Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 17 lipca 2023
Powrót

Julia Koralewska wywalczyła piąte miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w biegu na 3000 m z przeszkodami. Dwa medale podczas wioślarskich MP juniorów zdobyli reprezentanci Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Przed żeglarzami, wioślarzami i florecistami najważniejszy start sezonu. Trzymamy kciuki i liczymy na worek medali z każdej z imprez!

LEKKOATLETYKA

Na Mistrzostwach Europy do lat 23 najlepiej z lekkoatletów Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk spisała się Julia Koralewska. Biegaczka długodystansowa zajęła 5. miejsce w rywalizacji na 3000 metrów z przeszkodami. Na tym samym dystansie wystartował Maciej Megier, który także trenuje pod okiem Krzysztofa Szałacha. Niestety biegacz teamu #UzaleznieniOdSportu przewrócił się na jednej z ostatnich przeszkód i stracił szansę na medal. Ostatecznie zajął 11. miejsce (najlepsze z Polaków). Na zawodach w Espoo wystąpiła również Martyna Dobrowolska, która niestety nie oddała żadnej ważnej próby w eliminacjach rzutu dyskiem.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne starty w światowej i europejskiej elicie!

PŁYWANIE

Wiktoria Styczyńska wzięła udział w Mistrzostwach Polski do lat 15. Pływaczka Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk nie wywalczyła miejsca w czołówce, ale pobiła swój rekord życiowy w rywalizacji na 50 m stylem klasycznym. Gratulacje!

SZERMIERKA

Trwają przygotowania do Mistrzostw Świata seniorów we florecie. Tym razem trener Radosław Glonek i Michał Siess wzięli udział w zgrupowaniu w austriackim Salzburgu. Trzymamy kciuki, bo zawody mistrzowskie rozpoczynają się już w najbliższym tygodniu. Powodzenia!

WIOŚLARSTWO

Dwa medale z Mistrzostw Polski Juniorów przywieźli wioślarze Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Zwycięstwo w najważniejszych regatach sezonu odniosła czwórka bez sternika (Jan Gertchen, Hubert Guzy, Filip Dobrzeniecki i Oskar Bąk), a brązowy medal wywalczyła dwójka bez sternika (Jan Gertchen i Filip Dobrzeniecki). Wszyscy medaliści trenują pod okiem Andrzeja Petrykowskiego. Gratulacje!

Przed nami Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w wioślarstwie. Na starcie w bułgarskim Płowdiw wystąpi troje wioślarzy naszego klubu: Anna Khlibenko (czwórka podwójna), Anna Potrzuska (czwórka bez sterniczki) oraz Bartosz Bartkowski (czwórka podwójna). Trzymamy kciuki!

ŻEGLARSTWO

W olimpijskim test evencie w Marsylii wystąpili Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch. Zawodnicy klasy 49er uplasowali się na 15. miejscu, pomimo zajęcia 3. lokaty w jednym z wyścigów. Teraz przed najlepszymi żeglarzami naszego Klubu Mistrzostwa Świata w holenderskiej Hadze, które będą pierwszymi zawodami, z których można uzyskać żeglarską kwalifikację olimpijską dla kraju. Trzymamy kciuki!

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!