Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 07 listopada 2022
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Medale Pucharu Świata, Mistrzostw Polski i Pucharu Polski wywalczyli sportowcy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk w minionym tygodniu. W kilku sekcjach trwają przygotowania do kolejnego sezonu startowego. Doszło również do bardzo ciekawego transferu wewnątrz klubowego. O kim mowa? Zapraszamy do sportowego podsumowania tygodnia.

BOBSLEJE

Trwa zgrupowanie kadry narodowej bobsleistów, które zostanie zakończone startem w przyszłym tygodniu w Pucharze Europy w norweskim Lillehammer. W obozie udział biorą bobsleiści Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk oraz nowy nabytek sekcji – Seweryn Sosna, czyli lekkoatleta znany z występów w sztafecie trenera Macieja Ratajczaka. Trzymamy kciuki!

GIMNASTYKA

Gimnastycy teamu #uzaleznieniodsportu zdobyli drużynowe Mistrzostwo Polski klasy III! Drużyna w składzie Tymoteusz Godlewski, Stefan Szóstko-Szewczenko, Jakub Mrowiec, Filip Przestrzelski, Szymon Przestrzelski oraz Yehor Vasylevskyi zdominowali zawody w Bydgoszczy, zdobywając ponad 50 punktów więcej niż rywale. Trenerem grupy jest Kamil Hulbój. Gratulujemy!

W IV edycji Pucharu Polski w gimnastyce sportowej mężczyzn świetnie spisał się Paweł Kaśków. Gimnastyk Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wywalczył drugie miejsce w zawodach w Bydgoszczy oraz trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Drużyna w składzie P. Kaśków, Piotr Lesiński, Mykyta Herasymow, Jakub Jakubowski również zajęła trzecie miejsce w bydgoskim turnieju. Trenerem seniorów jest Dawid Węglarz.

JUDO

Nazar Tsukanov zdobył brązowy medal w Pucharze Polski juniorów młodszych w Bytomiu. Judoka Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk rywalizował w wadze do 66 kg. Trenerem Tsukanova jest prof. Radosław Laskowski.

LEKKOATLETYKA

Laura Tyszko, Gabriela Melzacka i trener Edward Szymczak spotkali się w biurze klubu z wiceprezesem i kierownikiem sekcji lekkiej atletyki Bartoszem Gajkiem oraz dyrektorem Maciejem Szafranem. Celem spotkania było wręczenie wyróżnień za medale Mistrzostw Polski do lat 16.

Trwa obóz przygotowawczy do sezonu 2023 w Szczyrku. W Beskidach trenują m.in. podopieczni Aleksandry i Leszka Walczaków, którzy liczą na kolejne medale imprez mistrzowskich. Trzymamy kciuki!

PŁYWANIE

Od 7 listopada ruszyły zajęcia z programu „Od Kanapowca do Sportowca”, ale to nie koniec zgłoszeń. Nadal można dołączyć do grupy i popływać na pływalni Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy plywanie@azsawfis.pl.

SZERMIERKA

Mateusz Kwiatkowski zdobył brązowy medal podczas Pucharu Świata juniorów we florecie, które odbyły się w miniony weekend w Londynie. Kolejnego dnia odbyła się rywalizacja drużynowa, w której reprezentanci Polski z szermierzami KS AZS AWFiS Gdańsk w składzie uplasowali się na 11. miejscu. Trenerem Mateusza jest Radosław Glonek.

TENIS STOŁOWY

Drugoligowcy nadal niepokonani! W minionym tygodniu trzecia drużyna KS AZS AWFiS BALTA Gdańsk wygrała mecze z GTS LUKS Straszyn (8:2) oraz MRKS Gdańsk (7:3).

WIOŚLARSTWO

Filip Dobrzeniecki, Jan Gerthen, Hubert Guzy i Sylwester Serafin zostali powołani na zgrupowanie kadry narodowej juniorów w COS OPO Wałcz. Gratulujemy!

ŻEGLARSTWO

Piotr Myszka wszedł do zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Klasy Olimpijskiej iQFoil. To niezwykłe osiągnięcie czynnego zawodnika, który walczy o nominację olimpijską na kolejne Igrzyska Olimpijskie.

Pomimo coraz niższej temperatury treningi w gdańskich Górkach Zachodnich nadal się odbywają. Najmłodsze grupy, dzięki wsparciu Grupy GPEC, realizują plany treningowe. Trzymamy kciuki za odpowiednią siłę wiatru, aby można było przetestować wszystkie ustawienia przed nowym sezonem.

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk pracuje nad ofertą półkolonii w czasie ferii zimowych. Więcej szczegółów przekażemy wkrótce.

Wsparcie dla sekcji szermierczej ponownie okazała firma EET Polska, stając się partnerem Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Dziękujemy bardzo za zaufanie!

Wciąż trwa nabór na szkolenie z funduszy europejskich, którego głównym organizatorem jest KS AZS AWFiS Gdańsk. Termin zgłoszeń upływa 15 listopada. Szczegóły i zgłoszenia na stronie https://azsawfis.pl/aktualnosci/szkolenie-europejskie-inicjatywy-dla-sportu

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!

#azs #awfis #azsawfis #ksazsawfisgdansk #uzaleznieniodsportu

Partnerami Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk są:

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, AZS Akademicki Związek Sportowy, AZS Gdańsk, BALTAsa.com, EET Polska, GIWK, Grupa GPEC, JOMA, Klub Rotary Gdynia, Kreska Mąki, Liceum Columbus, Matuszak Legal & Sport, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Gdańsk, MKS Gala, Pierogarnia Mandu, Pomorskie, Pomorska Federacja Sportu, Rada Samorządu Studentów AWFiS, Surf Burger, Top Gun Grill Bar, Ziaja Polska