Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 28 sierpnia 2023
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Trzy medale Młodzieżowych Mistrzostw Europy w wioślarstwie to największe sukcesy naszego Klubu w ubiegłym tygodniu. Solidny występ Cypriana Mrzygłóda na Mistrzostwach Świata seniorów, a jego młodsi koledzy z sekcji zdobyli medale na mistrzostwach okręgu. Formę szlifują judocy i tenisiści stołowi, którzy w najbliższy weekend rozpoczynają sezon ligowy. Pływak naszego klubu po raz kolejny stanie na starcie ekstremalnego wyzwania. Zapraszamy do sportowego podsumowania tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk!

JUDO

Judocy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wzięli udział w obozie Judo Camp w Cetniewie.

Martyna Szaniawska była gościem Krzysztofa Gostomczyka w najnowszym odcinku podcastu naGRYFani. Zapraszamy do odsłuchania!

LEKKOATLETYKA

Cyprian Mrzygłód zajął 15. miejsce w rzucie oszczepem podczas Mistrzostw Świata w Budapeszcie. Podopieczny dr. Mirosława Piątka uzyskał odległość 78.49 m, a finał gwarantował rzut o 1.29 m dalszy. Gratulacje!

Medale dla młodych lekkoatletów Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk podczas Mistrzostw Okręgu Pomorskiego do lat 16! Złote medale na 80 i 300 m ppł wywalczyła Weronika Janeczek. Inne podopieczne Anny Sękowskiej-Rolbieckiej zdobyły brązowe medale. Patrycja Kaczmarczyk na 80 i 300 m ppł była trzecia, podobnie jak Lena Sosler w biegu na 300 metrów. Medale wywalczyli również zawodnicy trenujący pod okiem Ryszarda Kańskiego. W chodzie na 5000 metrów drugi był Oktawian Zmarlak, a w skoku wzwyż trzeci był Tymon Kędroń. Gratulujemy!

PŁYWANIE

Dawid Jankowski spróbuję w najbliższych dniach przepłynąć Zatokę Gdańską! Trasa Gdynia-Hel ma być trzecim celem do zrealizowania w tym sezonie. Dwa poprzednie okazały się sukcesem. Istnieje możliwość wsparcia pływaka KS AZS AWFiS Gdańsk na mecie w Helu, wszystkie informacje znajdą Państwo na profilu sekcji pływackiej naszego klubu.

TENIS STOŁOWY

W miniony weekend na hali tenisowej AWFiS Gdańsk odbył się DIMAKT Cup. W turnieju najlepszy okazał się Szymon Malicki z naszego klubu, a na podium stanęli również Grzegorz Adamiak (Elektryk Toruń), Łukasz Sokołowski (Morliny Ostróda) oraz Maksymilian Alot (KS AZS AWFiS BALTA Gdańsk). Gratulujemy!

W piątek inauguracja nowego sezonu ligowego! W pierwszej kolejce nasi tenisiści zmierzą się z na wyjeździe z Olimpią Grudziądz, natomiast w niedzielę na BALTA Arena powalczą o punkty z zespołem Dojlidy Białystok. Kadrę drużyny KS AZS AWFiS BALTA Gdańsk tworzą: Szymon Malicki, Tomasz Tomaszuk, Georgios Stamatouros i Diogo Carvalho. Trzymamy kciuki za udany sezon, a kibiców zapraszamy do wspierania w meczach domowych i wyjazdowych!

WIOŚLARSTWO

Trzy medale dla wioślarzy KS AZS AWFiS Gdańsk na MME w Krefeld. Bartosz Bartkowski wywalczył złoto, Anna Khlibenko srebro, a Anna Potrzuska brąz. W zawodach MME wystąpił również Jakub Majewski, który w rywalizacji dwójek podwójnych wygrał finał B i zajął 7. miejsce. Trenerem wszystkim reprezentantów jest Michał Rychlicki.  Gratulacje!

ŻEGLARSTWO

Julianna Ponto spisała się bardzo dobrze podczas zawodów Europa Cup w klasie ILCA 4. W rywalizacji kobiet do lat 16 zajęła 10. miejsce, a w kategorii kobiet open była 11. Trenerem Julianny jest Mateusz Hanke. Brawo!

Trwają Drużynowe Mistrzostwa Europy klasy Optimist. Na starcie troje żeglarzy KS AZS AWFiS Gdańsk: Blanka Sójkowska, Emilia Paszek i Jan Marjański. Skład uzupełnia Bartek Żmudziński z ChKŻ Chojnice, a team leaderem jest trener naszych Optimistów Adam Paszek. Do końca regat zostały dwa dni, a reprezentacja Polski ściga się o miejsca 1-8 w grupie złotej. Trzymamy kciuki!

SPRAWY ORGANIZACYJNE

W czwartek i piątek odbyły się warsztaty w ramach projektu SPEKTRUM z doradcą biznesowym Jackiem Antczakiem. Pierwsze dotyczyły modelu biznesowego, a kolejne badania kultury organizacyjnej.

W piątek w formie zdalnej odbyło się posiedzenie Zarządu Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk.

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!

#azs #awfis #azsawfis #ksazsawfisgdansk #uzaleznieniodsportu

Partnerami Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk są:

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, AZS Akademicki Związek Sportowy, AZS Gdańsk, BALTAsa.com, Decathlon, GIWK, Grupa GPEC, JOMA, Klub Rotary Gdynia, Kreska Mąki, Liceum Columbus, Matuszak Legal & Sport, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Gdańsk, MKS Gala, Pomorskie, Pomorska Federacja Sportu, Rada Samorządu Studentów AWFiS, Surf Burger, Top Gun Grill Bar, Ziaja Polska