Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 30 stycznia 2023
Powrót

Brązowy medal mistrzostw Polski w ergometrze wioślarskim wywalczył Jan Aleksandrowicz! Aż dziewięć złotych krążków z toruńskich mistrzostw okręgu pomorskiego przywieźli nasi lekkoatleci. W ubiegłym tygodniu nasza dwójka bobslejowa zaliczyła debiut na MŚ seniorów, a srebrny medal w Pucharze Polski zdobył Mateusz Kwiatkowski. Co jeszcze działo się na arenach sportowych? Zapraszamy do podsumowania tygodnia.

BOBSLEJE

Aleksy Boroń i Seweryn Sosna się nie zatrzymują. Po świetnym wyniku w zmaganiach juniorów wystartowali w mistrzostwach świata seniorów. W szwajcarskim Sankt Moritz wywalczyli 22. miejsce, co oznacza dobry prognostyk przed kolejnymi startami w tym sezonie. Gratulujemy!

LEKKOATLETYKA

W Toruniu odbyły się mistrzostwa okręgu pomorskiego. Świetne rezultaty osiągnęli nasi lekkoatleci. Złoto wywalczyli Nadia Smoroń na 60 i 200 m U-20, Michał Łowicki 400 m U-20, Mateusz Kortas 800 m U-20, Maria Bartel skok o tyczce U-20, Weronika Janeczek 60 m ppł U-16, Lena Sosler 300 m U-16, Maja Nagórska 600 m U-14, Igor Kozłowski 200 m U-14. Łącznie Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk wywalczył 22 medale, co oznacza, że jesteśmy czołowym klubem w województwie pomorskim! Gratulujemy zawodniczkom, trenerom A. Sękowskiej-Rolbieckiej, K. Muchladzie, M. Ratajczakowi, R. Kańskiemu, K. Szałachowi i E. Szymczakowi oraz rodzicom!

W zawodach kontrolnych skoku o tyczce w Gdańsku Oliwia Prostak skoczyła 3.03 m. Podopieczna Edwarda Szymczaka osiągnęła najlepszy wynik w Polsce w kategorii do lat 14. Brawo!

Podczas halowych zawodów w Rzeszowie po raz kolejny swój wynik poprawił Daniel Kamiński. Zawodnik trenera Ryszarda Kańskiego uzyskał 6.80 m. Celem Daniela są Mistrzostwa Polski, które odbędą się za dwa tygodnie w Toruniu.

SPORT POWSZECHNY

Półfinałem futsalistek rozpoczął się sezon Akademickich Mistrzostw Polski. Piłkarki Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu uplasowały się na 3. miejscu w grupie po dwóch remisach i jednej porażce, co pozwoliło zagrać w meczu o 11 miejsce. To spotkanie udało się wygrać. Niestety do finału awansowało 7 zespołów.

SZERMIERKA

W Pucharze Polski seniorów srebrny medal wywalczył Mateusz Kwiatkowski, trenujący pod okiem Radosława Glonka. W czołowej ósemce uplasowali się także Adam Podralski, Piotr Kaśków i Adam Jakubowski. Gratulujemy!

TENIS STOŁOWY

W miniony weekend odbyło się Grand Prix Polski, w którym udział wzięło trzech tenisistów stołowych naszego klubu. Najlepiej spisał się Maksymilian Miastowski. W klasyfikacji końcowej zajął miejsce na przełomie pierwszej i drugiej dziesiątki. W trzeciej dziesiątce sklasyfikowano Szymona Malickiego i Tomasza Tomaszuka. Gratulacje!

WIOŚLARSTWO

We Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim. Brązowy medal w rywalizacji mężczyzn wagi lekkiej wywalczył Jan Aleksandrowicz. Dobry wynik osiągnęła także Anna Khlibenko, która podczas debiutu w seniorskiej rywalizacji zajęła 6. miejsce. Trenerem Jana i Ani jest Michał Rychlicki.

Brawo!

ŻEGLARSTWO

W hiszpańskiej Lanzarote odbyły się międzynarodowe regaty klasy IQfoil. Na 26. miejscu zawody zakończył Radosław Furmański, który jest umiarkowanie zadowolony ze swojego występu w bardzo dobrze obsadzonych regatach. W kolejnych startach nasz żeglarz liczy na poprawę rezultatu.

Również w Hiszpanii swoje ostatnie dni spędzili podopieczni Adama Paszka. Po kilkudniowych regatach klasy Optimist najlepsi młodzi żeglarze naszego Klubu rywalizowali w grupie złotej. Jak informuje trener wynik nie był najważniejszy, a możliwość zmierzenia się z najlepszymi Europejczykami.

SPRAWY ORGANIZACYJNE

W środę w biurze promocji Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu odbyło się spotkanie dotyczące organizacji Dnia Otwartego AWFiS. Z ramienia Klubu udział w dyskusji wziął koordynator sportu powszechnego Dominik Duda.

Biuro Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk w ubiegłym tygodniu było nieczynne z uwagi na okres urlopowy. Po kilkudniowej regeneracji rozpoczął się powrót do normalnego trybu pracy. Do zobaczenia!

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!