Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 01 maja 2023
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Brąz to kolor, który definiuje nasze największe osiągnięcia w ubiegłym tygodniu. Medale tego koloru we francuskim Hyeres wywalczyła załoga Staniul/Sztorch. Na trzecim miejscu mistrzostwa Polski w kategorii młodzieżowej zakończyła sztafeta kobiet 4×200 w stylu dowolnym. To pierwszy medal od kilkudziesięciu miesięcy, co bardzo nas cieszy. Dużo dzieje się także organizacyjnie! Wraz z Miastem Gdańsk i innymi partnerami tworzymy historię, budując nową bazę żeglarską w Jelitkowie! O tych tematach zarówno w sekcji sportu powszechnego, jak i sprawach organizacyjnych. Zapraszamy do cotygodniowego podsumowania klubowego.

PŁYWANIE

Brązowe medale dla pływaczek Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk na mistrzostwach Polski! Nasze zawodniczki w składzie Alicja Krauze, Joanna Czok, Klaudia Biegała i Karolina Rosińska wywalczyły trzecie miejsce w rywalizacji sztafetowej na 4×200 metrów stylem dowolnym. Trenerem sekcji pływackiej jest Mateusz Kierzkowski! Indywidualnie na mistrzostwach Polski w Olsztynie najlepiej spisała się Alicja Krauze, która wywalczyła 7. miejsce w klasyfikacji młodzieżowej i 12 miejsce w ogólnej na 50 m stylem klasycznym. W czołowej dziesiątce polskich młodzieżowców na 100 i 50 m stylem klasycznym znalazł się także Andrzej Wieciński, który zajął odpowiednio 7 i 9 miejsca.

Po zawodach nasi pływacy wzięli udział w nagraniu dla programu „Panorama” w TVP2. Zapraszamy do obejrzenia: https://fb.watch/kd4BSaJr1o/

Gratulujemy!

SPORT POWSZECHNY

W Gdańsku odbyły się zawody półfinałowe Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce kobiet! Impreza to duży sukces organizacyjny! Turniej był transmitowany w telewizji Fala Sportu TV, co pomogło śledzić wyniki kibicom z całej Polski! Nad organizacją czuwał koordynator sportu powszechnego Dominik Duda.

Niestety nasze koszykarki nie zdołały zakwalifikować się do finału AMP. W swojej grupie zajęły czwarte miejsce.

TENIS STOŁOWY

Piąte miejsce w turnieju drużynowym na mistrzostwach Polski juniorów wywalczyli Kamil Niewiadomski, Maksymilian Alot i Igor Franc. To najlepszy rezultat na ubiegłotygodniowej imprezie. Do ćwierćfinału zawodów indywidualnych i deblowych (z Igorem Francem) niewiele zabrakło Maksymilianowi Alotowi. Trenerem i kierownikiem sekcji tenisa stołowego jest wiceprezes naszego Klubu Bartosz Gajek.

WIOŚLARSTWO

W Poznaniu odbyły się Centralne Wiosenne Regaty Kontrolne w wioślarstwie. Na starcie nie zabrakło licznej grupy wioślarzy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Najlepiej spisały się Anna Potrzuska, Izabela Pawlak, Anna Khlibenko oraz Bartosz Bartkowski. Podopieczni trenera Michała Rychlickiego zakwalifikowali się do kadry narodowej, która wkrótce wystąpi na zawodach międzynarodowych w Duisburgu. Najlepszy wynik wśród wioślarzy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk podczas regat w Poznaniu wywalczył Tymon Konopka. Zawodnik, który trenuje pod okiem Bartosza Pszczółkowskiego, był drugi w rywalizacji jedynek wśród juniorów młodszych.

Gratulujemy!

ŻEGLARSTWO

Brązowy medal Pucharu Świata w Hyeres dla Mikołaja Staniula i Jakuba Sztorcha! Żeglarze Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk zajęli trzecie miejsce w zawodach klasy 49er! Na 14. miejscu rywalizację ukończyli Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki, a na 23. Dominik Buksak z Szymonem Wierzbickim (AZS Poznań). W klasyfikacji do lat 23 na drugim miejscu uplasowali się Tytus Butowski i Łukasz Machowski (MKS Dwójka Warszawa).

– Plan na wyścig medalowy był prosty. Zero kalkulacji, płyniemy najlepiej jak potrafimy, nie myśląc o wyniku. To był dobry wyścig w naszym wykonaniu, walka na trasie była zacięta, trzeba było podejmować trafne decyzje w ułamku sekundy. Przecięliśmy linię mety na piątym miejscu, co wystarczyło do zdobycia brązowego medalu. To nasz duży sukces, bo były to regaty bardzo silnie obsadzone i wyczerpujące. Cieszymy się z medalu, ale równie mocno cieszymy się z faktu, że żeglowaliśmy bardzo równo, bez większych wpadek, co było naszą bolączką jeszcze trzy tygodnie temu podczas regat Pucharu Świata na Majorce – komentują po zawodach we Francji Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch.

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Prezes Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Leszek Blanik został wybrany do władz PKOl! Na pierwszym posiedzeniu Zarządu PKOl pod przewodnictwem Prezesa Radosława Piesiewicza wybrano Prezydium, w skład którego weszli złoci medaliści olimpijscy z naszego Klubu – Adam Korol (jako wiceprezes) oraz Leszek Blanik (członek Prezydium).

We wtorek dyrektor Maciej Szafran wziął udział w spotkaniu z zastępcą dyrektora Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Maciejem Kowalczukiem.

Tego samego dnia odbyło się spotkanie klubowego Zespołu ds. Statutowych.

W środę odbyła się konferencja prasowa Prezydent Miasta Gdańsk Aleksandry Dulkiewicz ws. nowej bazy żeglarskiej w Gdańsku Jelitkowie. W konferencji Klub w imieniu Prezesa Leszka Blanika reprezentował Maciej Szafran. W rozmowie z dziennikarzami udział wzięli również dyrektor biura Prezydent Miasta Gdańska ds. sportu Adam Korol, prezes Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Alan Aleksandrowicz, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu Leszek Paszkowski oraz prezesi klubów żeglarskich – Grzegorz Mańkucki (prezes Gdańskiego Klubu Żeglarskiego) oraz Piotr Tarnacki (prezes 77 Racing Team).

Również w środę dyrektor Maciej Szafran spotkał się z dyrektor Agencji Rozwoju Pomorza Małgorzatą Piechocką. Rozmowy dotyczyły potencjalnego grantu.

W piątek w programie TVP3 Gdańsk „Dzień dobry, tu Gdańsk” gościem był dyrektor Maciej Szafran. Dziennikarz Krzysztof Szczypior poruszał tematy związane z budową nowej bazy żeglarskiej w Gdańsku.

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!

#azs #awfis #azsawfis #ksazsawfisgdansk #uzaleznieniodsportu

Partnerami Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk są:

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, AZS Akademicki Związek Sportowy, AZS Gdańsk, BALTAsa.com, Decathlon, GIWK, Grupa GPEC, JOMA, Klub Rotary Gdynia, Kreska Mąki, Liceum Columbus, Matuszak Legal & Sport, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Gdańsk, MKS Gala, Pomorskie, Pomorska Federacja Sportu, Rada Samorządu Studentów AWFiS, Surf Burger, Top Gun Grill Bar, Ziaja Polska