Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 14 listopada 2022
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Początek sezonu zimowego to wyzwanie dla naszych bobsleistów. Ruszają także zmagania w sporcie akademickim, a gimnastyczki reprezentowały Polskę na międzynarodowym turnieju w Czechach. Bardzo dużo dzieje się w sprawach organizacyjnych. Klub pozyskał nowego partnera, którym jest firma Decathlon Polska, a także rozpoczęły się otwarte zajęcia dla wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem studentów i pracowników AWFiS.

BOBSLEJE

Vladyslav Polyvach wystartował w międzynarodowych zawodach skeletonowych. Reprezentant Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk zajął 15. i 18. miejsca. Gratulujemy!

Grupa bobsleistów KS AZS AWFiS Gdańsk trenuje na torze w norweskim Lillehammer. Już od wtorku rozpoczną się zawody Pucharu Europy, którymi nasi sportowcy rozpoczną zimowy sezon.

GIMNASTYKA

Dominika Kąkol i Maria Rowińska wystartowały w turnieju Nadziei Olimpijskich w czeskim Brnie. W skoku na 4. miejscu uplasowała się Dominika. Trenerami zawodniczek są Adam Kierzkowski i Gabriela Sasnal. Gratulacje!

LEKKOATLETYKA

Trwają obozy przygotowawcze do nowego sezonu. Nasi lekkoatleci oraz trenerzy przebywają na zgrupowaniach w Szczyrku i Jakuszycach. Do treningów z pełnym obciążeniem wrócił olimpijczyk z Tokio Cyprian Mrzygłód, który rozpoczął w tym tygodniu obóz w Beskidach. Trzymamy kciuki!

W minionym tygodniu odwiedziliśmy też grupę tyczkarek, z którymi przeprowadziliśmy sesję zdjęciową do programu PROFIS – Sport bez uzależnień. Podopieczne Edwarda Szymczaka wykazują uzależnienie od sportu w najlepszej postaci, czyli przywożąc medale z każdych zawodów!

PŁYWANIE

W minionym tygodniu odwiedziliśmy sekcję pływacką, aby przeprowadzić sesję zdjęciową z programu PROFIS- Sport bez uzależnień. Pływacy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk przygotowywali się do startu w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego, które już w najbliższy weekend. Powodzenia!

SPORT POWSZECHNY

Team #UzaleznieniOdSportu zaczyna pierwsze starty w nowym roku akademickim. W najbliższym tygodniu odbędą się pierwsze mecze Pomorskiej Ligi Akademickiej oraz eliminacje środowiskowe do Igrzysk Lat Pierwszych. Trzymamy kciuki za kolejne medale w sporcie akademickim! Pełny harmonogram można znaleźć w naszym tekście zapowiadającym wydarzenia sportowego w listopadzie.

Nadal można dołączyć na otwarte zajęcia sportowe dla wszystkich! Szeroka gama możliwości do treningu na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku powoduje, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Wszystkie kluczowe informacje pojawią się na stronie naszego klubu już we wtorek.

W programach TVP3 Gdańsk „Dzień dobry, tu Gdańsk” oraz „Panorama Sport” wystąpili dyrektor Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Maciej Szafran oraz koordynator sportu powszechnego Dominik Duda i przekazali szczegółowe informacje nt. otwartych zajęć sportowych w ramach projektów „Od kanapowca do sportowca” i „Akademickie Centra Gier Rakietowych”.

SZERMIERKA

W niemieckim Bonn floreciści rywalizowali w Pucharze Świata seniorów. Najlepszy z szermierzy KS AZS AWFiS Gdańsk Michał Siess został sklasyfikowany w szóstej dziesiątce. W turnieju drużynowym reprezentacja Polski z Michałem w składzie zajęli 13. miejsce. Trzymamy kciuki za kolejne starty na arenie międzynarodowej!

TENIS STOŁOWY

Pierwszoligowcy z kolejnym zwycięstwem! Druga drużyna AZS AWFiS BALTA Gdańsk wygrała z rezerwami Dekorglassu Działdowo 8:2! To świetny wynik po kilkutygodniowej przerwie w rozgrywkach.

W Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym seniorów triumfował Tomasz Tomaszuk, zawodnik superligowej drużyny naszego klubu. W półfinale zawodów zagrali także Kamil Dziadek i Maksymilian Miastowski. Trenerem sekcji tenisa stołowego jest Bartosz Gajek. Gratulujemy!

ŻEGLARSTWO

W niedzielę odbyło się podsumowanie sezonu sekcji żeglarskiej w Klubie Sportowym AZS AWFiS Gdańsk. Wyróżnieni zostali medaliści mistrzostw świata, mistrzostw Europy oraz mistrzostw Polski. Przy okazji spotkania odbył się również turniej tenisa stołowego, w którym triumfował Franciszek Kamola przed Tomaszem Lewandowskim i Pawłem Kołodzińskim.

Żeglarzom gratulujemy świetnych rezultatów w 2022 roku i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy w przyszłym sezonie!

SPRAWY ORGANIZACYJNE

W poniedziałek dyrektor Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Maciej Szafran na zaproszenie Marianny Pikul z AZS wziął udział w otwartym spotkaniu on-line nt. wolontariatu sportowego.

Tego samego dnia dyrektor Maciej Szafran i Dominika Ossowska byli uczestnikami międzysektorowego szkolenia dot. programów Erasmus prowadzonym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

We wtorek w Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli dyrektor Maciej Szafran, kierownik sekcji żeglarskiej Cezariusz Piórczyk oraz lider sportu wyczynowego w naszym Klubie Piotr Myszka. Rozmowy dotyczyły projektu rozwoju żeglarstwa w Gdańsku.

Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk zawarł współpracę z Decathlon Polska. Obejmuje trzy obszary: pakiety startowe (1500 bonów na wynajem sprzętu w Decathlon Rent), partnerstwo w plebiscycie Gdański Gryf Miesiąca oraz ambasadorzy Decathlon Trójmiasto z sekcji żeglarskiej Klubu – Dominik Buksak i Ewa Lewandowska.

W środę w biurze Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk odbyła się hospitacja programu PROFIS – Sport bez uzależnień, którą przeprowadziła pani Lucyna Szaraniec z Biura Prezydent Miasta Gdańska ds. Sportu.

W czwartek odbyło się spotkanie przedstawicieli biura promocji AWFiS Gdańsk, Rady Samorządu Studenckiego AWFiS oraz Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk w sprawie planu promocji otwartych zajęć sportowych ze szczególnym uwzględnieniem studentów i pracowników AWFiS.

Również w czwartek miało miejsce spotkanie dyrektora Macieja Szafrana z dr Kingą Humińską-Lisowską w sprawie wykorzystania laboratoriów AWFiS do wspólnych działań Klubu i Uczelni.

 

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!

#azs #awfis #azsawfis #ksazsawfisgdansk #uzaleznieniodsportu

Partnerami Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk są:

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, AZS Akademicki Związek Sportowy, AZS Gdańsk, BALTAsa.com, Decathlon, GIWK, Grupa GPEC, JOMA, Klub Rotary Gdynia, Kreska Mąki, Liceum Columbus, Matuszak Legal & Sport, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Gdańsk, MKS Gala, Pomorskie, Pomorska Federacja Sportu, Rada Samorządu Studentów AWFiS, Surf Burger, Top Gun Grill Bar, Ziaja Polska