Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 22 maja 2023
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Pełne torby medali przywieźli z zawodów studenckich do Gdańska lekkoatleci i pływacy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Cieszy również dobra forma żeglarzy na regatach o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. Na naszych mediach ukazał się najnowszy odcinek podcastu naGRYFani, którego bohaterami są bobslejowi medaliści mistrzostw świata i Europy! Zapraszamy do cotygodniowego podsumowania wydarzeń Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk!

BOBSLEJE

W trzecim odcinku podcastu klubowego naGRYFani gośćmi byli Seweryn Sosna, Aleksy Boroń i Bartosz Sienkiewicz. Bobsleiści opowiedzieli o ciekawostkach związanych z uprawianiem bobslei oraz anegdoty z MŚ, na których wystartowali w tym roku. Zapraszamy na Spotify: https://open.spotify.com/episode/75ijiY815uVK47QSiAbBN9?si=d9bf25299d7946fc oraz YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=Vf9mTdBF0-c

GIMNASTYKA

W ubiegły weekend trzech gimnastyków Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk: Tymoteusz Godlewski, Stefan Szóstko-Szewczenko i Jakub Śliwiński brało udział w konsultacjach szkoleniowych kadr juniorów i juniorów młodszych, które zostały zorganizowane przez PZG na Hali Leszka Blanika w Gdańsku. Gimnastykom towarzyszył trener Kamil Hulbój.

Głosami fanów naszego klubu Aneta Jaskólska zwyciężyła w plebiscycie na „Najpopularniejszego Trenera” sekcji gimnastycznej.

LEKKOATLETYKA

Worek medali z Akademickich Mistrzostw Polski w Poznaniu przywieźli lekkoatleci Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Złote medale klasyfikacji ogólnych wywalczyli Karolina Urban (rzut dyskiem), Julia Koralewska (1500 m), Maciej Megier (1500 m). Na drugim miejscu uplasowała się Karolina Bołdysz-Archacka (rzut oszczepem), a trzecie miejsce zajęli Mateusz Gibaszek (rzut dyskiem), Emilia Kusy (skok o tyczce) i Martyna Dobrowolska (rzut dyskiem). Medale wśród studentów uczelni wychowania fizycznego zdobyli dodatkowo: Patrycja Steć (złoto, pchnięcie kulą), Agata Kołakowska (srebro, 800 m), Damian Opuszewicz (brąz, 100 m), Natalia Mądrzejewska (brąz, rzut oszczepem). W barwach Uniwersytetu Gdańskiego srebrny medal klasyfikacji ogólnej w pchnięciu kulą wywalczyła Alicja Gajewska.

Gratulujemy wszystkim medalistom oraz ich trenerom Aleksandrze Walczak, Leszkowi Walczak, Krzysztofowi Szałachowi, Ryszardowi Kańskiemu, Annie Sękowskiej-Rolbieckiej i Maciejowi Ratajczakowi.

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu została sklasyfikowana na 4. miejscu w klasyfikacji klubowej! Brawo!

Zwycięstwo w skoku o tyczce na ogólnopolskim mityngu w Gdańsku odniosła Laura Tyszko (3,70 m). Świetny rezultat osiągnęła także Oliwia Prostak, która przeskoczyła nad poprzeczką zawieszoną na wysokości 3,30 m, co jest najlepszym wynikiem do lat 14 w tym sezonie w Polsce. Obie tyczkarki trenują pod okiem Edwarda Szymczaka. Brawo!

PŁYWANIE

Znakomite występy w zawodach studenckich za pływakami Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Trzy złote medale zdobyła Alicja Krauze (50m dowolnym, 50m motylkowym i 100m zmiennym), dwa złota wywalczył Szymon Szulkowski (50m dowolnym, 50m motylkowym), a jedno dołożyła Klaudia Biegała (50m klasycznym). Na najniższym stopniu podium w rywalizacji na 50 m stylem motylkowym stanął Filip Prażmo. Trenerem sekcji pływackiej jest Mateusz Kierzkowski.

SZERMIERKA

Michał Siess zajął 30. miejsce w zawodach Pucharu Świata we floretach, które odbyły się w miniony weekend w chińskim Szanghaju. W Azji Wschodniej rywalizowali także Mateusz Kozak, Adam Jakubowski, Piotr Borowiec i Piotr Kaśków. Trenerem kadry narodowej seniorów we floretach jest Radosław Glonek.

WIOŚLARSTWO

Jan Aleksandrowicz zdobył złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski we wioślarskiej dwójce podwójnej wagi lekkiej. Zawodnik Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk reprezentował w tych zawodach Politechnikę Gdańską. Anna Khlibenko (również reprezentująca PG) uplasowała się na trzecim miejscu w rywalizacji kobiecych jedynek. Brawo!

ŻEGLARSTWO

W sobotę odbyło się otwarcie sezonu żeglarskiego w Gdańsku. Na Motławie najmłodsze grupy sekcji żeglarskiej naszego klubu demonstrowały sprzęt, spektakularne wywrotki oraz umiejętności żeglarskie podczas pokazu.

W miniony weekend rywalizowano w zawodach Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego w Krynicy Morskiej. W klasie 29er najlepsze były Ewa Lewandowska i Julia Żmudzińska, których trenerem jest Adam Paszek. Zwycięstwo w klasie 420 w kategorii U17 wywalczył Filip Marjański w załodze z Mateuszem Graczykiem (ChKŻ Chojnice), a trzecie były Marta i Klara Piotrowskie. Załogi zostały również sklasyfikowane na czołowych miejscach w kategorii U19 – Marjański/Graczyk byli trzeci, a Piotrowskie wywalczyły trzecie miejsce wśród kobiet. W klasie ILCA 6 na drugim miejscu był Filip Jarosiewicz, a trzeci regaty zakończył Tymoteusz Wysocki. Organizatorem regat z ramienia PZŻ był dyrektor naszego klubu Maciej Szafran.

Gratulujemy medalistom oraz ich trenerom: Adamowi Paszkowi (klasa 29er), Bartoszowi Reiterowi (klasa 420) oraz Mateuszowi Hanke (klasa ILCA 6).

SPRAWY ORGANIZACYJNE

W poniedziałek w formie wideokonferencyjnej ze stuprocentową frekwencją odbyło się posiedzenie Zarządu Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk.

We wtorek odbyło się spotkanie w Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego. Tematem rozmów był rozwój sportów wodnych w Gdańsku.

Tego samego dnia dyrektor Maciej Szafran spotkał się w biurze Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk z potencjalnym nowym partnerem Klubu. Więcej szczegółów wkrótce.

Specjalistka ds. administracyjnych Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Dominika Ossowska wzięła ślub! W imieniu całej społeczności Klubu Prezes Leszek Blanik i Dyrektor Maciej Szafran przyjęli Nowożeńców – Dominikę i Gabriela – do „sekcji małżeńskiej” Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk!

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!

#azs #awfis #azsawfis #ksazsawfisgdansk #uzaleznieniodsportu

Partnerami Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk są:

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, AZS Akademicki Związek Sportowy, AZS Gdańsk, BALTAsa.com, Decathlon, GIWK, Grupa GPEC, JOMA, Klub Rotary Gdynia, Kreska Mąki, Liceum Columbus, Matuszak Legal & Sport, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Gdańsk, MKS Gala, Pomorskie, Pomorska Federacja Sportu, Rada Samorządu Studentów AWFiS, Surf Burger, Top Gun Grill Bar, Ziaja Polska