Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Autor: Krzysztof Gostomczyk | 18 września 2023
Powrót
Sportowe podsumowanie tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk

Trwają przygotowania do nowych sezonów u bobsleistów i florecistów. Tymczasem żeglarze nadal osiągają znakomite wyniki – cztery medale przedstawicieli klasy Optimist na MP w sprincie, a także bardzo udane wydarzenia pod egidą PGE PolSailing w Gdańsku i Iławie! Sukcesy odnieśli także tenisiści stołowi i judocy, a wioślarze obchodzili setną rocznicę obecności w Gdańsku. Zapraszamy do sportowego podsumowania tygodnia KS AZS AWFiS Gdańsk!

BOBSLEJE

Za nami kolejne zgrupowanie kadry narodowej w bobslejach. Tym razem sportowcy budowali formę na obozie w Cetniewie. W galerii kilka zdjęć z sierpniowych przygotowań na gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

GIMNASTYKA

Gimnastycy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Jakub Śliwiński, Stefan Szóstko-Szewczenko, Tymoteusz Godlewski oraz Dominika Kąkol od początku września zostali członkami Ośrodka Szkolenia Centralego w Gdańsku. Ich trenerami klubowymi są Kamil Hulbój i Piotr Sawicki.

JUDO

Nazar Tsukanov wywalczył brązowy medal w zawodach Pucharu Polski juniorów w judo! Zawodnik Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk rywalizował w kategorii wagowej 66 kg. Trenerem Nazara jest prof. Radosław Laskowski.

PŁYWANIE

We wtorkowym programie Panorama Sport na kanale TVP3 Gdańsk wystąpiła trenerka i zawodniczka Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Klaudia Biegała, która opowiedziała o projekcie „Pokolenia gonią lenia”, który już niebawem rozpocznie się na uczelnianej pływalni. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w zajęciach i obejrzenia materiału sekcji pływackiej w TV.

SPORT POWSZECHNY

Wkrótce studenci wrócą na Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu, a to oznacza kolejne wyzwania dla sekcji sportu powszechnego! Na początku października zostanie rozegrany turniej tenisa dla najmłodszych.

Świetne wieści z AZSu! Gdański AWFiS oraz Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk będzie gospodarzem finału Akademickich Mistrzostw Polski w judo oraz półfinału AMP w piłce ręcznej mężczyzn! Obie imprezy odbędą się najprawdopodobniej w kwietniu 2024, ale już teraz serdecznie na nie zapraszamy!

SZERMIERKA

W Szczyrku odbyło się dwutygodniowe zgrupowanie kadry narodowej florecistów. W obozie wzięło udział aż sześciu szermierzy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk: Michał Siess, Mateusz Kozak, Adam Jakubowski, Adam Podralski, Piotr Kaśków i Mateusz Kwiatkowski. Trenerem kadry Polski jest Radosław Glonek, trener naszego Klubu. Zgrupowanie było elementem przygotowań do sezonu olimpijskiego 2023/2024.

TENIS STOŁOWY

Tenisiści stołowi rozegrali dwa mecze ligowe w ubiegłym tygodniu. W I lidze drugi zespół zremisował 5:5 z KTS Nowy Dwór Mazowiecki, a w II lidze trzecia drużyna pokonała w derbowym pojedynku czwarty zespół 9:1.

Zawodnicy Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wzięli udział w turnieju w Bydgoszczy. Najlepiej spisał się Szymon Malicki, który uplasował się na czwartym miejscu.

W Międzyzdrojach odbył się pierwszy turniej z cyklu Grand Prix Polski weteranów. W klasyfikacji 40-49 lat zwyciężył tenisista KS AZS AWFiS Gdańsk Wojciech Kowalski, a wśród zawodników 50-59 letnich w drugiej dziesiątce znalazł się Michael Lauritsen. Gratulujemy!

