Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 11 września 2023
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Kolejny tydzień, kolejne sukcesy! Minione dni przyniosły aż dziesięć medali Mistrzostw Polski dla sportowców KS AZS AWFiS Gdańsk. Dziewięć z nich zdobyli żeglarze, a jeden dodała wioślarka Marta Pluta! Na zawodach międzynarodowych świetnie spisał się Jakub Biedrzycki, który wrócił do Gdańska z brązowym medalem. Dobre wyniki zanotowali także młodzi lekkoatleci na Mistrzostwach Makroregionu Młodzików. Zapraszamy do sportowego podsumowania tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk!

JUDO

Jakub Biedrzycki z brązowym medalem Mizuno Judo Cup w Brnie! Judoka KS AZS AWFiS Gdańsk zajął trzecie miejsce w kategorii 60kg. W Czechach wystąpili również Bartosz Szaniawski, Maksymin Bogdał i Szymon Przybylski zakończyli udział w turnieju na walkach eliminacyjnych. Trenerem sekcji judo jest prof. Radosław Laskowski.

LEKKOATLETYKA

Cztery medale lekkoatletów KS AZS AWFiS Gdańsk w Mistrzostwach Makroregionu do lat 16. Srebro wywalczył podopieczny Ryszarda Kańskiego Oktawian Zmarlak w chodzie na 5 km. Zawodniczki trenujące pod okiem Anny Sękowskiej-Rolbieckiej zdobyły aż trzy krążki. Dwa medale w biegach przez płotki na 80 i 300 metrów (srebro i brąz) wywalczyła Weronika Janeczek, bijąc przy okazji swoje życiówki. Kolejne podium dołożyła Lena Sosler, która zdobyła srebro w biegu na 300 metrów. Gratulujemy świetnych wyników i trzymamy kciuki za starty w zbliżających się Mistrzostwach Polski Młodzików!

PŁYWANIE

Dawid Frankowski przepłynął trasę Gdynia – Hel! Czas pływaka KS AZS AWFiS Gdańsk to 7 godzin i 47 minut! Tym samym reprezentant naszego Klubu jest pierwszym w historii, który pokonuje trzy trasy Gdynia – Hel, Rewa – Jastarnia, Puck – Chałupy w jednym sezonie. Gratulujemy!

Niebawem ruszają zajęcia pływackie z projektu „Pokolenia gonią lenia”. Więcej informacji na ten temat przekażemy w osobnych komunikatach.

SZERMIERKA

Świetne rezultaty na otwarciu sezonu dla floretowych juniorek! Marta Jakubowska zajęła 3., a Amelia Olszewska 5. miejsce! Trenerem naszych florecistek jest Konrad Pietrusiak. Zwycięstwo w turnieju Pucharu Polski juniorek odniosła Hanna Wojtas, która reprezentuje Gdańską Szkołę Szermierki. Brawo!

TENIS STOŁOWY

W niedzielę w Gdańsku odbył się Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny. Na najniższym stopniu podium stanął Tomasz Tomaszuk, a o jedna lokatę niżej uplasował się Szymon Malicki. Przed turniejem naszym zawodnikom zostały wręczone nagrody za ubiegły sezon – 2. miejsce w klasyfikacji klubów, 2. miejsce Maksymiliana Alota w rankingu juniorów oraz 1. miejsce w rozgrywkach 3. ligi i awans do 2. ligi. Brawo!

Dzień wcześniej odbył się wyjazdowy mecz drugiej drużyny z Gorzovią Gorzów Wielkopolski. Po zaciętej rywalizacji naszym zawodnikom udało się zwyciężyć 6:4. Gratulujemy!

WIOŚLARSTWO

Jan Aleksandrowicz i Bartosz Bartkowski wystartowali w Mistrzostwach Europy uczelni wyższych. Wioślarze naszego klubu nie zdołali zdobyć medali.

Marta Pluta zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski w wioślarstwie morskim. Zawody odbyły się w gdańskim Brzeźnie. Gratulujemy!

ŻEGLARSTWO

Wysyp medali dla Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk na Mistrzostwach Polski Klas Olimpijskich! Najlepiej nasi żeglarze spisali się w klasie 49er. Zwyciężyli Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki przed Tytusem Butowskim i Łukaszem Machowskim (UKS Dwójka Warszawa) oraz Dominikiem Buksakiem i Szymonem Wierzbickim (OŚ AZS Poznań). Zwycięstwo odnieśli także Kacper Paszek i Oliwia Laskowska (ChKŻ Chojnice) w klasie 470! Srebrny medal w klasie iQFoil wywalczył Radosław Furmański!  Gratulujemy!

Nasi żeglarze zdobyli także medale MP w swoich kategoriach wiekowych. W kategorii do lat 23 klasy 49er zwyciężył Tytus Butowski z Łukaszem Machowskim, natomiast na trzecim miejscu uplasowali się Patryk Kosmalski (ChKŻ Chojnice) i Tomasz Lewandowski. Zwycięstwo w kategorii U-21 klasy ILCA 7 odniósł Oskar Ponto, a w kategorii U-24 klasy 470 Kacper Paszek z Oliwią Laskowską (ChKŻ Chojnice). Brawo!

Organizatorem MP klas olimpijskich w żeglarstwie z ramienia PZŻ był dyrektor naszego Klubu Maciej Szafran. Autorem zdjęć z imprezy jest Bartosz Modelski.

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Za nami spotkania dotyczące realizacji projektu SPEKTRUM realizowanego przy wsparciu finansowym Agencji Rozwoju Pomorza. Publikujemy zdjęcia z części dotyczącej doradztwa biznesowego, którą poprowadził Jacek Antczak.

Zarząd KS AZS AWFiS Gdańsk podjął uchwałę w sprawie organizacji nadzwyczajnego walnego zebrania Klubu w drugiej części września. We wszystkich sekcjach odbyły się spotkania, mające na celu wybór delegatów.

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!

#azs #awfis #azsawfis #ksazsawfisgdansk #uzaleznieniodsportu

Partnerami Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk są:

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, AZS Akademicki Związek Sportowy, AZS Gdańsk, BALTAsa.com, Bistro Przewaga Gdańsk AWF, Decathlon Trójmiasto, GIWK, Grupa GPEC, JOMA Sport Polska, Klub Rotary Gdynia, Kreska Mąki, Liceum Columbus, Matuszak Legal & Sport, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Gdańsk, MKS Gala, Pomorskie, Pomorska Federacja Sportu, Rada Samorządu Studentów AWFiS, Surf Burger, Top Gun Grill Bar, Ziaja Polska