Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 15 maja 2023
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Kolejne medale mistrzostw Polski dla sportowców Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Tym razem na mistrzowskim podium pojawili się lekkoatleci oraz floreciści. Za nami również rozstrzygnięcia w Akademickich Mistrzostwach Polski oraz kolejna runda eliminacji do mistrzostw świata i Europy w żeglarskiej klasie Optimist. Na arenie międzynarodowej rywalizowali także wioślarze! Zapraszamy na cotygodniowe podsumowanie Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk.

GIMNASTYKA

Dziewięć medali w mistrzostwach województwa pomorskiego wywalczyli gimnastycy i gimnastyczki Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Więcej informacji znajdą Państwo na profilu sekcji na Facebooku.

LEKKOATLETYKA

Złoty medal Mistrzostw Polski zdobyły podopieczne Anny Sękowskiej-Rolbieckiej. W sztafecie 4×200 wystąpiły Agata Kołakowska, Wiktoria Brzeska, Aleksandra Belowska i Olga Pietrzak! Na zawodach w Słupsku brązowy medal wraz ze sztafetą wojewódzką wywalczyła także Martyna Kaczkowska w rywalizacji sztafet szwedzkich. Brawo!

W Kielcach odbył się Memoriał Zdzisława Furmanka. W rywalizacji oszczepników triumfował wracający po kontuzji Cyprian Mrzygłód (81.81 m). Dobrze poradziły sobie również dyskobolki, trenujące pod okiem Aleksandry Walczak. Druga była Karolina Urban (56.06 m), a czwarta Martyna Dobrowolska, która pobiła rekord życiowy (54.79 m).

W mityngu w Pliezhausen (Niemcy) zaprezentowali się podopieczni Krzysztofa Szałacha. Julia Koralewska w biegu na 2000 m z przeszkodami była druga z nowym rekordem życiowym (6:30:87), a na tym samym dystansie swoją życiówkę pobił Maciej Megier (5:36:57). Gratulujemy świetnego otwarcia sezonu!

SPORT POWSZECHNY

Piłkarki ręczne Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu podczas półfinału Akademickich Mistrzostw Polski w Warszawie zapewniły sobie awans do finału, wygrywając mecz o 7. miejsce. Brawo!

Studentka AWFiS Gdańsk Anna Kołatka zajęła 4. miejsce w wyścigu ze startu wspólnego kobiet podczas Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim.

Siatkarze Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku zajęli 13. miejsce podczas turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski.

SZERMIERKA

Adam Podralski ze srebrem i Szymon Mlicki z brązem – oto wyniki florecistów w turnieju indywidualnym Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Warszawie. Drużyna w składzie Podralski, Bartosz Goc, Mateusz Kwiatkowski i Patryk Martyniak nie miała sobie równych i wywalczyła złote medale! Niespodzianką był start naszych zawodników w innej broni! Najlepiej w szpadzie spisał się Adam Podralski, któremu niewiele zabrakło, aby wygrać walkę o czołową szesnastkę zawodów.

Gratulujemy medalistom oraz ich trenerom Łukaszowi Szymańskiemu i Andrzejowi Witkowskiemu.

WIOŚLARSTWO

Medalowy weekend wioślarzy KS AZS AWFiS Gdańsk w Bydgoszczy. W regatach o Mistrzostwo Miasta Bydgoszcz srebrne medale wywalczyli Tymon Konopka w jedynkach juniorów młodszych oraz czwórka bez sternika w składzie z trzema wioślarzami naszego Klubu Hubertem Guzym, Filipem Dobrzenieckim i Janem Gertchenem. Na trzecim stopniu podium zawody zakończyli Patryk Ziółkowski i Nikodem Grodzki w dwójkach bez sternika juniorów młodszych. Gratulujemy!

W Duisburgu odbyły się międzynarodowe regaty wioślarskie. Polskę reprezentowali m.in. Anna Khlibenko, Bartosz Bartkowski i Anna Potrzuska. Najlepiej spośród naszych klubowiczów spisała się Anna Potrzuska, która uplasowała się na 3. miejscu w rywalizacji czwórek. Trenerem całej trójki jest Michał Rychlicki.

Brawo!

ŻEGLARSTWO

W Gdyni rozegrano kolejną rundę eliminacji do MŚ i ME w żeglarskiej klasie Optimist. Podopieczni Adama Paszka walczyli o punkty do rankingu, który umożliwi im udział w światowym i europejskim czempionacie. Regaty w Gdyni w klasyfikacji dziewcząt wygrała Blanka Sójkowska, a trzecia była Emilia Paszek, natomiast wśród chłopców drugie miejsce wywalczył Jan Marjański. W rankingu Marjański i Sójkowska prowadzą w swoich kategoriach, druga jest Paszek, a trzeci Maurycy Kosmowski. Brawo!

W Grecji odbyły się mistrzostwa Europy w klasie olimpijskiej iQFoil. Na starcie pojawił się trenujący pod okiem Cezariusza Piórczyka Radosław Furmański, który nie zalicza tego startu do udanych. Uplasował się w siódmej dziesiątce. Celem Furmańskiego są mistrzostwa świata, które odbędą się w drugiej części sezonu w Hadze.

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Prezes Leszek Blanik, dyrektor Maciej Szafran oraz członek zarządu Piotr Sawicki wzięli udział w spotkaniu z JM prof. dr hab. Pawłem Cięszczykiem, rektorem AWFiS Gdańsk. Rozmowy dotyczyły spraw bieżących i współpracy na linii uczelnia – klub.

W poniedziałek odbyło się również spotkanie dotyczące sekcji lekkoatletycznej. W rozmowach udział wzięli prezes Leszek Blanik, wiceprezes Bartosz Gajek, dyrektor Maciej Szafran i trener Leszek Walczak. Celem dyskusji było omówienie spraw związanych z grupą zawodników trenera Leszka Walczaka.

We wtorek w Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego odbyło się kolejne spotkanie dotyczące rozwoju sportów wodnych w Gdańsku. Udział wzięli przedstawiciele Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk.

W piątek dyrektor Maciej Szafran spotkał się z dyrektorem Biura Prezydent Miasta Gdańska ds. Sportu Adamem Korolem. Rozmowy dotyczyły spraw bieżących, a po spotkaniu wspólnie połączyli się z wideokonferencyjnym posiedzeniem Rady Sportu AZS.

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!

#azs #awfis #azsawfis #ksazsawfisgdansk #uzaleznieniodsportu

Partnerami Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk są:

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, AZS Akademicki Związek Sportowy, AZS Gdańsk, BALTAsa.com, Decathlon, GIWK, Grupa GPEC, JOMA, Klub Rotary Gdynia, Kreska Mąki, Liceum Columbus, Matuszak Legal & Sport, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Gdańsk, MKS Gala, Pomorskie, Pomorska Federacja Sportu, Rada Samorządu Studentów AWFiS, Surf Burger, Top Gun Grill Bar, Ziaja Polska