Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 24 kwietnia 2023
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Złoty medal MP Julii Koralewskiej i wygrana klasyfikacja klubowa na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w gimnastyce to największe sukcesy sportowców Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk w ubiegłym tygodniu. Sezon zakończyli tenisiści stołowi, a rozpoczynają wioślarze. Czas na kolejne wyzwania w sprawach organizacyjnych! Zapraszamy do sportowego podsumowania tygodnia Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk!

GIMNASTYKA

Gimnastycy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wygrali klasyfikację klubową podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Nysie! Podczas zawodów członkowie teamu #uzaleznieniodsportu wywalczyli aż 16 medali, w tym 9 złotych! Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom! Jesteśmy z Was dumni!

JUDO

Na czwartkowym treningu sekcja judo gościła trenera z Japonii Shoki Ashida. Nasi zawodnicy wraz z judokami z trójmiejskich klubów mieli okazję doskonalić technikę, a także stoczyć wiele walk w randori.

LEKKOATLETYKA

Julia Koralewska najlepszą polską biegaczką długodystansową! Na Mistrzostwach Polski w biegu na 10000 metrów podopieczna trenera Krzysztofa Szałacha wygrała rywalizację kobiet oraz U-23! Gratulujemy!

Oktawian Zmarlak był najlepszy w kategorii U-16 podczas rywalizacji w zawodach Korzeniowski Warsaw Walking Cup. Trenerem Oktawiana jest Ryszard Kański.

Grupa oszczepników Leszka i Aleksandry Walczak oraz grupa sprinterek Anny Sękowskiej-Rolbieckiej przygotowują się do sezonu na obozie w Monte Gordo w Portugalii.

SPORT POWSZECHNY

Siatkarze Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku zajęli drugie miejsce w półfinale A Akademickich Mistrzostw Polski i wystąpią w finale mistrzostw, który odbędzie się w maju.

Niestety sztuka awansu nie udała się siatkarkom AWFiS Gdańsk. W walce o 3 miejsce (premiowane awansem do finału AMP) podopieczne Wojciecha Grzyba po zaciętym boju przegrały z ANS Piła.

SZERMIERKA

W dniach 17-23 kwietnia w Szczyrku odbyło się zgrupowanie kadry narodowej seniorów we floretach. W zgrupowaniu wzięli udział zawodnicy sekcji szermierczej Klubu: Michał Siess, Adam Podralski, Mateusz Kozak, Piotr Borowiec i trener Radosław Glonek. Były to przygotowania do Pucharu Świata w Acapulco, który odbędzie się w terminie 5-7 maja 2023. Do Acapulco pojadą: Michał Siess, Adam Podralski i Mateusz Kozak.

Trzymamy kciuki!

TENIS STOŁOWY

Niestety w tym roku medal nie dla nas. Rywalizację w ćwierćfinale wygrał Orlicz Suchedniów. W pierwszy mecz, który odbył się w Gdańsku, zawodnicy AZS AWFiS BALTA Gdańsk przegrali 1:3, a w niedzielę na wyjeździe 0:3.

Dziękujemy bardzo kibicom za wsparcie w całym sezonie i stworzenie znakomitej atmosfery podczas piątkowego meczu. Do zobaczenia w kolejnym sezonie na BALTA Arenie!

WIOŚLARSTWO

W najbliższy weekend wioślarze Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wezmą udział w Centralnych Regatach Otwarcia Sezonu na poznańskiej Malcie. Trzymamy kciuki!

ŻEGLARSTWO

Radosław Furmański przebywa w Grecji na obozie przygotowawczym na akwenie Mistrzostw Europy. Zawodnik klasy iQFoil powalczy w europejskim czempionacie w dniach 6-14 maja.

W tym tygodniu rozpoczynają się regaty Pucharu Świata we francuskim Hyeres. W zawodach wezmą udział najlepsi żeglarze z całego świata w tym nasze najlepsze załogi klasy 49er. Trzymamy kciuki!

SPRAWY ORGANIZACYJNE

W poniedziałek w siedzibie Klubu odbyło się posiedzenie Zarządu Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk pod przewodnictwem prezesa Leszka Blanika.

We wtorek i w czwartek odbyły się spotkania w Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego w sprawie rozwoju sportów wodnych w Gdańsku. O szczegółach poinformujemy już w tym tygodniu!

W biurze Klubu we wtorkowe popołudnie miało miejsce spotkanie z laureatami Gdańskiego Gryfa Miesiąca – bobsleistami Sewerynem Sosną, Aleksym Boroniem i Bartoszem Sienkiewiczem oraz kierownikiem sekcji bobslejowej Tomaszem Ziółkowskim. Nagrody wręczali dyrektor Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Maciej Szafran, właściciel jednego z partnerów plebiscytu Fizjopark Marcin Plopa oraz redaktor Klubu Krzysztof Gostomczyk.

W środę odbyła się Pomorska Gala Sportu Młodzieżowego. Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Prezes Pomorskiej Federacji Sportu wyróżnił 13 sportowców i 8 trenerów z naszego Klubu. Gratulujemy!

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!

#azs #awfis #azsawfis #ksazsawfisgdansk #uzaleznieniodsportu

Partnerami Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk są:

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, AZS Akademicki Związek Sportowy, AZS Gdańsk, BALTAsa.com, Decathlon, GIWK, Grupa GPEC, JOMA, Klub Rotary Gdynia, Kreska Mąki, Liceum Columbus, Matuszak Legal & Sport, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Gdańsk, MKS Gala, Pomorskie, Pomorska Federacja Sportu, Rada Samorządu Studentów AWFiS, Surf Burger, Top Gun Grill Bar, Ziaja Polska