W najbliższym tygodniu odbędzie się Puchar Polski juniorów młodszych. W walkach zobaczymy Izabelę Fiuk, Katarzynę Sosnowską i Nazara Tsukanova. Powodzenia!

PŁYWANIE

Już 7 listopada ruszają zajęcia z programu „Od kanapowca do sportowca” realizowanego przy współpracy z Akademickim Związkiem Sportowym. Przypominamy, że trwają zapisy do sekcji pływackiej. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy plywanie@azsawfis.pl

SPORT POWSZECHNY

W listopadzie rozpoczną się rozgrywki ligi międzyuczelnianej w Trójmieście. Studenci AWFiS będą rywalizować m.in. w siatkówce, koszykówce i futsalu. Pierwsze mecze zaplanowano na połowę listopada. O rezultatach będziemy informować na bieżąco. Trzymamy kciuki!

SZERMIERKA

Grupa florecistów trenowała pod okiem Radosława Glonka na obozie szkoleniowym we włoskim Frascati. Był to jeden z elementów przygotowań do kolejnych zawodów międzynarodowych.

TENIS STOŁOWY

Dwa zwycięstwa odnieśli tenisiści stołowi KS AZS AWFiS BALTA Gdańsk w Lotto Superlidze. W piątkowym meczu wygrali z Villa Verde Olesno 3:1, a w niedzielę z Energą Manekin Toruń 3:0. Zespół zagrał w składzie: Wang Zeng Yi, Tomasz Tomaszuk i Szymon Malicki, a ich trenerem jest Bartosz Gajek.

Wygrane zanotowały także dwie inne drużyny naszego klubu. Zespół kobiecy wygrał 8:4 rywalizację w ramach II ligi kobiet z MRKS Gdańsk, a trzecia drużyna triumfowała w meczach z UKS Szaniec Świecie (9:1) oraz KTS Maximus Broker Toruń (7:3). W rozgrywkach drugiej ligi mężczyzn nasi tenisiści stołowi są do tej pory niepokonani. Brawo!

ŻEGLARSTWO

Dyrektor Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Maciej Szafran oraz olimpijczyk Paweł Kołodziński uczestniczyli w World Sailing Annual Conference w Abu Dhabi. Paweł brał udział jako członek komisji zawodniczej, a dyrektor Maciej Szafran jako członek komisji Development & Regions IP Committee oraz przewodniczący „Inspiration & Participation working party”. Dyrektor Klubu wziął także udział w World Sailing Development Symposium, gdzie zaprezentował projekty Polskiego Związku Żeglarskiego w zakresie upowszechniania żeglarstwa, stawiane jako wzór do naśladowania. W Abu Dhabi Polskę reprezentowali także dr Tomasz Chamera (prezes PZŻ, wiceprezydent World Sailing) oraz Piotr Oleksiak (członek events committee).

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk dopiął wszystkie ustalenia dotyczące korzystania z obiektów sportowych Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku w trwającym roku akademickim.

Pojawił się nowy numer Panoramy AWFiS. W kwartalniku znalazło się dużo tematów związanych z Klubem Sportowym AZS AWFiS Gdańsk. Zapraszamy do przeczytania https://awf.gda.pl/panorama/

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!

#azs #awfis #azsawfis #ksazsawfisgdansk #uzaleznieniodsportu

Partnerami Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk są:

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

AZS Akademicki Związek Sportowy

AZS Gdańsk

BALTAsa.com

DoSportNow.com

GIWK

Grupa GPEC

JOMA

Klub Rotary Gdynia

Kreska Mąki

Liceum Columbus

Matuszak Legal & Sport

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Miasto Gdańsk

MKS Gala

Pomorskie

Pomorska Federacja Sportu

Rada Samorządu Studentów AWFiS

Surf Burger

Top Gun Grill Bar

Ziaja Polska