Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 20 lutego 2023
Powrót

Trzy to cyfra idealnie podsumowująca ubiegły tydzień w Klubie Sportowym AZS AWFiS Gdańsk. Tyle medali wywalczyli bobsleiści podczas mistrzostw Europy w Winterbergu. To również liczba osób, które zdobyły medale podczas Halowych Mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce. Do tego medale imprez krajowych dołożyli judocy, a na imprezach międzynarodowych zaprezentowali się gimnastyczka Maria Rowińska oraz żeglarze klasy Optimist. Zapraszamy do sportowego podsumowania tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk.

BOBSLEJE

Dobre wiadomości z niemieckiego Winterbergu. Aleksy Boroń i Bartosz Sienkiewicz zostali wicemistrzami Europy do lat 23 w dwójkach bobslejowych, a zarazem wywalczyli brąz w rywalizacji juniorów (do lat 26). Srebrne medale w konkurencji do lat 26 zdobyła także czwórka bobslejowa w składzie: Boroń, Sienkiewicz, Seweryn Sosna i Filip Kordasiewicz.

GIMNASTYKA

Maria Rowińska rozpoczęła sezon! Na zawodach Luxembourg Open reprezentantka Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wywalczyła wraz z reprezentacją Polski 4. miejsce w zmaganiach drużynowych oraz była pierwszą rezerwową w finale ćwiczeń wolnych. Trenerem klubowym Rowińskiej jest Adam Kierzkowski.

JUDO

Kilka miejsc na podium w Mistrzostwach Regionu Północnego zajęli judocy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Czwórka zawodników wywalczyła złote medale. W kategorii młodzików do 60 kg najlepszy był Jurij Oliejnik, w kategorii juniorów młodszych do 66 kg Nazar Tsukanov, w kategorii juniorów ponad 78 kg Martyna Szaniawska oraz do 52 kg Nada Alwaqedi. Na trzecim miejscu zmagania zakończyli Gleb Korzh (jun. mł. do 73 kg) oraz Oskar Kleszczewski (jun. do 60 kg). Trenerami sekcji judo są prof. Radosław Laskowski i Łukasz Kuczyński.

LEKKOATLETYKA

Medalowy weekend w Toruniu! Podczas Halowych Mistrzostw Polski seniorów największą niespodziankę sprawiła Alicja Gajewska w konkursie pchnięcia kulą. Podopieczna Aleksandry Walczak poprawiła swój rekord życiowy o prawie 1,5 metra, co pozwoliło zająć 3. miejsce w rywalizacji seniorek. Jednocześnie Gajewska wywalczyła złoty medal w kategorii do lat 23. Takie samo osiągnięcie, chociaż po zajęciu 4. miejsca w seniorkach, zanotowała Julia Koralewska w biegu na 3000 metrów. Na tym samym dystansie brązowy medal MP U-23 wywalczył Maciej Megier. Oboje trenują pod okiem Krzysztofa Szałacha. Gratulujemy!

PŁYWANIE

Andrzej Wieciński triumfatorem I rundy ligi pomorskiej w rywalizacji na 50 metrów stylem klasycznym. Na podobnej rywalizacji w swojej kategorii wiekowej srebrny medal zdobył Aleksander Modzelewski. Trenerem sekcji pływackiej jest Mateusz Kierzkowski. Gratulacje!

TENIS STOŁOWY

Druga drużyna KS AZS AWFiS BALTA Gdańsk przegrała w pierwszoligowym starciu z rezerwami Palmiarni Zielona Góra. Gdańszczanie byli blisko wyrównania stanu gry, ale ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 4:6.

WIOŚLARSTWO

Anna Potrzuska wyruszyła do Portugalii, gdzie weźmie udział w zgrupowaniu młodzieżowej kadry Polski w wiosłach długich. Obóz przygotowawczy potrwa od 5 marca. Trzymamy kciuki za zbudowanie formy na cały sezon wioślarski.

ŻEGLARSTWO

W Palamos odbyły się międzynarodowe regaty klasy Optimist. Najlepiej z grupy trenującej pod okiem Adama Paszka spisali się Jan Marjański (13. miejsce) oraz Maurycy Kosmowski (15. miejsce). Gratulujemy!

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk podpisał pierwsze umowy grantowe z Miastem Gdańsk, które będą obowiązywać w 2023 roku.

Delegacja Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wzięła udział w Dniu Otwartym AWFiS Gdańsk. Na naszym stoisku można było m.in. sprawdzić swoją formę na ergometrze wioślarskim, co na zdjęciu demonstruje dziekan Wydziału Kultury Fizycznej dr Piotr Makar.

W czwartek w Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego odbyło się kolejne spotkanie mające na celu rozwoju sportu żeglarskiego w Gdańsku. W rozmowach udział wzięli przedstawiciele KS AZS AWFiS Gdańsk – dyrektor Maciej Szafran, kierownik sekcji żeglarskiej Cezariusz Piórczyk oraz olimpijczyk Piotr Myszka.

Tego samego dnia odbyło się spotkanie wideokonferencyjne w sprawie projektu #DigiSail. Tematem działania grupy roboczej było stworzenie tzw. handbooka, czyli podręcznika dla osób zainteresowanych e-żeglarstwem i organizatorów regat e-żeglarskich.

W piątek odbyła się rozmowa dyrektora Macieja Szafrana z kierownikiem sekcji gimnastycznej Piotrem Sawickim, kierownikiem sekcji judo prof. Radosławem Laskowskim oraz koordynatorem sportu powszechnego Dominikiem Dudą ws. odpłatnej działalności statutowej w tych sekcjach.

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!