Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 21 sierpnia 2023
Powrót

Cały tydzień z emocjami żeglarskimi. W Hadze rozgrywane są Mistrzostwa Świata klas olimpijskich, gdzie duże sukcesy odnieśli żeglarze Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk, zdobywają kwalifikację olimpijską dla Polski. Medal ME do lat 19 padł łupem Ewy Lewandowskiej i Julii Żmudzińskiej w klasie 29er! Do tego znakomitą postawę zaprezentowali najmłodsi adepci sportu wodnego. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży nasz Klub zwyciężył w klasyfikacji klubowej! Niebawem w Budapeszcie na światowym czempionacie zaprezentuje się Cyprian Mrzygłód, którego młodsza koleżanka z sekcji lekkiej atletyki na mityngu w Chojnicach poprawiła życiówkę! Zapraszamy do sportowego podsumowania tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk!

LEKKOATLETYKA

Weronika Janeczek na ogólnopolskim mityngu w Chojnicach zanotowała znakomity czas biegu na 300m przez płotki. 14-latka przebiegła dystans w 46.55, co oznacza piąty wynik w jej kategorii wiekowej w Polsce. Gratulujemy Weronice oraz jej trenerce Annie Sękowskiej-Rolbieckiej!

W Budapeszcie trwają mistrzostwa świata w lekkoatletyce. W piątek 25 sierpnia w kwalifikacjach do finału rzutu oszczepem wystąpi Cyprian Mrzygłód. Finał zostanie rozegrany jako jedna z ostatnich konkurencji zawodów w niedzielny wieczór. Trzymamy kciuki za podopiecznego Mirosława Piątka!

ŻEGLARSTWO

Na mistrzostwach świata w Hadze znakomicie zaprezentowali się żeglarze klasy 49er. Po wybitnym wyścigu medalowym na 7. miejscu zmagania zakończyli Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki. Na 10. miejscu uplasowali się Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (OŚ AZS Poznań). W drugiej dziesiątce znaleźli się Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch. Świetny występ oznacza kwalifikację olimpijską dla Polski. O tym, kto wystąpi w przyszłym roku w Paryżu zadecydują trenerzy kadry Polski przed Igrzyskami.

Bardzo dobry rezultat na MŚ w Hadze zanotował również Radosław Furmański. Nasz jedynak w klasie iQFoil był 14. O kilka oczek wyżej znalazł się Paweł Tarnowski (SKŻ Sopot), dzięki któremu w Paryżu Polska będzie reprezentowana także w tej klasie. Trzymamy kciuki, aby Radkowi również udało się wywalczyć nominację olimpijską.

W klasie 470mix zaprezentowali się także Kacper Paszek i Oliwia Laskowska (ChKŻ Chojnice). Młoda załoga wśród zdecydowanie bardziej doświadczonych rywali uplasowała się na 54. miejscu, co z pewnością zaprocentuje w kolejnych zmaganiach na najwyższym poziomie.

Za nami również mistrzostwa Europy klasy 29er. W kategorii do lat 19 na trzecim miejscu znalazły się Ewa Lewandowska i Julia Żmudzińska! W szwedzkim Saltsjobaden w klasyfikacji generalnej zawodniczki KS AZS AWFiS Gdańsk były 21. Brawo!

W Pucku zakończyły się regaty Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk wygrał klasyfikację klubową! Na sukces drużynowy złożyło się wiele świetnych wyników indywidualnych. W klasie Optimist najlepszy był Maurycy Kosmowski, a na trzecim miejscu wśród dziewcząt sklasyfikowana została Alicja Saj. Gratulujemy podopiecznym Adama Paszka i trenerowi, który wygrał klasyfikację trenerów!

Na tych samych zawodach w zmaganiach klasy l’Equipe ósmą lokatę wywalczyła załoga Maksym Bryńczak/Alicja Strączyńska, która trenuje pod okiem Aldony Zawalskiej. Organizatorem OOM w żeglarstwie z ramienia PZG był dyrektor Maciej Szafran.

W Giżycku odbyły się Mistrzostwa Polski w sprincie klasy 420. W rywalizacji do lat 19 na drugim stopniu podium stanął Filip Marjański, który tworzył załogę z Mateuszem Graczykiem (CSW Opty Ustka). Gratulujemy!

Przed MP w sprincie w Giżycku rozegrano regaty o Puchar Niegocina. Na drugim miejscu uplasowały się podopieczne Bartosza Reitera Marta i Klara Piotrowskie. Gratulacje!

Przypominamy, że znakomite wyniki żeglarzy są możliwe dzięki wsparciu partnerów sekcji, czyli w szczególności Miasta Gdańsk i Grupy GPEC, za co bardzo dziękujemy!

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Trwają prace nad projektem SPEKTRUM realizowanym przez Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk w obszarze doradztwa biznesowego, marketingowego i prawnego. Projekt jest realizowany przy wsparciu Agencji Rozwoju Pomorza.

Dyrektor Maciej Szafran oraz specjalistka ds. administracyjnych Dominika Hoang biorą udział w spotkaniu projektowym DigiSail, które odbywa się na zakończenie żeglarskich mistrzostw świata. To projekt programu Erasmus+Sport, realizowany przez Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk we współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim, World Sailing, Unique oraz organizacjami z Turcji i Szwecji.

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!