WIOŚLARSTWO

W Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku odbyła się uroczystość poświęcona 100-leciu wioślarstwa w gdańskim AZSie. Spotkanie rozpoczęło się od wspomnień, a następnie wyróżnienia otrzymali sportowcy, trenerzy i działacze wioślarscy na przestrzeni lat. Wśród wyróżnionych znalazło się wiele osób związanych z sekcją wioślarską naszego Klubu również dziś: Anna Potrzuska, Anna Khlibenko, Izabela Pawlak, Bartosz Bartkowski, Jakub Majewski oraz trenerzy Michał Rychlicki, Bartosz Pszczółkowski, Patryk Pszczółkowski i Andrzej Petrykowski. W uroczystości na zaproszenie organizatorów wziął udział dyrektor Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Maciej Szafran.

ŻEGLARSTWO

W Dziwnowie odbyły się dwie imprezy klasy Optimist. W Mistrzostwach Polski w sprintach młodym żeglarzom KS AZS AWFiS Gdańsk udało się wywalczyć aż cztery medale! Wśród dziewcząt zwyciężyła Emilia Paszek przed Julią Agnieszczak, a wśród chłopców najlepszy był Maurycy Kosmowski przed Janem Marjańskim. Rozegrano również międzynarodowe regaty o Puchar Bałtyku. Klasyfikację kobiet wygrała Emilia Paszek, a wśród mężczyzn drugi był Maurycy Kosmowski, a trzeci Jan Marjański. Trenerem klasy Optimist jest Adam Paszek. Gratulujemy!

Na jeziorze Rychnowskim odbyły się regaty o Puchar Wójta Gminy Człuchów. Całe podia w dwóch klasach obsadzili żeglarze naszego Klubu. W klasie ILCA 6 zwyciężył Mateusz Kundzier, który wyprzedził Pawła Kundziera i Wiktora Radzieja, a w klasie ILCA 4 wygrała Julianna Ponto przed Ksawerym Soćko i Kornelią Soćko. Trenerem zawodników jest Mateusz Hanke. Brawo!

W sobotę w bazie sportów wodnych w gdańskim Jelitkowie odbył się piknik wodny PGE Polsailing Day. Udział wzięło ponad 100 dzieci, które miały do dyspozycji sprzęt klubowy, zatokę Gdańską i piękną pogodę.

Następnego dnia delegacja Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk wzięła udział w Wielkim Finale PGE PolSailing w Iławie, który był ostatnią imprezą organizowaną przez PZŻ w tym sezonie. Organizatorem z ramienia Polskiego Związku Żeglarskiego był dyrektor Klubu Maciej Szafran.

SPRAWY ORGANIZACYJNE

W minionym tygodniu odbyło się wideokonferencyjne spotkanie projektowe w ramach międzynarodowego projektu DigiSail. Z ramienia Klubu udział wzięli dyrektor Maciej Szafran oraz specjalistka ds. administracyjnych Dominika Hoang.

Dyrektor Maciej Szafran spotkał się z kierownikiem sekcji bobslei Tomaszem Ziółkowskim. Celem było omówienie spraw bieżących oraz sponsoringu.

W środę odbyło się spotkanie komitetu organizacyjnego dot. organizacji inauguracji roku akademickiego 2023/2024. Brał w nim udział dyrektor Maciej Szafran. Wydarzenie odbędzie się 2 października.

WSPÓLNE REDAGOWANIE SPORTOWYCH PODSUMOWAŃ

Zabrakło informacji o ważnym wyniku i wydarzeniu minionego tygodnia? Dopisz je w komentarzu, a my po weryfikacji dodamy je niezwłocznie do naszego posta.

Zapraszamy do takiej aktywności zawodników, trenerów, rodziców i działaczy!

Z góry dziękujemy i pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem!

#azs #awfis #azsawfis #ksazsawfisgdansk #uzaleznieniodsportu

Partnerami Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk są:

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, AZS Akademicki Związek Sportowy, AZS Gdańsk, BALTAsa.com, Bistro Przewaga Gdańsk AWF, Decathlon Trójmiasto, GIWK, Grupa GPEC, JOMA Sport Polska, Klub Rotary Gdynia, Kreska Mąki, Liceum Columbus, Matuszak Legal & Sport, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Gdańsk, MKS Gala, Pomorskie, Pomorska Federacja Sportu, Rada Samorządu Studentów AWFiS, Surf Burger, Top Gun Grill Bar, Ziaja Polska