Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 04 września 2023
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Srebrne medale Mistrzostw Europy dla najmłodszych żeglarzy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk! Żeglarze skutecznie walczyli również o medale MP. Dobre wyniki zanotowali również lekkoatleci, a bobsleiści przygotowują się do zbliżającego się wielkimi krokami sezonu zimowego. Zapraszamy na sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk!

BOBSLEJE

Wicemistrzowie świata juniorów wzięli udział w kolejnym obozie szkoleniowym kadry Polski przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem zimowym. Pierwsze zawody Pucharu Europy zaplanowano pod koniec października w Lillehammer.

LEKKOATLETYKA

Cyprian Mrzygłód wygrał rywalizację w rzucie oszczepem podczas Memoriału Zbigniewa Ludwichowskiego w Olsztynie. Zawodnik trenujący pod okiem dr Mirosława Piątka rzucił 81.46 m. W tym samym mityngu zwycięstwo w biegu na 3000 metrów wywalczyła Julia Koralewska (trener Krzysztof Szałach). Gratulacje!

W Sztumie odbył się Memoriał Wiesława Murawskiego. Rywalizację w biegu na 100 metrów wygrał Jan Samulewicz (trener Maciej Ratajczak). Wśród dziewcząt do lat 14 najlepsza na 100 metrów i druga na 300 metrów była Kinga Burczyc (trenerka Klaudia Muchlada). W skoku o tyczce druga była Laura Tyszko, a wśród dziewcząt do lat 14 wygrała Oliwia Prostak przed Lidią Melzacką. Cała trójka tyczkarek trenuje z Edwardem Szymczakiem. Na najniższym stopniu podium w biegu na 100 metrów stanęła Aleksandra Belowska (trenerka Anna Sękowska-Rolbiecka).

PŁYWANIE

Dawid Frankowski podejmie próbę przepłynięcia Zatoki Gdańskiej z Gdyni do Helu. W związku z dobrymi prognozami wyzwanie rozpocznie się we wtorek w godzinach porannych. Trzymamy kciuki!

SZERMIERKA

Michał Siess i trener Radosław Glonek spotkali się w gdańskim magistracie z Panią Prezydent Miasta Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz oraz dyrektorem Biura Prezydent Miasta Gdańska ds. Sportu Adamem Korolem. Celem było przekazanie gratulacji za świetny wynik podczas Igrzysk Europejskich.

TENIS STOŁOWY

Zwycięstwo naszych tenisistów stołowych na inaugurację Lotto Superligi! Pierwszy mecz nowego sezonu ligowego BALTA AZS AWFiS Gdańsk wygrała z Olimpią-Unią w Grudziądzu 3:1. To znakomity debiut Georgiosa Stamatourosa i Diogo Carvalho w naszych barwach.

W niedzielnym spotkaniu, które zainaugurowało Lotto Superligę na Balta Arenie niestety nasi zawodnicy przegrali 0:3 z Dojlidy Białystok. W barwach rywali wystąpił nasz były zawodnik Wang Zeng Yi.

Dobre wieści z Wojewódzkiego Turnieju eliminacyjnego do MP juniorów! Zwycięzcą gdańskich zawodów został Kamil Kostyk, który w finale bez straty seta pokonał Jana Sękowskiego z MRKS Gdańsk. Kamil wywalczył awans na GP Polski juniorów, które zostanie rozegrane w Szczawnie-Zdroju pod koniec miesiąca.

WIOŚLARSTWO

Patryk Pszczółkowski wziął udział w Mistrzostwach Europy w wioślarstwie morskim jako szkoleniowiec kadry narodowej. Gratulujemy wyróżnienia!

ŻEGLARSTWO

Ewa Lewandowska i Julia Żmudzińska mistrzyniami Polski klasy 29er! W regatach w Pucku żeglarki KS AZS AWFiS Gdańsk zwyciężyły w klasyfikacji kobiet i zajęły trzecie miejsce w kategorii open. Na najniższym stopniu podium wśród w klasie 420 były Marta i Klara Piotrowskie (siostry Piotrowskie zdobyły także brąz w klasyfikacji do lat 17), a w rywalizacji par mieszanych na drugim miejscu był Wojciech Jankowski z Magdaleną Ostrowską, a o miejsce niżej Nina Janowicz i Michał Jankowski. Konrad Wlazłowski wywalczył brązowy medal w rywalizacji w Sprincie ILCA 6 U19. Trenerami medalistów są Adam Paszek, Bartosz Reiter i Mateusz Hanke. Gratulujemy! Organizatorem regat z ramienia PZŻ był dyrektor naszego Klubu Maciej Szafran.

W weekend odbyło się żeglarskie szkolenie na terenie Bazy Sportów Wodnych w Gdańsku Jelitkowie. W zajęciach wzięło udział 80 dzieci! Organizatorem jest Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej PGE PolSailing organizowanego przez Polski Związek Żeglarski we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Więcej informacji na profilu FB sekcji.

W Drużynowych Mistrzostwach Europy Klasy Optimist na drugim miejscu uplasowali się młodzi żeglarze reprezentacji Polski. W składzie polskiej ekipy znalazło się aż trzech (na czterech) zawodników AZS AWFiS Gdańsk: Emilia Paszek, Blanka Sójkowska i Jan Marjański. Team leaderem polskiej drużyny był trener naszych medalistów Adam Paszek. Brawo!

Na Litwie w Nidzie zakończyły się regaty o Mistrzostwo Świata Juniorów w olimpijskiej klasie 470 mikst. Kacper Paszek i Oliwia Laskowska (ChKŻ Chojnice) ukończyli regaty na 4. miejscu. Trenerem klubowym Kacpra jest Adam Paszek. Gratulacje!

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Dyrektor Maciej Szafran odbył rozmowę z Marcosem Lopezem z organizacji EUNIK w temacie planów projektowych Erasmus + Sport w perspektywie przyszłego naboru.

Zbliża się początek roku akademickiego, a tym samym czas na odnawianie członkostwa AZS. Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk przygotowuje system Planeta AZS do aktywacji systemu legitymacji AZS w naszym klubie na sezon 2023/2024. Zarząd Klubu uchwalił zachowanie dotychczasowych stawek. Trwają również prace nad kompletowaniem tegorocznego pakietu startowego dla członków Klubu.

Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk złożył dokumentację dotyczącą zapotrzebowania na obiekty sportowe AWFiS na nowy rok akademicki. Celem jest organizacja planu i ustalenia zasad ich użytkowania.

Nowa współpraca! KS AZS AWFiS Gdańsk podpisał porozumienie z firmą Impel Catering sp. z o.o. – operatorem Bistro Przewaga, działającego na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Celem porozumienia jest współpraca i zapewnienie preferencyjnych warunków dla członków naszego Klubu.

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!

#azs #awfis #azsawfis #ksazsawfisgdansk #uzaleznieniodsportu

Partnerami Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk są:

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, AZS Akademicki Związek Sportowy, AZS Gdańsk, BALTAsa.com, Decathlon, GIWK, Grupa GPEC, JOMA, Klub Rotary Gdynia, Kreska Mąki, Liceum Columbus, Matuszak Legal & Sport, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Gdańsk, MKS Gala, Pomorskie, Pomorska Federacja Sportu, Rada Samorządu Studentów AWFiS, Surf Burger, Top Gun Grill Bar, Ziaja Polska